Prokuratūra neigia TV3 skleidžiamus gandus apie išpuolius prieš juos

TV3 žiniose anoniminiai kaltinimai ir žurnalistui

Šiandien Generalinė prokuratūra viešai paneigė, jog prokurorų nutarimas kreiptis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ir prašyti svarstyti galimybę taikyti priemonę – laikinai sustabdyti UAB „Tele-3“ licencijos galiojimą, buvo iš anksto suplanuotas oficialiai neskelbtame susitikime.

Tokie teiginiai buvo išsakyti kovo 3 dienos TV3 televizijos žinių laidos reportaže (galima pažiūrėti reportažą žinių laidos įraše – maždaug 8 min. 23 s.).

A. Zubriakovo reportaže išsakyti teiginiai:

„Generalinės prokuratūros sprendimas prašyti stabdyti TV3 veiklą buvo neatsitiktinis ir iš anksto suplanuotas aukščiausiu lygiu. Štai toks sprendimas buvo priimtas pasitarime prokuratūroje <...>. Skandalas dėl TV3 licencijos sustabdymo buvo inspiruotas aukščiausiuose prokuratūros sluoksniuose <...>. TV3 gautais duomenimis uždaryti kanalą sugalvota dar pernai lapkritį prieš oficialiai neskelbtą susitikimą, kuriame, šaltinių žiniomis, dalyvavo generalinis prokuroras Darius Valys, prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, dabar jau buvęs prokuroras Algimantas Kliunka bei neformalų žurnalistų klubą įkūręs visuomenininkas Virginijus Savukynas. Teigiama, jog būtent šiame susitikime sukurtas planas uždaryti kanalą“.

Prisipažinsiu, kad tik dabar peržiūrėjau tą reportažą. Paskambinau jo autoriui Aleksandrui Zubriakovui. Po pokalbio supratau, kad jis nemato jokių problemų TV3 žinių laidoje skelbti nepatvirtintus gandus ir net nepagrįstus kaltinimus savo kolegai, žurnalistui Virgiui Savukynui, neva dalyvaujančiam kažkokiose suplanuotose TV3 uždarymo akcijose.

Prokuratūra praneša, pasitarimas, minimas TV3 žinių laidoje, vyko dėl ikiteisminio tyrimo duomenų paviešinimo žiniasklaidoje, viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų atsakomybės bei vaikų interesų apsaugos. Jis buvo suorganizuotas Generalinėje prokuratūroje 2010 m. lapkričio 26 d. Tai buvo padaryta po to, kai buvo gautas Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos raštas padėti spręsti šiuos klausimus. Informacija apie šio renginio organizavimą prokuratūroje iš anksto buvo paskelbta interneto svetainėje.

Į renginį buvo pakviesti dalyvauti Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Vilniaus miesto savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus Vaiko teisių poskyrio, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovai. Renginyje taip pat dalyvavo Generalinės, Vilniaus apygardos, Vilniaus miesto ir rajono apylinkių prokuratūrų prokurorai bei darbuotojai, iš viso 32 asmenys.

Šio pasitarimo metu prokurorai ir susitikime dalyvavusių institucijų atstovai susitarė siekti tobulinti įstatymus, susijusius su neviešos informacijos paskleidimu, glaudžiau bendradarbiauti tarp institucijų aiškinantis atsakomybės klausimus dėl informacijos paviešinimo. Jokie konkretūs sprendimai dėl galimų įstatymų pažeidimų minėtame pasitarime nebuvo priimti, susitikimas buvo organizuojamas viešai, jame dalyvavo visi norintys kviestų institucijų atstovai ir prokurorai. Informaciją apie tai, koks buvo pasitarimo Generalinėje prokuratūroje tikslas ir kas jame buvo kalbėta, išplatino ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Galiu atsakingai patvirtinti, kad TV3 žinių laidos reportaže minimas žurnalistas Virginijus Savukynas pasitarime dalyvavo kaip deleguotas Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. Pats asmeniškai paprašiau kolegos, kaip praktikuojančio ir kompetetingo žurnalisto sudalyvauti šiame renignyje, nes tuo metu negalėjau dalyvauti. Apie jokius sąmokslus ir TV3 uždarymus su kolega nebuvo net kalbos. Kiek suprantu, jei būčiau aš nuėjęs, TV3 būtų mano pavardę minėję. Geriau jau taip būtų ir nutikę, nes tokių absurdų klausytis labai sunku. Ypač, kai pats kažkada nuo valdžios nukentėjęs žurnalistas meta tokius rimtus kaltinimus viešai savo kolegai, o šaltiniai yra kažkoks anonimas ir LRT žurnalistas Tomas Dapkus, kuris, mano žiniomis, net nedalyvavo renginyje, kurį pats mini.

Žodžiu, manipuliacijos. Eilinį kartą.

10 komentarų

 1. Dainius Radzevičius

  Beje, džana sakitytoja, Jūs ir vėl nieko nesupratote, nes rašote apie pažeidimus Akistatoje ir lyginate su kitais. Šiuo atveju buvo kalba konkrečiia apie konkretaus vaiko duomenų viešinimą. Tuo ir buvo daroma jai žąla. Ir dėl kitų tie patys įstatymai galiojo. Tačiau, kiek žinau, tik KK produkciaj labiausiai pažeidinėjo net ir po įspėjimų. Kiti to nedarė.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius

  džana sakitytoja, Jūsų niekas netrina. tačiau visi komentatoriai, kurie pirmą kartą jungiasi, yra patvirtinami. Kol to nėra, Jūsų komentarų nesimato. Todėl nepurkštaukite taip 🙂 Tikiuosi savo piktus žodžius atsiimsite, nes puolate net neįsigilinę.
  Beje, visi, kurie platina netikslią informaciją, turi ją tikslinti. Visiems galioja to pačios taisyklės. tačiau kažkodėl kai kam atrodo, kad aš ar kas kitas (žmogus, o ne valdiška kontora) turi visus prižiūrėti ir į tai atktreipti dėmesį. TV3 ir LNk pakankamai dažnai čia kriitkuojama, nes tai dvi dižiausiso TV. Lrytas tikrai nėra didžiausias ir jį labai retai skaitau. nepatinka ir tiek.

  Atsakyti
 3. Vėl aš

  Ką, jau ir komentatoriai ginantys TV3 yra blogi, kad komentarus trinat? Objektyvumo reikia daugiau ir plačiau į viską žiūrėti. Mokėkit ne tik subjektyviai rašyti, bet ir išklaustyti.
  Geros dienos.

  Atsakyti
 4. Simui

  o kas grėse Lrytui paviešinus ne tikslią info? Abipus sienai? Kas? Kas juos turi bausti?

  Atsakyti
 5. džanos skaitytojos nuomonė

  Na, bet susitikimas buvo o kodel kalbejo tik apie pedofilijos bylą? Ar Jonaičių tragedija apie du mažus nužudytus vaikus jokio neigiamo informacinio poveikio neturi? Ar atskleista tiesa per Akistatą kažkam akis iškabino? Apsimelavęs prokuroras dalino interviu, melaginga apie pedofilijso bylą Lrytiu, nieko bloga? Melas ne priš vaiką? Nepažeidzia vaiko interesų?
  Baikit jūs tas pasakas kartą, jau tikrai mano nuomone peržiangete sveiko proto ribas.

  Atsakyti
 6. sigitas

  Dainiau , tų „kiek viešai smerkiančių ir atsiribojančių” jau seniai laaabai daug , o rezultatai kur? TV3 , Respublika. Lietrytis ar Lietžinios dėjo ant visų , įskaitant skaitytojus. Ir dės ateityje.

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevičius

  Simai, savireguliacija veikia – pažiūrėk, kiek viešai smerkiančių ir atsiribojančių dalykų paskleista. KK veikla jau yra už normnalios žurnalistikos nribų. Tai ir yra esmė savireguliacijos.

  Atsakyti
 8. Simas

  Na, Dainiau, tai kur ta žurnalistinė savireguliacija? Bet TVtrys kietas riešutėlis. Demagogai tokie, kokių net tarp politikų sunkiai atrasi. Beje, o kas gresia TVtrys žinių tarnybai paviešinusiai tą neteisingą informaciją? Nejaugi ir vėl niekas?

  Atsakyti
 9. dainius radzevicius

  Kalbėjau su S.Babiliumi. Jis patvirtino, kad ir jo nuomone apie KK laidą Akistata – nekokia. Tad turiu vilties, kad arba KK keis darbo stilių, arba jos likimas anksčiau ar vėliau bus toks pat – ji bus verta tik šiukšlių dėžes.

  Atsakyti
 10. sigitas

  jei kas galvojate, kad TV3 vadai pajus diskonfortą, tai galvokite dar kartą.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *