Kolega A. Račas pyksta dėl mokesčių sistemos. Jaučiu, ne jis vienas

Šiandien kolega Artūras Račas viešai piktinasi dėl Lietuvos mokesčių sistemos (ne)teisingumo. Kadangi jo tokia sistema netenkina, tai jis labai aiškiai deklaruoja, kaip jis elgsis ateityje.

Štai kokie drastiški kolegos vertinimai pateikiami viešumai:

„Jei taip, tai dėjau aš ant jų ir ant visų tų, kurie tokius „teisingus mokesčius“ sugalvojo ir palaimino.
Dėjau dar kartą, nes „Sodrai“ per savo trumpą gyvenimą jau esu sumokėjęs daugiau nei 275 000 litų ir dar kartą, nes panašią sumą sumokėjau kaip pajamų mokestį.

Kadangi dar žadu šiek tiek pagyventi, tai tikėtina, kad sumokėsiu dar maždaug tiek pat. Ir tada jau galėsiu pretenduoti į kokių 1100 litų pensiją. Tai ir yra tie “teisingi mokesčiai”?

Dėjau dar kartą. Ir dar kartą, nepaisant to, kad laikiau save socialdemokratinių pažiūrų, girdėdamas, kad kažkam reikia progresinių mokesčių. Ir dar du kartus prisimindamas „smulkiuosius verslininkus“, verslo liudijimus, patentus, ūkininkus ir mano lėšomis draudžiamus kunigus ir vienuolius.

Buvau durnas. Nes iki šiol galvojau, kad sąžiningai mokėti mokesčius yra garbinga ir teisinga. Nuo šiandien taip jau nebegalvoju.

Ir viešai sakau, kad nuo šiol naudosiuosi visomis šiandien įstatymų suteikiamomis galimybėmis išvengti visų įmanomų mokesčių. Pabrėžiu (specialiai dundukams) – įstatymų suteikiamomis. Ir ne tik naudosiuosi pats, bet ir primygtinai siūlysiu visiems kitiems.

Nes nebenoriu būti durnesnis už tuos, kurie tai nuolat daro.”

Kažkodėl noriu jį kolegiškai perspėti – po tokių viešų tekstų Valstybinė mokesčių inspekcija gali „kibiau” tikrinti jo pajamas ir išlaidas 🙂 Praktika rodo, kad kartais gali tekti įrodinėti, kad nesi kupranugaris. Nes mokesčių inspekcija labai drąsiai teigia, kad „mokesčius mokėti verta”:

„Kiekvienas pilietis nori gyventi skaidrioje ir turtingoje Valstybėje; Valstybėje, kuri gali pasirūpinti savo gyventoju taip, kad jis jaustųsi pilnavertis žmogus ir būtų patenkintas gyvendamas joje; Valstybėje iš kurios niekada nesinorėtų išvažiuoti ir kurioje jaustųsi visiškai saugus dėl savo bei savo vaikų ateities.”

Panašu, kad tokiu pakylėtu tekstu VMI kolegos Artūro niekaip neįkvepia. Ką jau kalbėti apie „saugumą” dėl savo ir vaikų ateties.

30 komentarų

 1. dainius radzevicius

  Mierga gera, galioja įspėjimas visiems. Nėra išimčių.

  Atsakyti
 2. mierga gera

  Supratau, tai daryti galima tik Račui…oi atleiskite 🙂
  Matau mano pamastymas apie d….. dun…ką – teisingas.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  mierga gera,
  labai prašau ir tavęs vengti asmeninių įžeidinėjimų. jei tai kartosisi, tieisog būsiu priverstas pariboti galimybę čia diskutuoti. N esinori to, bet… Todėl labai prašau „dundukus” ir „kaimietukus” pasidėti kur kitoje vietoje. Labai ačiū už supratimą.

  Atsakyti
 4. mierga gera

  Račas – idealus dundukų vadas…Todėl galime daryti prielaidą, kad Jis- daugiau nei dundukas,Jis dundukų dundukas kvadratu.Todėl nesistebėkite kaimietuko nekultūra, nebarkite vaiko, kuris prisisvaigo…

  Atsakyti
 5. Simas

  Joooo… Logika – ne visiems įkandamas dalykas… Tarp kitko, ta taisyklė galioja ir man, ir komentatoriams, ir, kartais, Artūrui Račui… Tik ne visi yra pakankamai savikritiški ir ne visada sugeba pripažinti savo klaidas. Aš manau, kad aš sugebu pripažinti klaidas. Manau, kad ir Artūras jas pripažįsta (kai padaro), tačiau manau, kad komentatoriai, kurie remiasi ad hominem argumentacija ir daro elementarias argumentacijos klaidas yra už bet kokios kritikos ribų – leiskite jiems pasireikšti ir paprasčiausiai nereaguokite į dundukizmą… Nes, prie to pačio, aš manau, kad blogesni yra tie, kurie pasiduoda provokacijai, o ne tie, kurie provokuoja…

  Atsakyti
 6. vilnis

  Norėčiau tik keletą citatų:
  Artūras Račas: „Miela Vilnie, labai preciziškai žiūrint, tamsta iš dalies tikriausiai esate teisi – komentarų alfa.lt neberašau. Dėl delfi – neteisi, nes komentarų specialiai Delfi nerašau, o leidžiu juos publikuoti, kai jie to pageidauja.”

  vilnis: „Deja, kadangi Tamstos paaiškinimas labiau nei miglotas (“leidžiu”, “jokių sutarčių nėra” – o leidimas – tai ne sutartis?), todėl ir toliau tenka galvoti, jog specialiai nutylėjote apie savo santykius su Delfi portalu, t.y. nenurodėte duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas.”

  Artūras Račas: „miela Vilnie, o štai šioje vietoje jau nusišnekate, nes nesuprantate įstatymo normos ir teismno nutarties. Mano santykiai su Delfi nekomerciniai ir nesutartiniai, aš Delfi neturiu jokio intereso, tad ir jokio interesų konflikto (net galimo nėra). Nes nėra jokių prielaidų konfliktui kilti.” {toliau jau prasideda įžeidinėjimai „Mano supratimu, tai visiškai kvaila ir manau, kad puikiai tai supranate, tačiau užsisipyrimas, kietakaktiškumas ir asmeninis požiūris į mane neleidžia to pripažinti.”)
  vilnis: „Pone Račai, sutinku,kad priekabiauju nelogiškai. Bet aš tiesiog atkartoju Tamstos veiksmus pasirinkusi objektu Tamstos deklaraciją ir dėstau lygiai taip pat nepagrįstas, tiesiog savo išgalvotas prielaidas.”
  (palyginimui žr. Račo straipsnelį „Aš, pavyzdžiui, galvoju, kad mama yra artmas asmuo, o buvę bendrovių bendrasavininkiai tinka į “kitus žinomus asmenis”.” – Jei taip galvoja, tai kodėl pats savo deklaracijoje nedeklaruoja?????)

  Artūras Račas: „Suprantu, kad atsiprašyti neišeina, bet tai – įprasta.”
  Už ką atsiprašyti??? Už klausimą?
  Toliau jau vėl įžeidinėjimai: ” tamsta galite tik apibendrintai šmeižti”. Gal gali kas nors nurodyti, kur šmeižiau pilietį Račą? Pasakiusi, kad jo paties deklaracija netiksli? Paminėjusi, kad joje nurodyti santykiai su Alfa, o nenurodyti su Delfi? Pasakiusi, kad labai miglotas atsakymas?

  Toliau pilietis Račas vis drąsesnis, vis laisviau reiškia savo mintis: „nesileidžiu į malonybes su asmenimis, kurie šneka nesąmones, užsipuldinėja kitus be jokio pagrindo (ką vėliau ir patys pripažįsta), uždavinėja kvailus klausimus, o pritrūkę argumentų nuklysta į plaukų spalvos, ūgio, noseis formos ar asmeninių savybių aptarinėjimą.”

  Man kažkodėl atrodo, kad šią mintį labai smarkiai galima pritaikyti Račo diskusijų kultūrai. Maniau, kad svetimoje vietioje jis bent vengs savo įprastų keiksmažodžių. Deja, pasirodo, tai neįmanoma.

  Atsakyti
 7. Artūras Račas

  miela Vilnie, tamsta teisi, nesileidžiu į malonybes su asmenimis, kurie šneka nesąmones, užsipuldinėja kitus be jokio pagrindo (ką vėliau ir patys pripažįsta), uždavinėja kvailus klausimus, o pritrūkę argumentų nuklysta į plaukų spalvos, ūgio, noseis formos ar asmeninių savybių aptarinėjimą.

  Tokiems esu linkęs sakyti labai tiesiai šviesiai, kad jie yra visiški dundukai. Sakote, tai chamizmas? Aš manu, kad tai aiškus tikrovės įvardijimas.

  Jūsų atvejui ir jūsų priekaištams dėl mano deklaracijos, kaip paaiškėjo, tai taip pat visiškai tinka.

  Šiuo diskusiją ir baigsiu. Toliau linksminkitės be manęs.

  Atsakyti
 8. sigitas

  man atrodo , kad ne aš nesugebu reikšti minčių , bet račas nesugeba jų suvokti. Jei Dainius būtų toks kaip račas, jis pastarajam pasiūlytu susivynioti savas meškerytes ir varyti į savo blogą , pas Valentiną.

  Atsakyti
 9. Simas

  Asmeniškai man, ginčai tarp A. Račo ir jo nemėgstančių asmenų priminė vieną linksmą anekdotą:

  Kartą susitiko Knsyliukas su Mike Pukuotuku.
  – Labas Mike Pukuotuk.
  – Labas Knysliuk.
  Taip, žodis po žodžio, Knysliukas gavo į nosį…

  Kas šiuo atveju knysliukai ar pukuotukai spręskite patys 🙂

  Atsakyti
 10. vilnis

  Man atrodo, chamizmo neveikia jokie preikaištai ar prašymai, todėl tikrai neverta gaišti svarstant, ar pajėgus ponas Račas nevožti su juo nesutinkančiam asmeniui. Aš bent manau, kad norintys taip maloniai šnekėtis su Raču, gali rašyti komentarus jo tinklapyje, ten jie gaus po pilną porciją 😉

  Norėčiau gerb.Dainiaus paklausti, kur jis pateiktose pono Račo teksto citatose įžiūrėjo temą apie mokesčius. Aš asmeniškai įžiūrėjau tik keiksmažodžius iš serijos „dėjau ant” ir pažadą ateityje sukčiauti.

  Atsakyti
 11. Našlė juodoji

  Gerbiamas Artūrai, susiraskite žodžio „kompetencija” reikšmės apibrėžimą. Jame aiškiai įvardijama, kad kompetencija apima ir tam tikras asmenines savybes. Jūsų darbe asmeninės savybės žaidžia dar daugiau nei bet kuriame kitame, todėl nesišvaistykite kompetencijos sąvoka be reikalo.
  O be to žiūrėkite, kaip subtiliai man įkandote be „dundukė” arba „nusišnekate”. Tik gaila, kad man išnaudojote visą savo subtilumą ir Sigitas vis tiek buvo išvadintas dunduku.

  Atsakyti
 12. Artūras Račas

  mielas sigitai, aš tamstai jau seniai atleidau, nes, kaip dar kartą pademonstravote, esate visiškas dundukas, nesugebantis supranatami reikšti minčių ir argumentuoti savo žodžius.

  Atsakyti
 13. Artūras Račas

  miela našle juodoji, tamstos patarimai labai vertingi. bet juk žinote mano požiūrį… Beje, kai žmonėms trūksta kompetencijos, jie dažniausiai pradeda kalbėti apie orą ir asmenines savybes. Tamsta esate puikiausias tokio elgesio pavyzdys

  Atsakyti
 14. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielieji,
  labai prašau visų daryti tai, apie ką čia ir rašote – reikšti savo nuomonę etiškai. Tik tiek 🙂

  Atsakyti
 15. sigitas

  Našle, čia račas užsižaidė ir pamiršo , kad jis ne savo bloge ir kad čia renkasi daugmaž kulturingi žmonės. Kartais taip atsitinka su paikais mažais žmogeliais , įsijautusiais į visų reikalų „ekspertų” vaidmenį. Atleiskime jiems.

  Atsakyti
 16. Našlė juodoji

  Prieš diskutuodami apie VMI, PSD, ŽUM, KGB, LŽS, ŠMC, JAV, LSD ir LCD žmonės išmoksta elementariai gerbti pašnekovą, net jei jis iš pačių radikaliausių priešininkų stovyklos. A. Račo kompetencijoje žiojėja dalykiško etiketo spraga. Kur matyta, kad reiškiant nuomonę vos keliuose komentaruose, skirtuose dviem oponentams, dar prieš išsakant argumentus, būtų konstatuojami tokie FAKTAI kaip „nusišnekate” ir „dundukas”.
  Etiketo mokslas, vadovėliai ir mokymai egzistuoja ne šiaip sau – jie kviečia lavintis.

  Atsakyti
 17. Artūras Račas

  mielas Sigitai, esu įpratęs, kad dundukams kyla įvairiausių klausimų, bet gal tamstai pavyktų suprantamai paaiškinti, kaip susiję Delfi ir BNS perkamos paslaugos, mano darbas LRT Taryboje ir viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje reikalavimai?

  Jei dar nesidvejina… ir „oblikas” su morale.

  Atsakyti
 18. Artūras Račas

  Miela Vilnie, gražu, kad pagaliau sutarėme dėl mano deklaracijos ir gražu, jog pripažinote, kad visi tamstos priekaištai ir kaltinimai man kažko nepadarius yra nieko verti. Suprantu, kad atsiprašyti neišeina, bet tai – įprasta.

  Kalbant apie faktus ir interpretacijas, kažkam jau esu siūlęs nemokamus pietus „Neringoje”, jei mano įrašuose apie D.Kreivį suras teiginių prasilenkiančių su tikrove. Norinčių neatsirado, spėju, kad ir tamsta galite tik apibendrintai šmeižti.

  Kaip kad darote kalbėdama apie sovietmetį – juk ne visi, kaip tamsta sakė teisingas kalbas ir skundė kaimynus (pati, pirmu asmeniu teigiate, jog taip darėte).

  O kalbant apie mano įrašą, tai žmonės jį supranta skirtingai: vieni, kaip ir tamsta, įžvelgia prakeiksmus valdžiai, kiti, kaip ir aš pritaria, kad mokesčių sistema Lietuvoje neteisinga žmonių, gaunančių pajamas iš darbo atžvilgiu.

  Beje, leisiu sau pastebėti, kad ir vėl remiatės asmenine patirtimi ir pritaikote ją kitiems, nes tamstos manymu, visi elgiasi taip kaip jūs. Bet, žinote, taip nėra. Nesvarbu, tikite tuo, ar ne.

  Atsakyti
 19. sigitas

  gerb. Artūrai , o DELFI iš BNS jau nebeperka produktų? Ar pulsite aiškinti , kad Artūras Račas ir BNS nieko nesietini indai? Jei jau taip skrupilingai vertinate kitų obliko morales , tai kodėl sau darote išimtis? Asmenybės susidvejinimas?

  Atsakyti
 20. vilnis

  Pone Račai, sutinku,kad priekabiauju nelogiškai. Bet aš tiesiog atkartoju Tamstos veiksmus pasirinkusi objektu Tamstos deklaraciją ir dėstau lygiai taip pat nepagrįstas, tiesiog savo išgalvotas prielaidas. Atleiskite, kad nebūdama žurnalistė tiek mažai žinau apie Tamstos pirkinius, uošvienes ir darbdavius. Bet man nemalonu būtų net juokaujant taip rašyti, net jei ir žinočiau. Deja, žurnalistai vis rečiau remiasi vien faktais ir vis dažniau pateikinėja savas interpretacijas, papuoštas kodiniais žodžiais „vardan moralios ir skaidrios politikos”. Deja, tuo demaskavimo potraukiu užsikrėtę dauguma žmonių (nenuostabu, juk ir sovietinius laikus išmokome pergyventi sakydami teisingas kalbas, skųsdami savo kaimynus ir įsitikinę savo asmeniniu moralumu). Blogiausia, kad jau visiškai persimaišė dirbtinio davatkizmo ir normalaus padorumo požymiai.
  Baigdama pridursiu dėl tos temos, kuriai paskirtas šis blogo autoriaus įrašas. Žinoma, pritariančiųjų žodžiams „dėjau dar kartą” atrasite labai daug. Nes toks daugumos Lietuvos gyventojų (žinoma, kad ne piliečių, o gyventojų) įsitikinimas. Todėl jie su džiaugsmu perskaitys kiekvieną jūsų prakeiksmą valdžios, teisinės bazės adresu, irgi susiskaičiuos, kiek daug jie sumokėjo mokesčių ir lygiai taip pat užmirš, kiek daug valstybės paslaugų jie jau gavo. Nes verti viską gauti veltui.
  Dar galiu pasakyti, kad tik iš tolo galiu žiūrėti į tokias problemas, kaip padidėjęs autorinių sutarčių apmokestinimas. Nes niekada nesupratau, kuo geresni žmonės, kurie moka mažesnius mokesčius, o sugeba išsireikalauti sau daug daugiau valstybės paslaugų (kūrybiniai poilsio namai ir pan.). Negaliu sakyti, kad niekad nesinaudojau tokia galimybe, bet tikrai jaučiau kažkokią gėdą gaudama taip apiformintus pinigus. Bet tai jau mano problema, žinoma, nereiktų tempti kitų ant savo kurpalio.
  Dėkui už dėmesį, viso gero.

  Atsakyti
 21. Artūras Račas

  miela Vilnie, o štai šioje vietoje jau nusišnekate, nes nesuprantate įstatymo normos ir teismno nutarties. Mano santykiai su Delfi nekomerciniai ir nesutartiniai, aš Delfi neturiu jokio intereso, tad ir jokio interesų konflikto (net galimo nėra). Nes nėra jokių prielaidų konfliktui kilti.

  Nebent jūs sugebėtumėte paaiškinti, kurioje vietoje man, kaip LRT tarybos nariui, gali kilti interesų konfliktas dėl to, kad aš leidžiu Delfi nemokamai publikuoti savo komentarus.

  Bus labai smagu išgirsti.

  O šiaip tai, sekant jūsų logika, man reikėtų deklaruoti visas Lietyvos televizijas, daugumą laikraščių ir interneto portalų, radijo stočių, taip pat krūvą užsienio žiniasklaidos priemonių, kuriems esu ką nors bent kartą komentavęs, nors neturiu su jais sutarčių.

  Taip pat panaudojant jūsų logiką, leisdamas jums nusiskinti gėlių iš savo darželio, arba nusiskindamas jų iš jūsų darželio taip pat turėčiau tai deklaruoti, kaip galimą interesų konfliktą.

  Mano supratimu, tai visiškai kvaila ir manau, kad puikiai tai supranate, tačiau užsisipyrimas, kietakaktiškumas ir asmeninis požiūris į mane neleidžia to pripažinti.

  Su tokiu elgesiu pastaruoju metu susiduriu labai dažnai, tad niekuo nenustebinote.

  Na, nebent tuo, kad, kiek pamenu, iki šiol tamstos komentarai nebūdavo dundukiški.

  Atsakyti
 22. vilnis

  Pone Račai, pažiūrėjau į jūsų deklaraciją taip pat skrupulingai, kaip Tamsta – į kitų. Matyt, kitų žmonių veiksmuose lengviau klaidų ieškoti, nei savo. Tai, žinoma, nėra mano mėgstamas užsiėmimas. Tamstos paaiškinimas, kad savo atveju neįžvelgiate jokio galimo interesų konflikto, man neatrodo pakankamas. Primenu, kad lygiai taip pat teigė ir p.Kreivys. Jei pats anksčiau nurodėte Alfa atitinkamoje grafoje, tai kodėl Delfi jau nebesinori nurodyti? Jūsų atveju norėčiau priminti Tamstos džiaugsmingai pacituotą teismo nutartį:
  „netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas, pažeidė šio įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatas”.
  Deja, kadangi Tamstos paaiškinimas labiau nei miglotas („leidžiu”, „jokių sutarčių nėra” – o leidimas – tai ne sutartis?), todėl ir toliau tenka galvoti, jog specialiai nutylėjote apie savo santykius su Delfi portalu, t.y. nenurodėte duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas.

  Atsakyti
 23. Artūras Račas

  Miela Vilnie, labai preciziškai žiūrint, tamsta iš dalies tikriausiai esate teisi – komentarų alfa.lt neberašau. Dėl delfi – neteisi, nes komentarų specialiai Delfinerašau, o leidžiu juos publikuoti, kai jie to pageidauja. Jokių sutarčių nėra.

  Tačiau nei vienu, nei kitu atveju neįžvelgiu jokio galimo interesų konflikto, nes turtinių santykių ir kokių nors įsipareigojimų nėra, priešingai nei buvo D.Kreivio atveju.

  Bet gal iš tiesų reikės pataisyti.

  Ačiū už budrumą.

  Atsakyti
 24. vilnis

  Pone Račai, tikrai matau PIDB3 dalyje netikslumus. Nebent komentarus naujienų portalui Alfa rašote anonimiškai, o naujienų portalas Delfi vagia Tamstos tekstus be jokių sutarčių.

  Atsakyti
 25. gint

  Aš čia gal ne laiku ir ne vietoj, bet žodis „drastiškas” rašomas be „a” nosinės. Pati ne kartą su juo susidūriau, užtai ir kliūva 🙂

  Atsakyti
 26. mierga gera

  cha dėjo savo ryžą…dabar galės važiuodamas mikriuku nemušti čekio…

  Atsakyti
 27. vilnis

  Tuo labiau, kad VTEK pateiktoje deklaracijoje http://vtek.lt/vtek_deklaracijos/deklaracija.php/?&id=8816 matomi aiškiai melagingi duomenys. Nepataisyta ir nepapildyta deklaracija rodo, kad ponas Račas tik Kreivio deklaracijos kablelius linkęs tikrinti, o savąja nesirūpina, nes, kaip matyti iš nurodytojo straipsnio, mėgsta dėti ant visko, kas jam nepatogu 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *