Bankas palūkanas už indėlius pavertė žaidimu. Ar linksma?

Šiandien facebook’e radau tokį skelbimą ir raginimą žaisti:

Iki 2009 m. spalio 12 d. bet kuriame Danske banko padalinyje galite išbandyti savo sėkmę ir laimėti net iki 10 % papildomų terminuotojo indėlio palūkanų. Šiuo metu kartu su žaidimo laimėjimu už indėlį galite gauti net 17.8 % metinių palūkanų.

Pradžioje nusišypsojau, o tada pamaniau pasidomėti, koks čia žaidimas. Ir mano įspūdis toks, kad ekonominio sunkmečio metu bankas organizuoja tokį žaidimą, kuris primena žaidimą antpirščiais turgaus tarpuvartėje. Arba miesto mugėse prekeivių siūlomas loterijas, kuomet už 2 litus gali pirkti bilietą ir visi bilietai laimingi. Tik prizų vertė dažnai būna mažesnė nei 1 litas. Todėl tavo laimė tokia – perki pigų daiktą brangiai. Linksma ar ne? Man tai kvaila. Bet kai kam gal ir linksma.

Kodėl sulyginau banko reklamą ir žaidimą su tokiom loterijom? Todėl kad minėtas bankas elgiasi lygiai taip pat. Jis skelbia, kad „visi žaidimo bilietai laimingi ir tik nuo Jūsų sėkmės – pasirinkto žaidimo bilieto – priklausys, kokį priedą prie palūkanų laimėsite”.

Tačiau užkibusiems ant šio masalo noriu priminti, kad prieš žaidžiant tokį žaidimą, reikia atidžiai perskaityti žaidimo taisykles. Pvz., rašoma, jog „žaidimo laimėjimas – papildoma 0.1, 0.2, 0.3, 0.4, 0.5, 1, 2, 3, 5, 7 arba 10 proc. metinė palūkanų norma, kuria yra didinama indėlio metinė palūkanų norma”. Galime pabandyti spėti, kokią normą greičiausiai laimėsite. Kažkodėl spėju, kad laimėjimas dažniausiai apsiribos iki 1 procento papildomų palūkanų. Kodėl? Todėl, kad šio banko standartinė palūkanų norma – 7,8 proc. Sudėjus būtų iki 8,8 proc. Kitaip tariant, nei Jūs ką laimite, nei ką. Nes, pvz., bankas Snoras be jokių loterijų siūlo už 6 mėnesių indėlį litais 8,5 proc. palūkanų. Todėl jei „laimėsite” Danske banke tik iki 0,5 proc. papildomų palūkanų, Jūsų laimėjimas bus minus 0,3 proc.

Beje, o banko Danske žaiidmo taisyklių paskutinis punktas skelbia:

Žaidimo organizatorius Danske Bank A/S Lietuvos filialas (Saltoniškių g. 2., LT-08500, Vilnius) turi teisę nutraukti žaidimą bet kuriuo metu arba keisti jos sąlygas.

Tai reiškia, kad Jūsų palūkanas gali bet kuriuo metu keisti? Štai tau ir žaidimas.

10 komentarų

 1. Komentaras

  Asmeniskai nematau cia nieko blogo. Pradziai zmogus lai apsisprendzia i kuri banka nori deti savo indeli. Jei tai bus Danske bankas – lai buna, o bankas dar pasiulo isbandyti savo laime ir pasididinti indelio palukanas.
  Cia jau taip viska isputet tarsi kazkas kazka nori specialiai apgauti.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Aš ir nesakau, kad yra blogai.Bet… Man atrodo, kad bankui turi būti žema dirbti tokiomis priemonėmis. Nesolidu.

   Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Del kvailiu – tai vsikas aišku. Gaila tik, kad tokiso solidžios įstaigos kaip bankai ieško vis dar tokiu primityviu būdu klientų.

  Atsakyti
 3. Simas

  D.Radzevičius :
  Simai, bet ka tu galvoji apie Danske banką? Ar tau atrodo, kad taip elgdamasis bankas yra socialiai atsakingas?

  Visi paskutiniu metu sneka: socialiai atsakingas… Jau seniai specialistai yra irode, kad verslas is principo negali buti socialiai atsakingu, nes siekia pelno… Tik Lietuvoje tas pelno siekimas pradeda prasilenkti, mano manymu, net su istatymais – bankai daro loterijas… Nera cia ka diskutuoti. Nesamone ir tiek. Bet is kitos puses paziurejus – kvaila musa ir baznycioje… Jei jau atsiranda tokiu, kurie dalyvauja tokiose „loterijose”, tai jau ju problemos…

  Atsakyti
 4. as

  Tokie mulkinimai atsiranda tada, kai slubuoja vartotoju apsauga ir ju informavimas. Paminetas faktas patvirtina, kad taip ir yra.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, bet ka tu galvoji apie Danske banką? Ar tau atrodo, kad taip elgdamasis bankas yra socialiai atsakingas?

  Atsakyti
 6. Simas

  Tai, kad cia tokia taktika uzdirbti pinigus. Kai tik ateina kokie nors ekonominiai sunkumai, tai padaugeja visokiu loteriju-aferu. Zmones nusivyle metasi i krastutinumus ir labiau pasitiki fortuna, nei savo jegomis, savo salimi… Tai yra nenormalu…

  Atsakyti
 7. ojojoj

  sutinku su kiekvienu žodžiu. tų loterijų aplinkui – vežimu vežk, bet galutiniame rezultate vienintelis pralaimėtojas būti tu, jei užkibsi ant kabliuko.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *