Kas sieja žurnalisto ir skerdiko profesijas? Algos dydis – toks pat

Taip jau nutiko, kad šią savaitę su keliais žurnalistais kalbėjau, kurie sakėsi ieškantys darbo ir NIEKUR jo nerandantys. Neva, krizė, niekas nieko nesiūlo. Nutariau patikrinti bent jau Darbo biržos pasiūlymus.

Lyg ir sudomino darbo pasiūlymas „pramogų žurnalistui” UAB „ALFA MEDIA” (www.alfa.lt):

REIKALAVIMAI
Išsilavinimas: Aukštasis universitetinis
Profesija: Žurnalistas
Sugebėjimai: Darbo kompiuteriu įgūdžiai
DARBO UŽMOKESTIS
Mažiausias: 1300 LTL
Vidutinis: 1700 LTL
(nurodyta suma už mėnesį, neatskaičius mokesčių, mokama kartą per mėnesį)

Tačiau kai pamatai darbo salygas, noras greitai dingsta… O štai alternatyva, nenorinčiam dirbti Vilniuje, gali būti Prienai – UAB „Interneto žinios”, (www.internetozinios.lt):

REIKALAVIMAI
Išsilavinimas: Aukštesnysis
Profesija: Žurnalistas
Sugebėjimai: Raštvedybos žinios, Turi vairuotojo teises, Moka dirbti kompiuteriu
Vairuotojo pažymėjimas: Vairuotojo pažymėjimas B kategorija, pageidaujama turėti nuosavą automobilį
DARBO UŽMOKESTIS
Mažiausias: 800 LTL
Vidutinis: 1000 LTL
(nurodyta suma už mėnesį, neatskaičius mokesčių, mokama kartą per mėnesį)

Vietoje išvadų – atlyginimas nepatrauklus, reikalavimai šiaip sau. Tačiau jei norite šio darbo, ieškokite Indrės Bitkovaitės. Ši mergina ne tik vadovauja daugeliui minėtai bendrovei priklausančių „portalų”, bet ir yra atsakingas asmuo Jaunimo organizacijoje „Darbas”. Kaip suprantate, ši organizacija glaudžiai susijusi su Darbo partija. Kitaip tariant – dirba Viktorui Uspaskichui.

Todėl pats įdomiausias pasiūlymas yra norinčiam tapti vyriausiuoju redaktoriumi interneto portale http://www.ekspertai.lt:

REIKALAVIMAI
Išsilavinimas: Aukštasis universitetinis
Profesija: Vyriausiasis redaktorius
Sugebėjimai: Moka dirbti kompiuteriu
Papildomi reikalavimai: – motyvacija dirbti, noras tobulėti;
– statybų tematikos išmanymas;
– domėjimasis interneto technologijomis.
DARBO UŽMOKESTIS
Mažiausias: 800 LTL
Vidutinis: 1200 LTL
(nurodyta suma už mėnesį, neatskaičius mokesčių, mokama kartą per mėnesį). Kitos apmokėjimo sąlygos: Atlyginimas sutartinis, priklausomas nuo rezultatų.

Atvirai pasakysiu – kai palyginau internetozinios.lt ir ekspertai.lt, manau, kad gal geriau pasieškoti kokio kito darbo?

Todėl atidžiai paieškojus darbo radau visai įdomų pasiūlymą už tokią pačią algą kaip ir pasiūlymuose žurnalistams:

REIKALAVIMAI
Išsilavinimas: Pagrindinis su profesine kval.
Profesija: Skerdikas
DARBO UŽMOKESTIS
Mažiausias: 800 LTL
Vidutinis: 800 LTL
Didžiausias: 800 LTL
Kitos apmokėjimo sąlygos: Mokami priedai.

Čia bent jau reikalavimai nedideli ir yra viltis už gerą darbą gauti priedų. Tikiuosi, kad ne vokeliuose.

Beje, šiuo metu jau negaliojantis, bet vienas įdomiausių mano matytų pasiūlymų „žurnalistui” buvo paskelbtas dar praėjusiųjų metų rudenį naujienų portale balsas.lt. Kadangi skelbimas is dar kabo internete, matyt jis ir galiojantis yra:

Ar esi ne kartą svajojęs, kad Mantas Petruškevičius aiktelėtų dėl tavo akinių nuo saulės, o Oksana Pikul šelmiškai pamerktų akį? Galbūt kada nors skaitydamas interviu pykai dėl „bukų“ klausimų? O gal tave „popsas užkniso juodai“? Jei bent kartą atsakei „taip“, turime tau šį tą neįtikėtino!

Gal toks intriguojantis pasiūlymas ir nebūtų patraukęs mano dėmesio, jei ne greta pasiūlo publikuojamos ir privalomos kandidatui atlikti užduotys. Jos ir yra „šansas” gauti darbą:

„Įrodyk savo pasiryžimą atlikdamas vieną šių užduočių!

1. Parašyk rašinį (iki vieno puslapio, tradiciniu 12-to dydžio šriftu) viena iš trijų temų:
•„Ką mačiau „Olialia“ mergaičių vakarėlio užkulisiuose?“
•„Europos kultūros sostinė vėl Vilniuje – dabar pagal mane“
•„Kodėl (ne)grįžčiau į mokyklą dirbti mokytoju“.

2. Arba sugalvok 30 klausimų, kuriais priverstum parausti Kariną Krysko, Jurijų Smoriginą arba patį Billą Gatesą (pasirink vieną iš trijų)!

<...>

P.S.: įspėjimas: žurnalistas – ne profesija, o diagnozė.”

Todėl jei kas klaustų, ką galėčiau rekomenduoti, tuomet siūlyčiau rinktis darbą Alytaus radijo stotyje FM99:

REIKALAVIMAI
Išsilavinimas: Aukštasis universitetinis
Profesija: Radijo laidų vedėjas
Darbo patirtis: nebūtina
Mokymo/studijų programa: Žurnalistikos programos
Sugebėjimai: Moka dirbti kompiuteriu
DARBO UŽMOKESTIS
Mažiausias: 1000 LTL
Vidutinis: 1200 LTL
(nurodyta suma už mėnesį, neatskaičius mokesčių, mokama kartą per mėnesį). Kitos apmokėjimo sąlygos: + priedai už įgyvendinamus autorinius kūrybinius projektus

Akivaizdu, kad sėkmės ieškant darbo reikia labai daug.

12 komentarų

 1. Dainius Radzevičius

  Mariau, gali būti kelios priežastys: ne toje vietoje dirbi, darbą myli, bet nesigauna padaryti gerai ir parduoti rezultato. Gali būti dar blogas leidėjas, kuris nemoka žiniasklaidos biznio subtilybių. Gali būti dar kitų priežasčių. Bet… Visad galimybė yra keisti savo gyvenimą – profesiją, darbo vietą, gyvenimo vietą. Esame savo gyvenimo kalviais. Nemanau, kad mano sėkmingas darbas ar geresnis atlyginimas yra pagrindinė priežastis, kad kažkam nesiseka. Taip mąstė bolševikai.
  Todėl etikos ir pinigų nereikia sieti. Žinau tokių, kurie uždirba labai daug, bet su etika jiems blogai. Neminėsiu leidinių, bet vienas toks asmuo mane net į teismą padavė. Tad pinigai nėra esmė.

  Atsakyti
 2. Marius

  Ką daryti mylinčiam savo darbą žurnalistui jei alga maža? Juk be mylimo darbo yra dar mokesčiai, apsirengti reikia, kūro į baką prisipilti, vaikai prašo duok, žmona madingų batų nori ir t.t.?

  Atsakyti
 3. Marius

  Bažnyčia jau 2000m. deklaruoja, kad reikia laikytis 10 Dievo įsakymų, mylėti ne tik savo artimą bet ir priešus.
  Bet, kaip?

  Kaip neparsiduoti žurnalistui?

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius

  Mariau stabailios nėra 🙂 Nuo 0 iki 3500 lt esu gavęs vienkartinius honorarus 🙂
  O žurnalistui reikia dirbti ir mylėti savo darbą, o nepardavinėti etiką. Ir galima gauti padorią algą už padorų darbą.

  Atsakyti
 5. Marius

  LŽS pirmininko atlyginimas 4000Lt
  LRT tarybos pirmininko atlyginimas 1188Lt
  Papildoma kūrybinė ir pedagoginė veikla – paskaitos nuo 0 iki 3500Lt
  Na, gaunant 5188Lt stabilios algos kas mėnesį + prisiduriant iš paskaitų papildomai + kelionės aplink pasaulį ant chaliavos – galima neparduoti etikos kodekso.

  Kaip žurnalistui, kurio alga 1200Lt neišmainyti etikos kodekso į madingus batus?

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Dina, manau, kad egzistuoja rimta problema – „gražiai ir teisingai” rašantys žurnalistai neretai nemoka tinkamai p[ateikti savo produkcijos arba kiti kokybiniai param,etrai yra žemiau kritikos ribos. Net ir klasikinę operą šiandien žmonė sžiūri, nes vadyba yra gera. Todėl dar viena bėda – vadyba redakcijose dažnai prasta.

  Atsakyti
 7. Dina

  Jei atlygis atitinka kokybę, kodėl tuomet yra taip, kad geriausiai gyvena bulvaro rašytojai?

  Deja, dažniausiai dabar reikia ne išsamaus teksto, tyrimo, informavimo apie įvykį, ne analizės, o greitų trumpų žinučių ir kuo daugiau, tuo geriau, kad būtų užpildomas naujienų srautas. Ir, rodos, kovojama ne dėl kokybės, o dėl kiekybės ir to, kas greičiau tą „kiekybę” paskelbs.

  Atsakyti
 8. hmmm

  atlygis atitinka kokybę. žurnalisto profesija išsigimė į bulvarininko šuns. „Žurnalistai”, dirbantys šiuolaikiniuose „portaluose” nė klausimo normaliai suformuluoti negali, nei juolab gerai ir įdomiai parašyti. Šlykštu nuo šiuolaikinės purvasklaidos

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Dina, kad išlepome – tai faktas. Gal ne visi, bet didelė dalis. kita vertus, didel dalis kolegų tiesiog neatidžiai sekė rinką ir pasiliko prie senų technologijų ir darbo metodų.
  Na o dėl balsaslt paisūlymo, tai bet kuriuo taveju aišku, jog tai yra turinio kūrėjai. Tad jei jiems taip mokama už jų darbą ir jie vadinami nors ir jaunais, bet žurnalistais, tai ir yra siūlymas būti žurnalistu su tam tikromis sąlygomis.

  Atsakyti
 10. Dina

  Gerbiamas Dainiau, Jūsų minimas Balsas.lt skelbimas yra ne darbo skelbimas, už kurį būtų mokamas atlygis, o kvietimas prisijungti prie formuojamos jaunųjų žurnalistų komandos. Tekstas ir užduotys suformuotos specialiai taip, kad norintys pretenduoti žmonės orientuotųsi, ko iš jų tikimasi, ko reikėtų laukti ir neliktų nusivylusių.
  Tačiau sutinku su Jūsų nuomonę – gabiam ir save vertinančiam žurnalistui tenka arba dantis sukandus kęsti ten, kur nemiela, arba bandyti išgyventi iš „chaltūrų”, nes darbo – tiesiog nėra. O gal išlepome „auksiniais laikais”?

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  pow, o esmė tokia – profesijai iš dalies yra niveliuota, dalis kolegų patys neturi motyvacijos dirbti kūrybiškai, didelė dalis medijų savininkų neturi žalio supratimo apie medijas ir šį verslą. Ir štai rezultatas.

  Atsakyti
 12. pow

  tai žinoma, jog darbų yra, tik niekas nenori dirbti už tokį atlyginimą ar niekas nenori priimti, jei pagal sugebėjimų aprašymą tinki, nes iš tikro reikia daugiau, nei jie rašo :))

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *