Ar žiniasklaida labiausiai veikia žmonių nepasitikėjimą valdžia ir ekonomika?

pagal | 2010/04/12

Ar žiniasklaida padeda susikalbėti?

Šį antradienį (balandžio 13 d.) 10.05 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ diskutuosime apie tikrąją žiniasklaidos įtaką visuomenės nepasitikėjimui valdžia ir verslu.

Lietuvos gyventojai labiausiai nepasitiki pagrindine šalies valdžios institucija – Seimu. Dar blogiau atrodo politinės partijos. Tuo tarpu bent dešimtmetį be didelių sukrėtimų dirbę bankai irgi negali pasigirti įspūdingu pasitikėjimu – jais tiki mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų.

O štai šiemet garsiajame Davoso ekonomikos forume pristatytas pasaulio politikos ir verslo lyderių nuomonės tyrimas parodė, kad visuomenės pasitikėjimas ir verslo kompanijomis, palyginti su praėjusiais metais, smarkiai sumažėjo. Tyrimą jau dešimtą kartą atliko ir forumo dalyviams pristatė pasaulinė ryšių su visuomene kompanija „Edelman”.

Tarp visų 25-64 metų tyrime dalyvavusių apklaustųjų, pasitikėjimas yra trečias pagal svarbą kriterijus po kompanijos produktų kokybės ir elgesio su darbuotojais. Jis svarbesnis nei kompanijos finansinė ateitis, darbo vietų kūrimas, grąža visuomenei ir produktų bei paslaugų inovacijos. Skaidrumas, kuris apibrėžiamas kaip dažna ir sąžininga komunikacija, taip pat lenkia pastaruosius kriterijus.

Visame pasaulyje laukiama vyriausybių žodžio, sprendžiant tokias problemas, kaip energijos sąnaudos, pasaulinis atšilimas ir galimybė gauti sveikatos priežiūros paslaugas. Dauguma respondentų pareiškė, kad verslas turėtų bendradarbiauti su vyriausybėmis sprendžiant šias problemas.

Tačiau šiandien viešuose debatuose nuolat galime labiau girdėti abipusių kaltinimų, kaltųjų paieškų, abstrakčių ir kartais net kvailų apibendrinimų, kurie rodo vienų ar kitų neįgalumą tinkamai veikti.

Todėl laida „Žiniasklaidos anatomija“ bandys aiškintis, kas trukdo viešoje erdvėje ir realiame gyvenime diskutuoti, derėtis ir veikti, o ne pyktis, ginčytis ir realius darbus iškeisti į gražius pažadus. Kokia žurnalistų ir žiniasklaidos priemonių įtaka moderuojant visuomenės diskusiją ir ar žurnalistai pajėgūs tinkamai kreipti viešus debatus?

Pokalbyje dalyvauja bendrovės „Lithill“ generalinis direktorius, VšĮ „Drąsinkime ateitį“ direktorius Edmondas Babenskas, ryšių su visuomenė bendrovės PR Service/Edelman Affiliate direktorius Linas Kontrimas ir Mykolo Romerio universiteto profesorius Arūnas Augustinaitis.

Laidą „Žiniasklaidos anatomija“ bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Studijos tel. 8-5-2431431.

3 komentarai

 1. e

  Viena detale uzkliuvo:
  Apie koki globalu atsilima kalbame?

  Argumentas:
  http://scienceandpublicpolicy.org/images/stories/papers/originals/climate_money.pdf

  O cia patekiu issamia iliustracija klausimui „ar zurnalistai pajegus tinkamai kreipti viesus debatus?”.

  Atsakymas: Dar ir kaip sugeba! Kitas klausimas: „kam tinkamai?”

  Issami iliustracija:
  http://sppiblog.org/news/a-complete-list-of-things-caused-by-global-warming-4-11-10

  Ir beje LRT nemokamai transliuoja globalaus atsilimo propoganda ? Ar visgi gavo bent gabaliuka is 79000000000$ (skaicius is pirmos nuorodos) isleistu siai propogandai ?

  Atsakyti
 2. sigitas

  žiniasklaida, ypatingai lietuviška, padarė viską , kad žmonės labiausiai nusivylė … žiniasklaida

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *