Premjeras tikina, kad sunkmetį pakeis gerovės ir augimo metas. Lauksime

pagal | 2010/02/17

Premjeras A. Kubilius užsivertęs darbais (nuotrauka iš A.Kubiliaus blogo)

Dar prieš vasario 16-ąją Vyriausybės vadovas, Premjeras Andrius Kubilius pasveikino visus mus su artėjančiomis šventėmis. Išgirdau jo kalboje gražių pažadų, kad ši valdžia dirbs labai daug ir net užsispyrusiai.

Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus
sveikinimas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga:

„Žinau, daugeliui šiandieninė Lietuvos padėtis atnešė naujų rūpesčių ir problemų. Bet kaip žiemą keičia pavasaris, taip ir sunkmetį pakeis gerovės ir augimo metas.

Matau, kad žmonės norėtų išgirsti labai paprastų atsakymų: kad, per dieną išgaudysime visus vagis ir valstybės turto grobstytojus, kad, tarsi mostelėjus burtų lazdele, sumažinsime valdininkų atlyginimus ir jų skaičių, kad be jokių pastangų susikurs šimtai tūkstančių naujų darbo vietų ir visi gaus tik tūkstantines algas ir pensijas…

Bet negaliu meluoti. Juolab, netikiu melo politikoje sėkme. Todėl dirbame. Atkakliai, kryptingai, užsispyrusiai.”

Ir man norisi tų paprastų atsakymų. Ypač dėl valdininkų skaičiaus mažinimo. Deja, Premjeras aiškai pats pasako, kad toks darbas prilygsta burtams ir magijai, nes tik pamojus burtų lazdele gali pavykti sumažinti biurokratų skaičių. Maniau, kad tam reikia tik politinės valios ir sumažinti prisiimtų valstybinių funkcijų.

Todėl man kažkodėl labiau norėjosi ne tik užsispyrimo ir atkaklumo Premjero ir Vyriausybės darbe. Tikiuosi, visų pirma, daugleiui Lietuvos žmonių iš valdžios norisi efektyvaus darbo. Apie jį nekalbėta… Bet, kaip sako A. Kubilius, „kaip žiemą keičia pavasaris, taip ir sunkmetį pakeis gerovės ir augimo metas”. Lauksime to šviesaus rytojaus.

8 komentarai

 1. marius

  Aš netgi siūlyčiau įkurti antikrizinį gynybinį štabą. Kuriame būtų įvairių profesijų kompetetingų atstovų.
  Kuris ir pradėtų informuoti visuomenę. Gautus toks koncentruotas centras…

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tada turime diskututoi, ar pajėgųs esame pažinti savo protą ir psichiką? Ypač kai kalbame apie jaunimą.

  Atsakyti
 3. marius

  Tikrai taip – kuriems prie šios vyriausybės yra blogai tie patys turi ieškoti kaip gelbėtis tai – faktas. Todėl daugelis dejuojančių turi galimybę pakeisti savo požiūrį į gyvenimą ir atsijauninti viduje. Pavyzdžiui; kodėl rytų filosofijoje lotoso žiedas yra išminties simbolis? Todėl, kad jis auga tarp purvinos ir smirdančios pelkės bet koks nuostabus išauga!
  Tad viskas priklauso nuo mūsų pačių proto ir psichikos. Jeigu pastatysi prioritetu asmeninį “vystymasį“ tai visos negandos ir sunkumai tik į naudą ir į džiaugsmą. Bet jeigu nuo “vystimosi“ įjungta stipri “gynybinė reakcija“ tuomet tebus siekis išsaugoti save tokį koks esi, tai kas sena ir įprasta. Todėl manau, kad tokius idealus kaip “asmeninis gerbuvis“, “šviesus rytojus“ reikia užmiršti ir kuo greičiau tuo geriau. Nes su tokiais idealais nėra jokių šansų adaptuotis naujoje krizinėje situacijoje. Kuo stipresnė gynybinė reakcija tuo mažesni šansai adaptuotis naujoje situacijoje. Todėl pirmą ir didžiausią smūgį gaus pensininkai. Kodėl? Todėl, kad kuo senesnis žmogus tuo pas jį stipresnė gynybinė reakcija nuo naujo. Jaunam žmogui atvirkščiai, jis veržiasi į naują.
  Bet reikalas tame, kad žmonių psichika yra taip pažeista , kad daugybė dar visai jaunų žmonių turi seno senelio psichiką!
  “Asmeninio gerbuvio“ idealas buvo taip kalamas į galvas, kuris ir susendino netgi jaunų žmonių psichiką. Taip tai sendinantis psichiką idealas!
  Bet pamėginkite dabar jį pakeisti kitu? Kaip manote ar bus pasipriešinimas…..?
  Pasiūlykite pavyzdžiui žmonėms “lotos žiedo principą“: patalpink save į šūdą ir žydėk!
  Su tokia psichika visos tos krizės vieni juokai nes kuo daugiau sunkumų tuo geriau, tuo didesnės galimybės vystytis. Sunkumai ir negandos tampa ne baubu o stimulu! Tai kas buvo pateikiamas kaip nuodai tampa nektaru. Tai jauna psichika – pilna optimizmo, entuziazmo, naujų idėjų ir t.t.
  Todėl aš ir parašiau šio straipsnio pirmame savo komentare, kad jei žmonės pažintų savo protą ir psichiką tai jokia pasaulinė krizė nebūtų įvykusi…

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau,
  tai lyg ir reiškia, kad nepaisant visko, šita Vyriausybė mums padeda keistis. Tai gal visgi gerai reikia vertinti? Kita evrtus, mano nuostat dėl efektyvaus Vyriausybės darbo sako tik vieną dalyką – jei prioritetas bedarbių skaičiaus mažinimas, tai kol kas realimae gyvenime to nematyti.

  Atsakyti
 5. marius

  Na Dainiau prajuokinai!
  O kas nedirba? Gali apklausą vyriausybėje padaryti, prie kiekvieno prieiti ir paklausti tu dirbi ar ne? Kiekvienas tiki, kad jis dirba.
  Įdomiai gaunasi, visi dirba o iš kur tada „bedarbystė” tokia didelė Lietuvoje?

  Taip, kad tavo lozungas “Dirbti reikia ir tada rytojus bus šviesesnis nei vakar” yra gražus bet ne visiems įgyvendinamas dėl paprastos priežasties – darbo daugelis niekaip neranda Lietuvoje už kurį galėtų mokesčius susimokėti ir ne genetiškai modifikuoto ir be E621 maisto nusipirkti, jau nekalbant apie kažkokius kitokius poreikius…

  Ar realu, kad tas kuris gerai įsitaisė prie „bliūdo” keis save? Nerealu nes kam man save keisti jei man gerai. Todėl viltis tie, kuriems labai blogai. Štai juos ir reikia šviesti – informuoti apie naujas jų galimybes kurių dėka galima išgyventi ir nepaisant negandų aprūpinti save pozityviom emocijom, gera sveikata, gyvybingumu ir t.t.

  Tad vyriausybės darbą iš vienos pusės vertinu labai gerai nes kuo daugiau bėdų tuo mes labiau vystysimės. Negandos, nelaimės, nesėkmės taps mūsų mokytoju. Tik per tai žmogus vystosi ir atsiveria naujos potencialios galimybės.
  Iš kitos pusės vyriausybės darbą vertinu labai blogai nes mitingai ir streikai rodo, kad vyriausybėje įsitaisė daug tokių kurie neatitinka savo vietos ir išnaudoja aukštus postus savo asmeniniams interesams ir užsiiminėja “pakazuka“, tipo dirba tautos labui.

  Taip, kad aš vyriausybės darbą vertinu nei blogai nei gerai o stebiu faktus. Ir jeigu koks faktas atsiranda tai dar nereiškia, kad jis kiekvienam į gyvenimo naudą…

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tu teisus. Dirbti reikia ir tada bus rytojus šviesesnis nei vakar. O kaip vertini Vyriausybės darbą tu?

  Atsakyti
 7. marius

  Tų, kurie žada “šviesų rytojų“ ir tų, kurie laukia “šviesaus rytojaus“ noriu paklausti iš kur atsiranda “šiandien“?

  “Šviesus rytojus“ yra tik tiems, kurie nepažįsta savo proto ir psichikos ir tiems, kurie tuo spekuliuoja.
  Tiems, kurie pažįsta savo protą ir psichiką tokia sąvoka kaip “šviesus rytojus“ neegzistuoja.
  Jeigu žmonės būtų pažinoję savo protą ir psichiką tai net pasaulinė krizė būtų neįvykusi.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *