Valdžia gerins valstybės tarnybos įvaizdį viešaisiais ryšiais. Ar tai efektyvu?

pagal | 2011/01/28

Beveik 12 metų esu dirbęs valstybės tarnyboje – Vyriausybės kanceliarijoje, Vidaus reikalų ministerijos sistemoje, Teismų departamente ir Teisingumo ministerijoje. Įdomus darbas, gera komanda ir stabili socialinė padėtis man buvo pagrindiniai motyvai renkantis šį darbą.

Šį savo praeities etapą priisminiau su malonumu kai perskaičiau šį trečiadienį Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko tarnybos paskelbtą informaciją apie jų vykdomą socialinės informacijos ir viešųjų ryšių priemonių viešąjį pirkimą įgyvendinanat Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Valstybės tarnybos įvaizdžio stiprinimas (VALTĮS)“.

Ar su šia „valtimi” galima sustiprinti įvaizdį? Man pasirodė sudėtingas uždavinys. Juk nors numatomo pirkimo vertė 1 785 tūkst. litų, tačiau perkamos tik reklamos paslaugos ir viešosios nuomonės tyrimų paslaugos. Ir tai yra viskas.

Būčiau apie tai gal ir nerašęs, tačiau pakankamai dažnai tenka bendrauti su buvusiais kolegomis, girdėti jų nuoskaudas dėl įvairių dalykų. dalis valstybės tarnautojų man primena nuolat verkiančius bamblius. galėčiau juos pavadinti „ašarėlėmis”. Skundžiais mažinamais atlyginimais, kvailais vadovais, dideliu darbo krūviu, intriguojančisia kolegomis, kurie yra partijų statytiniai ir pan.

Dar prisiminiau prieš beveik 4 metus Lietuvoje pirmą kartą paminėtą Valstybės tarnautojų dieną. Jos proga Vilniuje vyko mokslinė konferencija „Valstybės tarnyba Lietuvoje: praeitis ir dabartis“.

Tada Valstybės tarnybos departamento prie VRM direktorius Osvaldas Šarmavičius, kalbėdamas apie valstybės tarnautojų veiklą, pabrėžė, kad šiuolaikinėje visuomenėje sparčiai kyla valstybės tarnautojų veiklos efektyvumo reikalavimas, greitų ir kokybiškų paslaugų suteikimo poreikis. Pasak O. Šarmavičiaus, siekiant patenkinti kylančius lūkesčius, reikalingas iniciatyvumas, naujovių diegimas, ryšys su visuomene.

Tokie žodžiai reiškia, kad reikalavimai valstybės tarnautojui kyla. Tiksliau, visuomenė juos kelia. Deja, realiai viskas vyksta žymiai lėčiau.

Tuometinis Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas išskyrė pagrindinius valstybės tarnybos akcentus: valstybės tarnautojų darbo užmokestį, prestižo klausimą ir atrankos sistemą:

„Tai opiausios šių dienų valstybės tarnybos problemos, kurias reikia nedelsiant spręsti. Juolab, kad netolimoje ateityje mūsų laukia naujas iššūkis – Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungoje“.

Žinodamas, kad bet kokie tyrimai apie valstybės tarnybą įvaizdį ir reklama be kitų priemonių baigsis tik pinigų išleidimu į orą, siūlau paskaityti gal kiek ir sesntelėjusį 2007 metų žurnale „Veidas” to paties Osvaldo šarmavičiaus pasklebtą straipsnį „Kodėl valstybės tarnyba Lietuvoje nėra patraukli?”.

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  pow, apie ti ir kalba. Jie jie nutartų gerinti įvazdį įliedami tuos pinigus į konkretų paslaugų gerinimą, gal į skaidrumo didinimą, gal dar kur, kad tik žmonės pajustų, tai ir įvaizdis bus.

  Atsakyti
 2. pow

  ką aš galiu pasakyti… nieko kvailesnio negalima sugalvoti. Įvaizdį pagerintų tik tai, jei paslaugų kokybė pagerėtų, atsakymai į elektroninius paklausimus būtų tokie pat greiti, kaip į telefonu, ir pan.
  Stereotipų taip lengvai nepanaikins, ypač kai dar visai neseniai per vertinimus tik ir girdėdavai, kad krizė ir pinigų nėra atlyginimo pakėlimui…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *