Kuo skiriasi Putino Kiseliovas nuo Malinausko Šeštokienės? Nedaug kuo

Mano Druskininkai 2014 03 17Netrukus V. Putinas galės švęsti savo karinės okupacijos Kryme pergalę. Mėnuo okupacijos bus graži proga. O tikroji putinizmo pergalė yra ta, jog Europoje gyvenantys verslininkai kaikariai, kuriems asmeniniai verslai svarbesni už bendražmogiškas vertybes, dar ir palaiko tokį režimą.

Todėl panašią pergalę kaip ir Putinas gali švęsti ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Jo okupacinis žygis į nepriklausomos žurnalistikos lauką yra lydimas neįtikėtinos sėkmės – šio okupacinio žygio tinkamai nepasmerkė ne tik valdantieji, bet ir verslininkai.  Net sankcijų tinkamų ponas Malinauskas nesulaukė iš demokratinės Lietuvos pirmųjų asmenų D. Grybauskaitės, L. Graužinienės ir A. Butkevičiaus. O ir didelė dalis verslo toliau koloboruoja su Druskininkų valdžia. Nes verslo ir asmeniniai interesai svarbesni už viešuosius ir bendruosius. Kaip nesulaukia tokių sankcijų ir didžiają dalį Europos pigiomis dujomis bei kitomis gėrybėmis nupirkęs V. Putinas.

Šiandien ryte klausydamas Lietuvos radijuje kalbėjusio politologo Vytauto Dumbliausko įžvalgų apie tai, kad Europos abejingumas remia V. Putino grobikiškus žygius – atplėšta dalis Moldovos, Gruzijos ir Ukrainos. Ir nieko. Nors tai buvo daroma su karine brutualia jėga, atviru melu. O tokį melą nuolat skleidžia Putinui tarnaujančios žiniasklaidos priemonės, ypač televizijos. Žurnalistu save vadinantis Dmitrijus Kiseliovas tapo tokios propagandos, dezinformacijos simboliu – atviras melas ir tiesmukas susidorojimas su Putino kritikais tapo norma. Šis akivaizdus pavyzdys mums gali būti geru pretekstu pasižiūrėtį ir į Lietuvą – ar neturime analogų? Tikrai turime.

Štai demokratijos trūkumu ne kartą viešai kaltinta Druskininkų miesto savivaldybė ir jos meras Ričardas Malinauskas mina tuos pačius kaip ir V. Putinas takus. Beveik tokius pačius, nes kariuomenės Druskininkai dar neturi ir kol kas fizine jėga dar nėra okupavę nė vienos teritorijos. Nebent tokia okupacija pavadintume okupuojamą žiniasklaidos lauką.

Tačiau Druskininkų meras turi savo kiseliovus ir jau senokai yra pasirinkęs V. Putino taktiką – nepalankią žiniasklaidą ignoruoti ir spausti į kampą net susidorojant su pernelyg kritiškais žurnalistais baudžiamojo persekiojimo priemonėmis. Turiu galvoje pono Malinausko asmenine iniciatyva iškeltą baudžiamąją bylą už įžeidimą ir šmeižtą Romui Sadauskui-Kvietkevičiui. Nenorėdamas veltis į ilgus ir brangius teisinius ginčus žurnalistas Romas Sadauskas-Kvietkevičius už vadinamąjį įžeidimą atsiprašė pono Malinausko ir kaip koks Chodorkovskis buvo paleistas teismo salėje. Kaip supratau, žurnalsitas savo kritiškos nuomonės apie merą nepakeitė, bet už žodžius atsiprašė. Nesinori vertinti kolegos žingsnio kritiškai, bet toks jo žingsnis leido ponui Malinauskui pasijusti nugalėtoju. Kiap ir Putinui po ruzijos ar Moldovos teritorijų okupacijos.

Tačiau vien tokių priemonių Druskininkų valdžiai nepakako. Siekdamas įtvirtinti savo autoritetą tuo abejonantiems Druskininkų meras su savo bendražygiais jau senokai yra įkūręs propagandinį leidinį „Mano Druskininkai“. Nors įstatymas draudžia Lietuvoje kurti valdiškus leidinius, bet ponas Malinauskas ir jo palaikymo komanda spjovė į įstatymus ir net į Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimą, kuriuo propagandinis leidinys buvo pripažintas neteisėtu. Žongliruodami teise nutarė leidinio leidybą užkrauti sau pavaldžiam mokytojų švietimo centrui. Panašiai kaip Putino propagandiniai kanalai priklauso Gazprom bendrovei ar kitiem Putino režimui pavaldiem satelitam. Maža to, siekdamas pažeminti ir galutinai sumurkdyti žurnalisto profesiją mero R. Malinausko leidinys nusamdė šiam juodam darbui žmones, kurie yra buvę žurnalistais. Ir tokiais save kartais nebevadina net dabar. Viena tokių žurnalisčių, Ramunė Šeštokienė, net kurį laiką buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos nare. Tačiau, tikiuosi, supratusi savo statuso prieštaringumą metė žurnalistiką ir pasirinko propagandisto kelią.

Todėl visai nenustebau, kad kovo 7 dieną pasirodė buvusios žurnalistės Ramunės Šeštokienės straipsnis „Ar Latežerį reikės „griauc“?“. Negražu tokį tekstą vadinti straipsniu, nes tai yra kiseliovų tipo produktas, kuris skirtas smegenų plovimui. Būtinai rekomenduoju perskaityti visą paskvilį, kuris ne šiaip pateisina poną Malinauską ir jo gyvenimo būdą, bet ir labai nesubtiliai juodina jo kritikus. Štai kiseliovų žurnalistikos vertas paskvilio gabalėlis;

 

„Žinoma, opozicijos pareiga kritikuoti valdančiuosius, stebėti, ar ji nedaro klaidų arba pažeidimų, todėl galima būtų teigti, kad opozicijos reakcija apie galimą pažeidimą, susijusį su mero nuosavybe, – natūrali.
Tačiau ar nebus taip, kad minėti keturi tarybos nariai suklydo, pasirinkdami prieštaringos reputacijos informacijos šaltinį? Straipsnio, kuriuo savo kreipimesi Aplinkos ministrui remiasi minėti tarybos nariai, autorius Romas Sadauskas-Kvietkevičius yra nors gražiai apie gamtą rašantis, tačiau dar 2007 metais Lazdijų rajono apylinkės teismo nuteistas už tai, kad supirkinėdamas ir pardavinėdamas sodybas su žemės sklypais, neįvertino dalies gautų pajamų – apgaulingai tvarkė apskaitą. Dėl to teismo pripažintas kaltu, padarius nusikaltimus, numatytus LR Baudžiamajame kodekse ir nubaustas 11 MGL bauda. Atrodo, kad vidurinę mokyklą baigęs žurnalistas R. Sadauskas-Kvietkevičius, straipsnyje aprašantis merui priklausančio statinio išvaizdą, statybos vietą ir tvoros įrengimą, – iš tiesų turi didžiulę prekybos nekilnojamuoju turtu Dzūkijos paupiuose „patirtį“.

Ne tik apie savo teistumą pagal Baudžiamąji kodeksą, bet ir apie kitus prasižengimus R. Sadauskas-Kvietkevičius pats yra parašęs straipsnyje „Neturiu ko slėpti“: „Per savo gyvenimą esu kelias dešimtis kartų pažeidęs Kelių eismo taisykles, keliolika kartų už tai nubaustas, sumokėjęs teismo baudžiamuoju įsakymu skirtą baudą už aplaidų apskaitos tvarkymą (teistumas išnykęs) ir praeitame amžiuje keliems žmonėms už pinigus instaliavęs nelegalią programinę įrangą. Tai kaip ir viskas, daugiau jokių skeletų spintoje. Tai ko man bijoti?“ (2013-08-19 publikacija portale lrytas.lt).

Jei kas nors dar abejojate Druskininkų valdžios sprendimais ar veikla, visada galite kreiptis į ponią Šeštokienę. Ji pasiraus Jūsų biografijoje ir Jums tikrai įrodys, kad praeityje kokį nors teisės pažeidimą esate padarę. O toks asmuo neturi teisės abejoti kitų reputacija. Juk tokias abejones gali turėti tik visiškai švarios sąžinės ir praeities asmenys. O jei vaikystėje tampėte mergaites už kąsų, nugvelbėte saldainį, nesumokėjote visų mokesčių ar rūkėte kontrabandinę cigaretę – esate toks niekšas, kuris neturi teisės kitų kritikuoti. Juo labiau būti informacijos šaltiniu. Ypač opoziciniams politikams. Ar nepanašu į Putino bandymus taip pat parodyti Navalną?

Tačiau jei ta Ramūnė Šeštokienė būtų ne propagandistė, o žurnalistė, ji turėtų vadovautis žurnalistų pinicipais – ginti silpnesniuosius ir kritiškai žiūrėti į stipriuosius. Ypač tuos, kurie turi politinę ir pinigų valdžią. O jei kiseliovų mokyklą pasirinkusioms šeštokienėms būtų suprantamas gėdos jausmas, tai niekada gyvenime nesirinktų tokių priemonių, kuriomis teisinami neteisingi stipriųjų veiksmai.

Daugelis ne kartą matėme, kaip Putinas savo okupacinę politiką grindė paprastų žmonių teisių gynimu. Apie tai kiseliovai net springdami nuolat pasakoja pasakas. O štai propagandistė R. Šeštokienė šią metodiką taiko Druskininkuose. Rekomenduoju paskaityti jos paskvilio epilogą:

„Kaimo gatvelėje sutiktas, sklidiną pieno stiklainį vežimaityje gabenęs latežeriškis Pranciškus Panebažis, paklaustas, ar R. Malinausko tvora jam trukdo patekti prie upelio, tik mostelėjo ranka: „Man nemaišo. Ana ir mūs pirtelė an kranto irgi, tai kų – ar viskų griauc?“, – gražia dzūkų tarme svarstė P. Panebažis.“

Na kuo ne Krymo okupacijos ir pseudo referendumo organizavimo istorija? Juk žmonės palaiko, tai reiškai ir gerai viskas daroma. Gal neteisėtai ri neteisingai, bet liaudis leidžia. Kai kurie šaltiniai teigia, kad Putino propaganda įgriso net pačiam D. Kiseliovui. Druskininkuose, panašu, to reikės dar palaukti, nes šeštokienės dar tik įsibėgėja.

Labai lauksiu paskvilio ir apie save. Galiu net duoti kelias nuorodas – esu dirbęs ne tik žurnalistu, bet ir Teisingumo ministerijoje bei Vyriausybėje. Tuo pačiu metu esu net vedęs laidas televizijoje. Tad nebuvau visiškai nepriklausomas žurnalistas ir dėl tokio statuso buvau panašus į šeštokienes. O kadangi nelabai padoraus verslininko bei leidėjo Vito Tomkaus dėka buvau net teisiamas už šmeižtą, tad remiantis kiseliovų ir šeštokienių logika apskritai turėčiau patylėti. Negaliu. Tad ir netylėsiu.

10 komentarų

 1. Marius

  Smegenų pudrinimo ABC
  Kokia proto rūšis tokia ir politika! Todėl žemiečių civilizacijoje vyrauja linijinio proto vykdoma politika. O ji paremta tik dviem poliais ( blogas – geras ), (teisingas – neteisingas) ir t.t. Iš dviejų polių prioritetas teikiamas teigiamam poliui, o prieš neigiama polį bus vykdoma kova. Propagandos ir melo metodu siekiama poliarizuoti jūsų linijinį protą. Pavyzdžiui, mano vaikystė, paauglystė, jaunystė praėjo Tarybų Sąjungoje. Bet linijinio proto politikai Tarybų Sąjungos subyrėjimą įvardija kaip iškovotą laisvę. Automatiškai įsijungia propagandinė mašina, kad Tarybų Sąjunga yra blogis, nelaisvė, o gyvenimas šiandien Lietuvoje yra gėris ir laisvė. Jeigu tik protas poliarizuosis tuomet viskas, toliau jau detalės, propagandinis balionas pusis automatiškai. Atkreipkite dėmesį, kad nei Stalino, nei Lenino jus nepažįstate asmeniškai. Tai tik simboliai jūsų prote. Simboliai yra jokie! Bet politinės propagandos metodu galima tuos simbolius apipilti purvu arba priešingai padaryti šviesius ir skaidrius. Pavyzdžiui, kai 1917 Rusijoje įvyko revoliucija tai caras tapo egoizmo ir degradacijos simboliu, o V. Leninas pozityvo, vystymosi, naujo, šviesios ateities simboliu. Dabar vėl viskas apsivertė aukštyn kojom, ant Lenino ir Stalino pilamas purvas, o caras iškeliamas. Lygiai tas pats ir su Lietuvoje siautėjusiais banditais – partizanais. Tuomet jie banditai, dabar didvyriai. Tai Stalinas žmogžudys ar dvivyris arba tie partizanai banditai ar didvyriai? Faktas yra ir tai, kad kai Stalinas mirė tai minios nuoširdžiai verkė, ne visi džiaugėsi. Be abejo, kad tiems kurie buvo ištremti į Sibirą Stalinas tapo niekšo simboliu ir būtent dėka jų dabar yra suformuota apie Staliną neigiama nuomonė. Bet juk daugelis gyvenusių prie Stalino turėjo ir priešinga, šviesią apie jį nuomonę. Bet ši nuomonė dabar yra smerkiama. Primenu, kad jus Stalino nepažįstate asmeniškai bet šiuo metu privalote šį simbolį priimti kaip blogio įsikūnijimą, pabaisą. O pavyzdžiui, kadaise buvusius banditus priimti kaip didvyrius, kovotojus už laisvę. Jeigu jus turite priešingą nuomonę ir pasakysite, kad jums Stalinas yra šviesos simbolis tai jus neturite teisės turėti tokios nuomonės ir būsite smerkiamas arba apkaltintas komunizmo, Tarybų sąjungos propaganda, arba nepilnapročiu ir t.t. Matote, jus neturite teisės apie tai ko asmeniškai nepažįstate manyti, galvoti kitaip nei jums suformuota kažkieno nuomonė. Pavyzdžiui, Algirdas Paleckis remdamasis liudininkų parodymais bandė kalbėti apie kitokį sausio 13 istorijos įvykių vertinimą tai automatiškai jo atžvilgiu buvo užpilta masė purvo. Bet ateis laikas ir vėl viskas apsivers aukštyn kojom taip buvo jau daugybę kartų. Tai įvyks kai Lietuvos valstybė pasuk naujo ir atsijauninimo poliarizacijos kryptim. Šiuo metu Lietuvos valstybė yra intensyvaus senėjimo poliarizacijoje. Senėjimo poliarizacijoje ir jaunystės poliarizacijoje dominuoja visiškai priešingos vertybės. Pavyzdžiui jei valstybė senėjimo poliarizacijoje tai policija tarnaus turtingiems, oligarchams, įtakingoms partijoms, buržujams ir atvirkščiai jei valstybė jaunėjimo poliarizacijoje tai milicija tarnaus liaudžiai, o egoistams buržujams ne pyragai. Taip buvo pradžioje Tarybiniais laikais. Kaip skiriasi senstančio ir jauno žmogaus emocijos, charakteris taip skiriasi ir jaunos ir senstančios valstybės vertybės. Kas yra revoliucija? Tai ir yra bandymas nusimesti senatvę ir atsijauninti! Kada įvyksta valstybės atsijauninimas tai automatiškai sena ir įprasta priešinasi. Bet jauni procesai yra nesuderinami vienu ir tuo pačiu metu su senėjimo. Dvi priešingos poliarizacijos viena kitą išjungia. Todėl įvykus revoliucijai jauna valstybė automatiškai valosi nuo besipriešinančio senų ir įprastų ryšių. Todėl natūralu, kad aršiai besipriešinantys, nepritariantys naujam atsiduria tremtyje. Tai plati tema, bet pamąstymui užteks…

  Atsakyti
 2. nera skirtumo

  Geriau butu paanalizuoti musu ziniasklaidos vadovu elgesi. Su verslu viskas aisku, bet kaip televizija sito triuksmo pagalba kovoja del rinkos grazu ziureti.

  LRT liko be reklamos – ji keliaus i komercines televizijas.
  Masiulis kreipesi, kad butu sustabdyta PBK transliacija. Is moralines puses teisingai. Tik klausimas kur RTR, kuri retransliuoja TV3. Pareiskime apie si kanala neuzsimename. Vel klausimas – kas tai, moralus zingsnis, ar tiesiog prisidengus triuksmu kai kuriu televiziju noras stumtelti is rinkos dar viena stambu zaideja.

  Rusijos ruporus reikia riboti, cia faktas. Bet gal tada imam visus, o ne tik tuos, is kuriu galima reklamini kasneli atsikasti.

  Atsakyti
 3. Marius

  Nužmogėjimo procesas jau vyksta!
  Kuo toliau, tuo veltėdžiavimo ir parazitavimo tema darysis aštresnė! Pavyzdžiui, Lietuvoje 300 tūkstančių valstybės tarnautojų! Žurnalistų irgi yra per daug! O ką daryti jei kitos profesijos neturi? Reikia mokėti mokesčius ir maitinti šeimą jau dabar! Reikia išgyventi jau šiandien! Pavyzdžiui, jeigu prieš uždarant karsto dangtį nuo lavono nuimtume batus ir užsidėtume tai toks poelgis tikriausiai būtų vertinamas kaip amoralus. Bet pavyzdžiui karo metu toks poelgis gali būti vertinamas normaliai. Karas, išgyvenimo klausimas keičia moralės normas! Iki kokios ribos įmanomas nužmogėjimas sunku pasakyti tai individualu. Jau daugelis žurnalistų sutiktų parduoti savo profesiją su visais principais kokiam nors oligarchui ir saugoti jo interesus viešoje erdvėje už sotų dubenį iš šeimininko rankų. Deja ir oligarchui reikalingi ne visi, o geriausi! Todėl parsiduos ir atsidurs nužmogėjimo procese geriausi profesionalai! Nužmogėjimo procesas vyksta ne tik žurnalistikos profesijoje, bet ir daugelyje kitų. Iki kokios ribos vyks tas nužmogėjimas sunku pasakyti , bet ir labiausiai nužmogėjęs gali pajusti savyje tą lūžį kai jį ims vimdyti nuo savo rašinių, melo, nuo – nužmogėjimo! Todėl žvelgiant iš dialektinio mastymo: labiausiai nužmogėjęs žurnalistas ir yra žmogiškiausias! Niekados nėra vėlu sąžinės prabudimas o ryžtas ją priimti, šiandien ir yra didvyriškumas. Kas galite pasakyti patys sau: geriau badu dvėsiu, mirsiu, bet nebeisiu į konfliktą su savo sąžine… Tai ir yra tikrasis šių dienų heroizmas! Kaip pasakė vienas Ukrainos karininkas aš negaliu taip elgtis, kaip aš savo vaikams į akis pažiūrėsiu, geriau mirti…

  Atsakyti
  1. ŠS

   Mariau, „labiausiai nužmogėjęs žurnalistas ir yra žmogiškiausias!“, perskaičiau kažkaip net“ nupurtė “ Bet kai pagalvoji, o jeigu pusė valstybės tarnautojų netektų darbo, būtų sumažinti etatai, tai toks nužmogėjimo procesas vystytusi dar sparčiau. Su sąžine galima kalbėtis , kai esi vienas ir atsakingas tik už save. Tada galima pasirinkti mirti badu, parsiduoti ar laikytis kažkokių principų. Bet kai esi dar atsakingas už kitą žmogų toks nužmogėjimas tai ir yra tikras žmogiškumas. Gal kas ir gali prabudinti savo sąžinę ir tapti šių laikų herojumi, bet daugumai tenka paslėpti tą savo sąžinę geresniems laikams, kad išgyventų.

   Atsakyti
   1. Marius

    Dainius rašo: Europoje gyvenantys verslininkai kaikariai, kuriems asmeniniai verslai svarbesni už bendražmogiškas vertybes, dar ir palaiko tokį režimą’’.
    Niekas pats saves nelaiko nužmogėjusiu, bet prikiša nužmogėjimą kitam. Pavyzdžiui, Dainius rašo: Europoje gyvenantys verslininkai kaikariai, kuriems asmeniniai verslai svarbesni už bendražmogiškas vertybes, dar ir palaiko tokį režimą’’.
    O politikas V. Landsbergis tokiems verslininkams prikiša dar ir siauraprotystę!
    Tai pagal Dainių ir Landsbergį gaunasi, kad verslininkai bendradarbiaujantys su Rusija ir pergyvenantys dėl savo verslų ateities yra nužmogėję siaurapročiai! Šiuo konkrečiu atveju gaunasi, kad politikas siūlo verslininkui paaukoti savo verslą vardan jo nesiauraprotiškos politikos. Atkreipkite dėmesį, kad V. Landsbergis pats savęs nelaiko siauraprotiškos politikos vykdytoju! Ir jeigu dėl jo vykdomos nesiauraprotiškos politikos, ypatingai Rusijos atžvilgiu kokio nors verslininko verslas ir žlugs tai V. Landsbergio, šiltai įsitaisiusio Euro parlamente alga nuo to nenukentės.
    Rusijos ir Amerikos politika yra vienoda tai jėgos politika! Jeigu V. Putinas būtų Krymo neužgrobęs tai ten būtų Nato naikintuvai ir laivai. Tarp dviejų agresyvių liūtų vyksta kova, o visi kiti gali pasirinkti kieno šakalu būti.

    Atsakyti
 4. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  ŠS, tai noriu jį ir paskatinti 🙂 Eiti toliau. Pvz., gal prijungti prie Druksininkų savivaldybės daugiau teritorijos iš gretimų rajonų? Gal dar reikėtų specialų bevizį režimą padaryti rusams ir baltarusiams, kad jų daugiau į Druskininkus važiuotų ilsėtis. Gal net pasiūlyti jiems pirkti nekilnojamo turto ir investuoti? O už tai duoti pilietybę ir tokiu būdu pagyvinti Druskininkus. Turėtume naują Krymą 🙂

  Atsakyti
  1. ŠS

   Taip,Dainiau, ir ukrainiečius pakviestume. Tai būtų reali pagalba jiems. 🙂

   Atsakyti
   1. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    Va čia tai liuks idėja. Pvz., Maidane nukentėjusius ukrainičius reabilituoti tuose pačiuose SPA, kur rusų turtuoliai kaulus šildosi. Gal tuomet greičiau jie suprastų vienas kitą. Ypač turiu galvoje rusus, kurie palaiko Putinio okupacines užmačias.

    Atsakyti
    1. ŠS

     Tik reikėtų ir mums sudalyvauti, stebėtume, kad koks “ karas“ tuose SPA nekiltų. O tai sugrius viskas ir mūsų turtuoliai neturės kur kaulų pasišildyti. 🙂

     Atsakyti
 5. ŠS

  Labai puiki reklama Druskininkų merui. Netgi su Putinu meras lyginamas. Manau meras apsidžiaugs tokiu Dainiaus matymu ir tokiau keliaus savo keliu. 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *