Etikos sargai: „Lietuvos rytas“ – neetiškas leidinys

pagal | 2014/04/01

Vakar Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija priėmė vieną iš labai retų sprendimųpripažino neetišku leidiniu dar vieną žiniasklaidos priemonę. Šį kartą vieneriems metams neetišku laikraščiu buvo pripažintas dienraštis „Lietuvos rytas“.

Iki šiol tokio verdikto buvo sulaukę vos keletas žiniasklaidos priemonių. O štai vakar komisija sprendė klausimą dėl Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 71 str. nuostatų taikymo dienraščio “Lietuvos rytas” redakcijos atžvilgiu. Klausimas planuotas svarstyti dar kovo 17 dieną, tačiau ši procedūra buvo atidėta redakcijos prašymu. „Lietuvos rytas“ pripažintas neetišku dėl gausių nusižengimų profesinei etikai.

Priminsiu, kad tik 2005 metais patvirtintoje naujoje Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso redakcijoje atsirado nuostata, kad tokia viešosios informacijos rengėjo veikla, kai pažeidinėja šio kodekso nuostatas, yra pagrindas Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai priskirti jį profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai. Taip vadinamai „neetiškos žiniasklaidos grupei“ iki šiol buvo priskirtos tik tos priemonės, kurios nuolat pažeidinėjo etiką. Štai 2010 metais neetiškais laikraščiais pripažinti „Lietuvos žinios“ ir „Šiaulių naujienos“, o 2011 metais tokio pat įvertinimo buvo sulaukusi televizija „TV3“. Tokio pat įvertinimo pirmasis buvo sulaukęs laikraštis „Vakaro žinios“ dar 2005 metų lapkričio 14 dieną.

5 komentarai

  1. Regina

   Nu taip!
   O jeigu esi dar gyvas, tai turi ir džiaugtis 🙂
   Kad Lietrytis neetiškas, manau kad seniai daug kam aišku.
   Bet kas pasikeis tą paskelbus oficialiai? – Žmonės jo neskaitys? Nedės klijentai reklamos? Negaus dotacijų? *crazy*

   Atsakyti
    1. Regina

     Qwerty, ar tu kartais ne lietuvių k. mokytojas? *aggressive*

     Atsakyti
 1. Regina

  Nu tai , sakyčiau, kad tai irgi šioks toks įvertinimas……
  Jau geriau nelabai koks, negu visai apie leidinį niekas nieko negali pasakyt *wacko*

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *