LRT "Teisė žinoti" – žurnalistų teisė išsakyti savo nuomonę?

Audrius Matonis

Audrius Matonis

Balandžio 29 dieną dieną Lietuvos televizijos laidoje „Teisė žinoti” vyko diskusija apie moterų pavardžių rašybos taisykles Lietuvoje. Bandyta aiškintis, gerai yra ar blogai, jog moterys gali savo pavardę rašyti be jokių priesagų -aitė, -ytė ar -ienė.

Tačiau ne pati diskusija mane nustebino. Žurnalistų klausimai verti atskiro dėmesio.

Štai kolega Audrius Matonis pats nevengė išsakyti savo nuomonę ir apie moterų teises, ir apie lygybę, ir pan. Ir tik po jos išsakymo prisimindavo, kad reikia klausti dalyvių nuomonės. Verta atkreipti dėmesį, kad šioje laidoje gana dažnai vedėjai ne tik klausinėjo pašnekovų, bet nevengė ir savo nuomonės reiškimo vienu ar kitu klausimu. O juk taip norisi tik gerų klausimų ir įdomių pasisakymų, kuriuos išsakytų laidos svečiai. O gal laidos vedėjai jau nebeturi priedermės klausinėti? Kas yra profesionaliau – gerai klausti ir sulaukti atsakymo ar pateikti savo versiją iki atsakymo?

14 komentarų

 1. vaclovas

  O Jų pergalė tolygi prieš CASK tuomet tai buvo lygiai taip pat nuostabi

  Atsakyti
 2. Raneta

  Susidaro vaizdas, kad iš ”dviejų žmonių susipykimo” , kaip kad sakė vienas laidos dalyvių, padaryta VALSTYBINĖS REIKŠMĖS IR PASLAPČIŲ byla…Gal reikėtų įvardinti kodėl tokia paslaptis …

  Atsakyti
 3. Raneta

  Kas atsako už neteisingus teisėjų , prokurorų sprendimus , ir kaip baudžiami savo darbu jau tris žmones myriop pasiuntę teisesaugos darbuotojai/

  Atsakyti
 4. Raneta

  Klausimas vaiko teisių apsaugai- kas atsakingas buvo už mergaitę tuo metu kai ji buvo tvirkinta(JUK ITARIMAI PAREIKŠTI) ir ar galima tokiu atveju , kol neišnagrinėta byla ją atiduoti į itariamųjų rankas.

  Atsakyti
 5. Gražina

  Pirmiausiai – Kuriui.Pilietine visuomene – tai Jus?
  Antra- Usui pareiksti kaltinimai,kaip galima be jo teismo skubiai atiduoti mergaite Stankunaitei.Kai mergaite ateidavo pas Usa.Pati?Ogal mama ja ten palikdavo?

  Atsakyti
 6. Natalija

  ponas Vagnoriau,jūs nukritote iš dangaus ir galvojate,kad su uspaskiu ,paksininkais, socdemais išvesite Lietuvą į „šviesią ateitį” .Nerūpi jums Lietuva-rūpi valdžia.

  Atsakyti
 7. leonardas

  daugelis deputatu peikia Kubiliu.Klausimas;ka jie padare,kad dabartine padetis butu visai kitokia.Kritikuoti kita gali tas kuris kazka yra padares geriau.

  Atsakyti
 8. Danute

  Siulau pagyventi uz 600lt tik viena menesi ponui Kubiliui,o tada ziureti i ubagu puse.

  Atsakyti
 9. Ruvi

  Man rodos, mes diskutuoti apskritai nemokame. Visos diskusijų laidos susiveda į laidos formatą ir viskas būna taip, kaip reikia laidos užsakovui ar prodiuseriui. Seniai nežiūriu jokių diskusijų laidų- neįdomu, nes aišku, kaip baigsis.
  O profesionalumas.. ir gerai paklausti, ir pateikti savo versiją, ir išklausyti, nedaryti spaudimo. Žodžiu, natūraliai vystyti diskusiją. Ar tai įmanoma? 🙂

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Prisimenu, kaip laidas vedė Rytis Juozapavičius. Ir kietai, ir spaudė, bet visda gerbė pašnekovą. Ir išklausė. Kiek žurnalistų dabar daro tą patį?

   Atsakyti
 10. ZmogusNegalintisUzsiciaupti

  Nemanau, kad savos versijos pateikimas yra ypatingai smerktinas dalykas. Žinoma, su sąlyga, kad pašnekovams dėl to netrukdoma reikšti savos nuomonės (juk dėl to jie ir buvo pakviesti). Bet apskritai, oponuojančios nuomonės pareiškimas skatina pašnekovą aktyviau ginti savo poziciją. Taip įdomiau 🙂

  P.S. Nekalbu apie tai, kai pašnekovas užsipuolamas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *