Kokios bylos yra rezonansinės? Generalinė prokuratūra siūlo sąrašą

Kas yra rezonansinė byla? Ta, kuri skamba viešai? Galbūt. Bet jei kam nors kilo klausimų apie šiuo metu esančias rezonansines bylas galima jų sąrašą rasti Generalinės prokuratūros interneto tinklapyje.

Atidžiai pažiūrėjau į sąrašą:

1. Baudžiamoji byla dėl Aleksandrijos kaime įvykusio eismo įvykio, kurio metu žuvo trys mažamečiai vaikai.
2. Ikiteisminis tyrimas dėl Darbo partijos finansinės veiklos tvarkymo.
3. Ikiteisminis tyrimas dėl Juro Abromavičiaus tyčinio nužudymo.
4. Ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre atliekant scenos įrangos rekonstravimo projektavimo ir įrengimo darbus.
5. Ikiteisminis tyrimas dėl galimo VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ didelės vertės turto iššvaistymo ir pasisavinimo.
6. Ikiteisminis tyrimas dėl 1991 m. liepos 31 d. Medininkų muitinės poste septynių Lietuvos Respublikos policijos ir muitinės. pareigūnų nužudymo bei pasikėsinimo nužudyti.
7. Ikiteisminis tyrimas Vytauto Pociūno mirties priežasčiai ir aplinkybėms nustatyti.

Esu kiek nustebęs, kad sąrašas paskutinį kartą atnaujintas tik 2009 metų lapkričio 27 dieną.

Man kilo klausimas, kodėl neįtraukta/os Kauno pedofilijos/Kedžio byla/os? Beje, ten nėra ir sausio 13-osios bylos. Tačiau šiomis dienomis, panašu, tik apie šias dvi bylas ir kalba visi politikai, žiniasklaida ir patys prokurorai. Gal tai toks didelis rezonansas, kad net nėra kada įtraukti šių bylų į sąrašą?

16 komentarų

 1. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, bet generalinio atsttydnimas dėl to ko nebuvo pats savaime yra visų mūsų fiasko. Tavo taip girta I.Degutienė, staiga iki pavasari nieko neberanda į Šalaševičiūtės vietą. O įiap tai yra geras straipsnis L.Pečeliūnienės- grėsmė A.Valantinui. Paskaityk, gal kažkas prašviesės.Nei tesinėj, nei ne teisinėj valstybėj taip yra nedaroma- na negriaunami atys valstybės pamatai vardan įtakos sferų- trumpalaikių.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  marius:

  Aš apie tai, kad reformos turi prasidėti nuo savo proto. Bet kadangi niekas savęs kritiškai nevertina ir tik vyksta badimasis pirštais reiktų po truputėli pradėti viešoje erdvėje nagrinėti šią problemą.. Kol reformos neįvyks galvoje, psichikoje tol vienus aukštuose postuose su patologiniu intelektu pakeitinėsim tokiais pat.

  Pritariu tau. Ir todėl labai laukiu, kol atstatydins generalinį prokurorą. jei tai pagaliau įvyks (atstatydinimas dėl konkrečios bylos fiasko), tuomet ateis laikas ir galaimybė mums viešai reiklauti šios Vyriausybės ir visos valdančiosios daugumos atsistatydinimo. Mat, naktiniai sprendimai priodarė daug žalos, kurią ir patys pripažįsta valdantieji. Todėl jų nors pakelti moralės kartelę aukščiau – labai sveikintinas dlaykas. Tik tada reikai nepamiršti, kad ir patys turės išmokti šokinėti į tokį patį aukštį.

  Atsakyti
 3. marius

  Mariau, o tai kas vyksta dabar valstybėje – galvų kapojimas ir kaltų paieškos prisidengiant reformomis? Niekas jokių reformų nesiūlo. Nėra jų. Negirdėti.

  Dainiau,
  Pradėti reiktų nuo to, kad intelektas turi vystymosi stadijas ir savo ribą. Priėjus ribą intelektas nebesivysto – prasideda intelekto patologija. Jeigu žmogus žudo, vagia, sukčiauja ar kitaip atlieka agresyvius veiksmus kitų atžvilgiu jis yra savo patologinio intelekto įkaitas.
  Reikia baigti su tomis kvailomis kategorijomis kaip „geras” ir „blogas” žmogus. Nėra nei „blogų” nei „gerų” yra „sveiki” ir „patologiniai”. Neišmintinga patikėti valdyti šalį turintiems patologinį intelektą.
  Bet paradoksas yra tame, kad nei vienas politikas ar aukštas pareigūnas nepripažins, kad jo protas patologinis. Savikritiškumo nesulauksime o tik priešinga reakcija – klaikus įsižeidimas. Kiekvienas mes esame apie save geros nuomonės o “svolačius“ matome tik kituose.
  Vakar žiūrėjau TV laidą paskutinę instanciją kaip Liutkevičius įrodinėja, kad jis geras, sąžiningas, doras ir t.t. Bet jeigu nesąžiningumas, sukčiavimas, vagiliavimas būtų įvardyti kaip patologija tuomet susikompromitavusiems pareigūnams, politikams reiktų įrodinėti, kad jie sveiko proto… Kažin kaip tai atrodytų tiesioginiame eteryje…
  Patologiniai politikai skleidžia ir patologinę ideologiją. Dešimtmečius buvo propaguojamas asmeninis gerbuvis kol tapo idealu. Dabar kiekvienas užguitas savo asmeninėm problemom. O pavyzdžiui: Teišerskytė su savo naujai siūlomu įstatymu dabar nori per prievartą padaryti visus altruistais…Argi tai protinga…
  Pirmiausia reikia peržiūrėti ideologiją.
  Ką veikia psichiatrai, psichologai? Baisiausia, kad ir jų tarpe pilna nepasižyminčių sveiku protu. Nuo sovietinių laikų psichiatrijoje nelabai kas pasikeitė. Daugelis dirbo prie sovietų dirba ir dabar. Neįtinkantiems jų proto supratimui iškarto yra klijuojamos diagnozės su tolesnėmis rekomendacijomis …Visi tie psichologiniai testai turėtų seniai būti peržiūrimi nes ten tiek absurdo. Standartai turėtų būti peržiūrimi, kriterijai. Nes dabar daugelis psichiatrų parazituoja iš mokesčių mokėtojų sąskaitos.
  Aš apie tai, kad reformos turi prasidėti nuo savo proto. Bet kadangi niekas savęs kritiškai nevertina ir tik vyksta badimasis pirštais reiktų po truputėli pradėti viešoje erdvėje nagrinėti šią problemą.. Kol reformos neįvyks galvoje, psichikoje tol vienus aukštuose postuose su patologiniu intelektu pakeitinėsim tokiais pat.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  marius :
  Vardan gėrio ir tiesos yra padaromi didžiausi nusikaltimai. Ir visų tų nusikaltimų tėvas yra patologinis intelektas. Demokratija, teisinė valstybė tėra tik iliuzija, išties mes esame patologinio intelekto visuomenė. Jis mūsų ponas, o mes jo vergai.

  Mariau, o tai kas vyksta dabar valstybėje – galvų kapojimas ir kaltų paieškos prisidengiant reformomis? Niekas jokių reformų nesiūlo. Nėra jų. Negirdėti.

  Atsakyti
 5. marius

  D.Radzevičius :
  Maiua, deja, bet istorija sko, kad daug žmonių darė niekšybes kalbėdami apie kilnius tiklsus. Pvz., Adolfas Hitleris.

  Visiškai teisingai. Ir aš apie tą patį. Ir svarbiausia, kad Hitleris net neabejojo tuo, kad jis elgiasi teisingai. Vardan gėrio ir tiesos yra padaromi didžiausi nusikaltimai. Ir visų tų nusikaltimų tėvas yra patologinis intelektas. Demokratija, teisinė valstybė tėra tik iliuzija, išties mes esame patologinio intelekto visuomenė. Jis mūsų ponas, o mes jo vergai.

  Atsakyti
 6. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, tu su šituo parašymu, kaip pasakyt- nu irgi gi ne užvakar ar vakar į jų paslapį užsukai ir tas „rezonansines” bylas pamatei, kažkaip įdomiai tas pamąstymas toks atsirado…gal irgi nei labai moralu, nei jau juo labiau etiška dar labiau eskaluoti būtent šitas temas.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Maiua, deja, bet istorija sko, kad daug žmonių darė niekšybes kalbėdami apie kilnius tiklsus. Pvz., Adolfas Hitleris.

  Atsakyti
 8. marius

  Jei visuomenė amorali, nesąžininga tai demokratija bus pražūtinga tokiai visuomenei. Lūpose demokratija o poelgiuose anarchija. Ir kaip kažkas teisingai pastebėjo: žuvis pūna nuo galvos.
  Tokioj visuomenėj bus iškreiptas demokratijos supratimas. Pav; valdžia tarnauja žmogui, bet “iškreiptame demokratijos supratime“ į valdžią veržiamasi ne tam, kad tarnauti o tam, kad ten gerai maitina… ir t.t. Lupose skambūs žodžiai: demokratija, sąžinė, teisinė valstybė, moralė o poelgiuose slaptos niekšybės…

  Atsakyti
 9. marius

  advokatas Arūnas Marcinkevičius :
  Priešingu atveju tektų pripažinti, kad vieno ar kito asmens nelaimė, net ir būdama tolygiai tapačiai vienoda, mūsų visuomenei turi skirtingas reikšmes? Ar tai būtų teisinga?

  Tai, kad taip jau yra. O ar tai teisinga reikia klausti intelekto. Nes ne kas kitas rūšiuoja įvykius, vertybes, žmones ir t.t. į mažiau ir daugiau reikšmingus.
  Neskirsto tik išties religingi ar išminčiai. Religingam ir nusikaltėlis ir auka yra abu vieno tėvo vaikai, broliai ir seserys. Nėra hierarchijos. Pav; Kristus buvo griežtai prieš hierarchija, bet bažnyčia visą jo mokymą pavertė paprasčiausia spekuliacija. Mielieji reikia priimti, kad mes nesame morali, religinga, sąžininga ir išmintinga visuomenė – nuo to reikia pradėti.

  Atsakyti
 10. advokatas Arūnas Marcinkevičius

  Tikriausiai sutiksite, kad bet kuris nusikaltimas jau savaime yra visuomeniškai nepriimtinas, Jis savaime išeina už visuomenei ir individui priimtino, saugaus ir pagarbaus elgesio taisyklių, bei įstatymais apibrėžtų tarpusavio santykių priimtinumo ribų. Vien dėl šios priežąsties nusikaltimas, koks jis bebūtų ir kieno atžvilgiu bebūtų padarytas, savaime virpina visuomenės ir jos narių širdis bei sąmonę, sukeldamas rezonansą vien paties nusikaltimo fakto buvimu. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, palaipsniui viešoje erdvėje įsigalėjo keista įvykių, faktų ir net nusikaltimų vertinimo skalė. Jei tokia vertinimo skalė, kurioje įvykiai ir faktai yra skirstomi į mažiau ar daugiai reikšmingus ar net „rezonansinius” yra ir gali būti priimtina visuomenei, tai nusikaltimų atžvilgiu tokia gradacija, manytina, nėra ir negalėtų būti pripažįstama nei tinkama, nei priimtina. Nežinia kas ir dėl kokių priežąsčių pasiūlė ir pradėjo viešoje erdvėje skirstyti nusikaltimus atskiromis kategorijomis pagal visuomeninį reikšmingumą bei rezonavimą. Pasistenkime pažvelgti į tai skirtingų subjektų akimis ir bent pabandyti įvertinti jų supratimu. Juk kiekvienam iš mūsų bet koks neteisėtas, nesąžiningas veiksmas ar teisių pažeidimas sukelia visą eilę įvairiausių negatyvių pasekmių ir tuo pačiu ilgą laiką neleidžia pamiršti ar likti abejingais. Lygiai taip pat, asmenys, kurių atžvilgiu vykdomi vienokie ar kitokie valsybės įgaliotų institucijų bei pareigūnų jiems taikomi prievartos veiksmai taip pat kelia tiek pagrįstumo, tiek adekvatumo, tiek teisėtumo bei teisingumo klausimus. Ir visi šie klausimai yra inti opūs, skasmingi ir virpinantys ne tik asmens, kuriam taikomi, bet ir aplinkinių sąmonę. Tuomet kaip ir kokiu pagrindu atsiranda teisėtas pagrindas skirstyti bylas į nereikšmingas, mažiau reikšmingas, dielės reikšmės ar rezonansines? Regis elementarioji logika to neleistų, visus moralioje visuomenėje vykstančius ar atsitiktinai pasitaikančius ekscesus vien jau prevenciškai priskirdama rezonansinių įvykių kategorijai. Priešingu atveju tektų pripažinti, kad vieno ar kito asmens nelaimė, net ir būdama tolygiai tapačiai vienoda, mūsų visuomenei turi skirtingas reikšmes? Ar tai būtų teisinga?

  Atsakyti
 11. marius

  Pritariu Jūratei. Tiek Aušra Juškaitytė ir Dainius Radzevičius temato politikų intrigas. O ką jaučia pedofilų išprievartautos aukos ir jų artimieji? Kiekvienas pastato save į tokią situaciją, įsivaizduoja ir tarp žmonių atsirado „betarpiška vienybė” šia tema. Bet yra kita rūšis, kurie bejausmei „betarpiškai vienybei” ir priešingai jie jautrūs intelekto sukurtoms taisyklėms. Tokie, kai prokurorai motinas su vaikais sodins į kalėjimus ar pedofilai prievartaus vaikus „bejausmiai betarpiškai vienybei” ne skubės apginti silpnesnių, jie net nepastebės kenčiančių „gyvų žmonių” o postringaus apie įstatymus,taisykles na apie tai kam jie yra jautrūs. Tokie žmonės toli nuo svetimo skausmo jiems svarbiausia ar jie teisūs.
  Jei sąžinė atrofavosi tuomet atsiranda būtinybė” pagrįsti” savo poelgius. O pagrįsti galima viską. Net žmogžudystės yra pagrindžiamos. Atsiranda savokos geras ir blogas žmogžudys bet esmė ta pati abu žmogžudžiai. Arba tie „Taikdariai su automatais”… Jei sąžinė atrofavusi tuomet intelektas gali pagrįsti šlykščiausius nusikaltimus…

  Atsakyti
 12. Jūratė

  O kuo jums teisėjo nužudymas labiau rezonansiškas nei pedofilijos byla? Tas pedofilijos atvejis platesnis ir taip pat apima ir teisėjo nužudymą. Jei rezonansinės bylos – tai bylos dėl labai svarbių valstybei klausimų ir padidinto visuomenės susidomėjimo, tai, man atrodo, šita byla labai svarbi ir nėra tik kažkokia politikų uždaiga, o užkabina ir teisėsaugos spragas, vilkinimą, ko gero, korumpuotumą ir t.t.

  Atsakyti
 13. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, sutinku, kad pedofilja neturi būti rezonansas vien dėl politikų užgaidų. Kaip ir šuniukai pipirai ir pan.

  Atsakyti
 14. Aušra Juškaitytė

  tai gerai kad yra tas sąrašas. Aš ne apie tai. Aš apie tai, kad pedofilijos į rezonansus neįrašė, ir labai tikiuosi kad tokios bylos ten neatsiras, kad jos ten niekas neįrašys, kitaip pas mus visos bylos bus tik rezonansinės. O tokio pobūdžio rezonansinėmis negali būti iš esmės. Aš galvoju, kad ne pas prokurorus atnaujinimo svetainės klausinėti reikia o jų viešųjų ryšių skyriaus ir viskas. Žodžiu nu nors tu nesikabinėk prie niekų:). Tikrai.

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, kai rašai, kad rezonansinės bylos, tai lyg ir rodo kažkokius TOP. Gerai, kad tai yra generalinės prokuratūros tinklapyje. Blogai, kad neatnaujinta nuolat. Bent jau kas mėnesį. O dabar tokia rubrika gali sukelti net papildomas diskusijas. Juk jei jau patys prokurorai rašo, kad tai rezonansinės, tai gal gali nurodyti, kad tai tik 2009 metų? ir tada kitąmet kitas nurodo. Bet kuriuo atveju, teisėjo nužudymas yra tikrai rezonansas.

  Atsakyti
 16. Aušra Juškaitytė

  labai džiaugiuosi, kad pedofilijos byla neįtraukta į rezonansinių sąrašą. Labiau pasigesčiau teisėjo nužudymą. Sausio mėnesio- tai jei visi iki tol dirbę generaliniai to nemanė, tai kodėl taip netikėtai pritrūkti turėtų dabar, šiandien, vakar?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *