Ar savivaldos rinkimų kampanija jau prasidėjo? Panašu į tai

Pastaruoju metu tenka vis dažniau pavartyti miestų ir rajonų spaudą. Jau dabar galima drąsiai teigti, kad juntami artėjantys savivaldos rinkimai.

Žiniasklaidos ir politikų ryšys visada buvo ypatingas. Rinkimų kampanijos metu jis tampa tokiu „artimu”, kad ir plika akimi matomi ryšiai, kuomet konkretus politikas pats ar dėl savo šeimos artimų ryšių su kokiu leidiniu susikuria „palankaus” informavimo modelį. Ir kaip dažnai nesiseka tokio politiko konkurentams įtikinti leidinio darbuotojus, kad ir konkuruojančioje partijoje siekiama gerų tikslų. Na nesiseka ir tiek.

Štai prieš savaitę rodytoje vienoje pigaus turinio televizijos laidoje toks politikas iš Šiaulių Andrius Šedžius (laikinai dirba Seime) kalbėjo apie savo turtus ir tarp kai kurių „žaisliukų” demonstravo savo vietinę televiziją Šiauliuose.

Kam jam televizija, jei politinė reklama televizijose iš esmės draudžiama? Anot šio jauno politiko, mėgstančio pramogines laidas ir pramogas jose, su televizija jis jaučiasi saugiau. Tai padeda apsiginti nuo nesąžiningų konkurentų ir galimo puolimo. Gal tai ir tiesa.

Tačiau ką veikia Vyriausioji rinkimų komisija, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ir daugybė kitų institucijų, kurios nagrinėja tarnautojų ar politikų etikos, viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo klausimus? Ką veika VSD?

Panašu, kad ilgą laiką visai „normaliai” jautėsi ir tie žurnalistai ar redaktoriai, kurie dirbdami vietiniame leidinyje tuo pačiu metu buvo ir aktyvioje politinėje veikloje, pvz., dirbo savivaldybės Tarybos nariais.

Šiandien ryte vartydamas Piliečių santalkos „10 pasiūlymų žiniasklaidai–2008 (artėjant Seimo rinkimams)”, jaučiu pareigą kartu su kolegomis atnaujinti šią gražią iniciatyvą ir imtis ne tik naujų pasiūlymų, bet ir bent kokios stebėsenos.

Tačiau tam reikia didelių žmogiškųjų resursų. Todėl būsiu dėkingas visiems žurnalistams, kitiems besidomintiems politikų ir žiniasklaidos ryšiais žmonėms, kurie siųs informaciją ar komentarus apie galimai netinkamus ir nepadorius politikų santykius su vietine žiniasklaida. Bandysiu tikrinti šią informaciją ir skelbsiu ją viešai. Nes panašu, kad rajonuose gana dažnai tik žaidžiame demokratiją.

Piliečių santalkos 10 pasiulymų žiniasklaidai rinkimų metu

17 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, tai iš tiesų labai panašu į citatą, nors tai nenurodoma kaip citata. Bet gal toks argumentas ir buvo. Iš esmės aš suprantu, kad jei su keiksmažodžiais spaudžiamas yra kolega, tai jau blogai. Bet jei tai būtų daroma „civilizuotai”, taip sakant, mandagiai ir gražiai argumentuojant, tai gal būtų kitas vertinimas 🙂 Vulgarumas visada kelia negatyvias emocijas, net jei turinys ne toks jau ir baisus. Ir atvirkščiai – kartais mandagiai sakomi baisūs dalykai priimami visai normaliai, nes niekas nekelia jokių didelių isterijų. Taip sakant, viskas priklauso tik nuo formos. Tokie jau esame. ir ne mes vieni.

  Atsakyti
 2. konsultantas

  Labai įdomu.
  Ir labai svarbu bei reikšminga, kad Kūbis su jos didenybe G tūrėjo jėgos šią, jau penktąją IGF atsivežti į an LT žemelės.

  To tikrai nebūtų padaręs, dabartinio premjero pirmtakas, partškolos auklėtinis ir visiškas ekonomikos analfabetas, ar vadinamasis opozicijos „lyderis”, komunistas B, kur angliškai spėju nei bum-bum.

  Gėda, kad Masiuliui angliškai nieks prakalbos neparašė, nes tas irgi panašu nemoka :/

  Jūsų apžvalgai apgailėtinas liberalų į youtūbę įkrautas video http://pipedija.tumblr.com/post/1126615359/welcome-igf-2010-on-tuesday-the-global-internet

  Atsakyti
 3. Simas

  Dainiau, norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę apie šį žurnalistės darbą: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vnavickas-atsistatydinti-neskuba-jauciasi-isduotas.d?id=36555093

  Įdomiausia būtų išgirsti komentarą apie šią pastraipą: jog V. Navickas įrašytame privačiame pokalbyje su keiksmažodžiais spaudė partijos kolegą Vilniaus savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą vilkinti kitoms partijoms naudingus sprendimus

  Juk iš esmės akcentas buvo ne tame, kad vilkinti opozicijos prašymus… Nebent žurnalistė ir vėl tik pacitavo tai, ką sako TS-LKD…

  Beje, tai labai susiję su mano paliesta Konstitucijos (įstatymų) laikymosi-nesilaikymo problema. Stabilumo kaina, kaip sakant…

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Konsultante, o kaip tau įspūdžiai iš forumo? beje, tai, ką tu rašei apie dalį LT žiniakslaidos, turi ir Vakarų medijos. ir bulvaro, ir nekokybės. Bet ne apie tai kalba – pradėkime nuo savęs.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, o kurie žurnalistai pasivadino 4 valdžia? Aš taip savęs nevadinu ir nemanau, kad žurnalistai apskritai yra valdžia. Tie, kurie vadinasi tokiais, tie tegul ir taiko tokius standartus, kaip ir valdžiai. Tai Baltarusijoje ir Rusijoje dalis valstybinės žiniakslaidos yra 4 valdžia, kuri realiai dirba kartu su vykdomąja. Tačiau… Sutinkju, kad turi būti daugiau skaidrumu žiniasklaidoje. Pats pasakei, kad žurnalistai „laisvi”, nes juos valdo… savininkai, kurių dalis arba patys politikai ir/arba jų šeimų nariai, arba tai tokie verslininkai, kurie remia politikus. Tai kas čia tada nuo kurios vietos genda? Nuo galvos, panašu, kad genda ne tik žuvis. bej, prisimeni Tauragės atvejį, kai dalis žurnalistų pasisikelbė, jog palieka vieną mediją ir kuria naują – laisvą ir teisingą. Štai ir pamatysime per rinkimus ir dar prieš juos, kaip seksis. Tai bus sunkus egzaminas. Tikiuosi, bus kažkaip išlaikytas.

  Atsakyti
 6. konsultantas

  Apgailėtina pati lietuviška žiniasklaida kuri yra kaip kaimo bulvaras, su savo panardymais svetimuose triusikėliuos ir analizėm kas su kuo miega.

  Tik šiandieną užtikau /Alfa English/ perpublikuotą /Lithuania tribune/ straipsnį apie tai, kad LT ieško strateginio investuotojo. PRAĘJO PENKIOS DIENOS PO TO KAI ŠIĄ ŽINIĄ PASKELBĖ YAHOO NEWS!
  http://pipedija.tumblr.com/post/1097625582/lithuania-seeks-firm-proposals-for-nuclear-plant

  Taip kad, jei nori keist pasaulį, keisk pirmiau save, kaip čia dainavo kažkada … o ir ne valdžia čia kalta …

  …einu toliau žiet Internet Governance Forum 2010 Vilnius Lithuania,
  Watch LIVE http://webcast.intgovforum.org/

  Atsakyti
 7. sigitas

  Dainiau, žinoma tai mano nuomonė ir gali jos nekomentuoti, bet rašydamas apie politikus , kurie laaabai įtakoja mūsų likimus ir žurnalistus , kurie yra laisvi (laabai laisvi) buvai truptį (na truputį) nenuoširdus. Dar dYdelis klausimas, kas iš jų faktiškai labiau įtakoja mūsų likimus ir kas turėtų būti labiau viešas ir skaidrus. Jei jau žurnalistai pa(si) vadino ketvirtaja valdžia tai prašome prisiimti ir standartus valdiškus. O tai čia kaip tada išeina – valdžios noriu , bet viešumo ne ?

  Atsakyti
 8. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Konsultante, pirkimas verslo ir prėmimas dažnai gal būti tapatūs dalykai. Čia juk nekalbama apie nacionalizavimą. Tačiau paties pasisakymas apie mūsų regione stiprėjančią žiniasklaidą, kuri turi vienokių ar kitokių ryšių su Rusija ar joje esančiu verslu, tik dar kartą įrodo, kad kokias nors pretenzija turi būti taikoma ne jiems, o mūsų ir mūsų valdžios supratimui apie tai, ką mes patys kuriame. Ar mes suteikiame nors kokį kon kurencingą produktą. Jei ne visuomeninis transliuotojas finansuojamas taip apgailėtinai, tai ko norėti?

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, Konstitucinio teismo veikla ir ypač palyginimas jo veiklos per pastaruosius 10 metų, verčia galvoti apie atskirą komentarą :-0

  Atsakyti
 10. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, manau, kad priklauso viskas tik nuo situacijos. kartais dėl teiisnių niuansų, kartais tai neturi didelės prasmės, nes kalbama apie esmę ir tik kaip pavyzdys pateikiama žinoma situacija. Kita vertus, Žurnalistai ir politikai skiriasi – politikai yra vieši asmenys, nuo kuriųs prendimų priklauso mūsų likimai. Žurnalistai – laisvos profesijos atstovai. Todėl juos nuolat pavardėmis įvardinti nėra didelio tikslo. Žinoma, kai tai reikia padaryti – tai ir daroma. Jei tu tai klausi dėl mano komentaro, tai jame rasi aktyvią nuorodą į anksčiau aprašytus demokratijos žaidimo variantus, kur konkrečiose savivaldybėse nurodyti konkretūs leidiniai ir žmonės. Tik atsidaryk.

  Atsakyti
 11. Simas

  Manau, kad VRK su VSD palaiko šalyje stabilumą. Tai nėra tiesioginė VRK veikla (ir iš vis ne jos kompetencija), bet tai, kad valdančioji dauguma yra neliečiama, aiškiai parodo kad jie visi pučia į vieną dūdą… Stabilumo palaikymas peržengiant net Konstituciją (turiu omeny KT balandžio mėn. nutarimą dėl neteisingo pensijų sumažinimo), manyčiau, yra aiškus parodymas to, kad net massmedia nesikiša į to klausimo nagrinėjimą ir paprasčiausiai toleruoja Konstitucijos laužymą. O kai prisimenu Pakso istoriją ir kaip greitai buvo pasinaudota KT išaiškinimu, tai nebestebina Navicko žodžiai apie vieną teisingumą TT partijai, o kitą – TS-LKD partijai…

  Atsakyti
 12. konsultantas

  Niekas jokių medijų neperima, o perka, nes žiniasklaida visų pirma yra informacijos verslas, o versle kaip žinia svarbiausia yra pelnas. Vakar sužinojau, kad račius rašo horoskopus! http://2.bp.blogspot.com/_FnVnVZmBJOg/TI2gKsjQ_iI/AAAAAAAAB2Q/T-R9aMecuaY/s1600/BNS+Horoskopas+savaitei.png (puke)

  Lietuvos didžiausia grėsmė yra sovietinių raudonųjų lervų smarvė kirkiloidų, uspaskių, visokių ten paksių, mazuronių, paulauskių ir begale kitokiausių gražulių veidais, kurie sako vieną, daro ką kitą, o galvoja dar trečia, o dibilai žiuri telikus, skaito konsomolkes ir viskuom tiki, bei paskui verkia, dejuoja ir akmenis į seimo langus mėto. Dominuoja chamelioninė politika, bei net ideologijos neteko prasmės[liberalai, nori uždrausti greituosius kreditus!], o tik rūpi, kaip pripildyt kišenes. Tai vat tada jau ruskiai su savo naftos ir dujų pinigais kai sako „tut kak tut”.

  O va žiūrint į tikrają mediją – internetą, tai WikiLeaks Pentagonas nepaims štai vat dėl to http://pipedija.tumblr.com/post/1117763122/a-popular-government-without-popular-information ;]

  Tai vat po truputį po truputį viskas grįš į senąsias vėžias, ir dabartinė balta taps juoda, o juoda atvirkščiai balta ir bus pasaulyje taika, o visokiausi niekšai gaus ko nusipelnę ;]

  Na bet prieš tai kažkaip reiks čia mum pažaboti pervy baltysky kanalą propagandą, nes instinktyviai jaučiu, kad greit bus dvi pedotelevizijos and Lietuvos 😀

  Atsakyti
 13. sigitas

  Dainiau, paaiškink man prašau , aš niekaip negaliu suprasti , kodėl vieni žurnalistai rašydami neigiama prasme apie kitų žurnalistų darbus , niekada nerašo jo pavardės ar leidinio pavadinimo? Gal čia yra kokių teisinių niuansų (nesu teisininkas), kurių aš nežinau? O gal kažkoks keistai liguistas solidarumo (su kuo?) jausmas? Kai rašoma apie kokį politiką, pavardė nurodoma, o kai apie kolegą žurnalistą – vienas toks žurnalistas, vienas toks leidinys, lia lia lia… ir t.t. Kame reikalas?

  Atsakyti
 14. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Centre tai irgi vyksta. Tik kiek kitaip 🙂 Čia viskas skaidriau ta prasme, kad informacija apie „kas, kam, ką ir už ką” dažniau išviešinama. Prisiminkime kad ir VSD pažymas bei vieno dienraščio žurnalistės vojažus į VSD. Apie rajonus (išskyrus gal tik Pagėgius), informacijos žymiai mažaiu. Bet iš principo, Sigitai, esi teisus dėl žaidimo 🙂

  Atsakyti
 15. sigitas

  „…rajonuose gana dažnai tik žaidžiame demokratiją.” – o centre?

  Atsakyti
 16. konsultantas

  „Ką veika VSD?”
  Mąsto, kaip nuverst premjerą ir kokį vėl ten partškolos kirkiloidą instatyt, kad už virvučių vėliau tampyt. O kai pavargsta pavirsta pedobear’ais ir keliauna su vaikučiais pažaist …

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *