Šaunuolis premjeras A. Butkevičius parodė, kaip reikia kurti šeimos politiką

pagal | 2014/10/14

Dabar jau tikrai žaviuosi mūsų Premjeru Algirdu Butkevičiumi. Dėl to, kad į 9 dienų trukmės darbinę kelionę JAV vežėsi ir savo žmoną. Parodė ir ten, ir čia, kad yra aukščiausio lygio politikas ir tikras šeimos žmogus.Tą patį daryčiau ir aš.

Na o vakar vienoje televizijoje net žinių programoje pigiais piktais komentarais tai aptarinėję opozicijos politikai man pasirodė kiek apgailėtini ir net panašūs į pigius populistus:

Premjero vizitas į JAV sukėlė opozicijos pasipiktinimo bangą

2014-10-13, 20:35
Autorius: Donatas Brimeris
Šaltinis: Žinios.lt

Devynias dienas JAV darbinės viešnagės buvusį Premjerą Algirdą Butkevičių užsipuolė opozicija, kurią papiktino, kad premjerą lydėjo ne tik dešimties žmonių delegacija, bet ir žmona Janina.

Kiekvieno žmogaus kelionė mokesčių mokėtojams kainuos po 15 tūkst. Lt. o už premjero sutuoktinę sumokėti žada Vyriausybės kanceliarija, nors opozicijos nuomone, ji turi apsimokėti pati.“

Liberalas Eligijus Masiulis, logiška, dar gali sau tai leisti. Na o konservatorius Audronius Ažubalis man visiškai nesuprantamas. Nebent jis, priklausydamas dešiniesiems konservatoriams, visgi išsižada valstybinės šeimos politikos:

„Šeimos įstatymai ir jų taikymas turi užtikrinti šeimos ir jos reikšmės visuomenėje stiprinimą, šeimos narių tarpusavio atsakomybę už šeimos išsaugojimą.“

Dar prieš keletą metų valdžioje buvę dešinieji, kurie labai akcentavo šeimos instituto stiprinimą, atrodo greitai pamiršo net savo mintis. Štai graži citata iš koncepcijos;

Šeimos išskirtinė vertė

Darni šeima pati savaime yra gėris, nes atitinka prigimtinius asmens poreikius ir socialumą ir leidžia visiškai juos išreikšti:

– būti besąlygiškai mylimam ir priimamam, nepaisant galių, gabumų ir pasiekimų, nes kiekvienas asmuo yra unikalus ir savaime vertingas;

– būti atviram kitam asmeniui, pasitikėti ir dalytis gyvenimu su juo (bendrauti ir bendradarbiauti) <…>“

Kaip kitaip stiprinti šeimos reikšmę visuomenėje, jei net aukščiausi šalies vadovai spjautų į savo šeimos narių dalyvavimą jų gyvenime?  Dar ir dabar Seimo interneto svetainėje esančiame dokumente, kuris turi skambų žodį koncepcija, net buvo parašyta, jog darni šeima – šeima, atliekanti būdingas šeimos funkcijas, kurios užtikrina visų jos narių fizinę, psichinę ir dvasinę gerovę. Juk nesudėtinga suprasti, kad viena skitą palaikantys sutuoktiniai, kurie ir fiziškai stengiasi būti kartu, kaip tik atitinka šią sąvoką. Jei jau Konstitucija sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, tai sunku suvokti, kodėl net opozicijos atstovai nori būtinai atskirti premjerą nuo jo žmonos. Ypač tokiu momentu, kada jam tenka dirbti labai sunkų, atsakingą ir intensyvų darbą. Tokį, kuriam reikia ir moralinio palaikymo, ir artimojo supratimo. Todėl labai tikiuosi, kad Premjero pavyzdžiu ateityje paseks ir kiti aukščiausio lygio šalies vadovai.

Kita vertus, vakar dienos televizijos žurnalisto pakalbinti politikai šia tema buvo apgailėtini tik dėl to, kad jie iš esmės elgėsi pagal standartinę schema – kritikuok valdančiuosius dėl bet ko ir bet kada. Su bet kokiais argumentais. ar net be jų. O gal būtų buvę visai profesionalu, jei kalbėdami apie premjero svarbų dalykinį vizitą į JAV kartu su lydinčia sutuoktine būtų aptarę protokolo ir etiketo žinovai? Gal dar politologai ar verslininkai? Taip pat JAV politikos ir ekonomikos žinovai? Gal dar vertėjo ne tik skaičiuoti kelionės techninius kaštus, bet ir galimą naudą? Tada būtų subalansuotas objektyvus reportažas. O šiaip gavosi labai pigus kritiškas pranešimas, kuris sukonstruotas pagal pigią schemą. Buduliams skirtą.

9 komentarai

 1. ŠS

  Ir kuo čia sektinas pavyzdys? Nebent tuo, kad aukščiausi šalies vadovai gali sau leisti apvaginėti valstybę prisidengdami šaunaus šeimos modelio kūrimu. Ar eilinis pilietis galėtų sau leisti pasekti tokiu pavyzdžiu?
  Ar nors vienas darbdavys sutiktų apmokėti ne tik darbuotojo, bet ir jo sutuoktinio kelionę ?
  Čia tik puikus pavyzdys, kaip aukščiausi šalies vadovai gali sau leisti išsidirbinėti.

  Atsakyti
 2. Regina

  Dainius gerai patrolino Marių 😀 😀 😀
  Vežtis žmonas (vyrus) į darbines keliones, yra atgyvenęs reikalas…Na, nebent, kaip atsarginį varijantą 🙂

  Atsakyti
  1. Marius

   Vežkitės ką tik norit, nors ir šunį, bet jeigu pradėsit knisti protą, kad kaip kitaip stiprinti meilės ir globos gyvūnams reikšmę visuomenėje, jei net aukščiausi šalies vadovai spjautų į savo šeimos narių ( šunų, kačių,) dalyvavimą jų gyvenime, kad tai nuostabus meilės ir globos gyvūnams modelis, pavyzdys ir t.t….

   Atsakyti
 3. Marius

  Dainiau, kadangi tu pats dažnai tryniesi po užsienį tai tau pasitrinti kartu su žmona irgi būtų aktualu kaip ir premjerui, bet problema yra skurdus visuomenės sluoksnis, kuriems visa tai yra nepasiekiama prabanga. Daugelis jų tegali tik pavydėti. Opozicija tuo ir naudojasi, ji išnaudoja kiekvieną šansą parodyti “pavyduoliams rinkėjams“ kaip valdžia lėbauja dykai, lėšas švaisto ir t.t. Bet dar didesnis “brieadas“ yra tavo argumentai Dainiau, tai, kuo tu bandai pagrįsti premjero poelgį, kad jis su žmona 9 dienoms į Ameriką, dykai nuvažiavo. Savaime suprantama, kad visoje šioje situacijoje yra tavo asmeninis INSTINKTYVUS suinteresuotumas ir tu puikiai supranti premjerą kaip žmogus, kuris pats dažnai važinėji po užsienį ir taip pat norėtum pakeliauti kartu su žmonele. Štai ir viskas!
  Ira š norėčiau su savo žmona į Ameriką 9d. ir dar dykai, kas gi nenorėtų! Juk faina!!! Bet “briedu“ aš vadinu Dainiau tavo argumentus, šios fainios kelionės pagrindimą – ar įkerti Dainiau? Jums tos fainios kelionės neužtenka, jus dar papildomai norit, kad visi aplinkiniai ( rinkėjai, opozicija ir t.t.) pripažintų, kad tos jūsų šeimyninės, fainios kelionės po užsienį būtų pripažintos kaip GĖRIS, didžiulė nauda kitiems, na tiesiog nacionalinė vertybė, šeimos modelio formavimas ir t.t. Tu dar sugebėjai netgi citatas, šeimos apibrėžimus iš koncepcijos ištraukti ir t.t. Tai jus pažiūrėkit ponai kur pretenduojate! Ir savaime suprantama, kad jums nepatinka, kurie nepritaria jūsų “paniatkėms“. Važiuokit su savo žmonelėm kur tik norit, bet tik ne už mano babkes. Ir SVARBIAUSIA – nebe piskit man proto, kad tos jūsų fainios kelionės yra nacionalinė vertybė!!! Tipo etaloninio šeimos modelio pavyzdys ir t.t. Eikit jus nac… aišku! Aš tuos jūsų argumentus ir pagrindimus priimu tik kaip gerą anekdotą, šios dienos topas. Smagu pasijuokti ir tiek. Bet jeigu jus rimtai tai jus arba durniai arba durnių ieškot…

  Atsakyti
 4. Marius

  Niekam išskyrus opoziciją ( konkurentus) nerūpi , kad premjeras su žmona į Ameriką išvažiavo – nusišikt! Kiekvienas turi savo gyvenimą, o valdžia ( elitas ) – savo. Valdžia sau algas pasikėlė, realiai didžiulis procentas esančių valdžioje namus pasistatė, prabangių automobilių prisipirko ir į Ameriką dykai su žmona važinėja. O koks nors pensininkas kruopas valgo ir galvoja kaip už butą sumokėti. Socialinė atskirtis jau seniai didžiulė, valdžia ir opozicija savo gyvenimą gyvena, pensininkai savo. Tik valdžia viską kas aukščiau aprašyta dėl pensininkų ( kitų) daro. O pensininkai įdomu dėl ko kruopas valgo ir galvoja kaip mokesčius sumokėti??? Gal, kad valdžiai ir opozicijai ( tai yra elitui) visą tą riebų gyvenimėlį iki begalybės pratęsti…

  Atsakyti
  1. Marius

   Dainiau dar kartą perskaityk ką rašai: “Dabar jau tikrai žaviuosi mūsų Premjeru Algirdu Butkevičiumi. Dėl to, kad į 9 dienų trukmės darbinę kelionę JAV vežėsi ir savo žmoną. Parodė ir ten, ir čia, kad yra aukščiausio lygio politikas ir tikras šeimos žmogus.Tą patį daryčiau ir aš“.
   Man tai čia anekdotas – topas! Kiekvienas durnius sutiktų dykai į Ameriką su savo boba nuvažiuoti, tad anekdotas Dainiau yra tavo argumentai, kad tokį ,,žygdarbį‘‘ atlikęs automatiškai tampa aukščiausio lygio politiku ir tikru šeimos žmogumi…

   Atsakyti
   1. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    Čia ne žygdarbis, Mariau. Čia parod, kad yra žmogus politikoje, kuris supranta, kaip dirbti. Ir ne bobą, o žmoną. Gal tu neturi žmonos ir nesi vedęs? tada sunku diskutuoti.

    Atsakyti
  2. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mariau, tai ta opozicija ir plepa. Dar ir kai kuri KKdu lygio žiniasklaida.

   Atsakyti
 5. Janina

  Didžiąjai daliai čia išsakytų minčių pritariu. Kaip ir premjero vizitui į JAV kartu su žmona. Juk sutikime, kad tai buvo šaunus šeimos modelio pavyzdys daugeliui politikų, negalinčių ne tik, kad pasigirti tokiais gražiais santykiais, bet ir apskritai turimomis pirmomis, darniomis santuokomis. Tačiau nesutinku su mintimi, jog žurnalistai kalti dėl pateiktos informacijos formos. Juk ne paslaptis, jog neretai jie gauna užduotį – parengti reportažą viena ar kita tema, kuriai net klausimai būna pateikiami iš anksto. Taip , kad čia kaltinti reikėtų ne žurnalistus, o tas informavimo priemones, kuriose jie dirba.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *