"Atgimimas" pavojuje arba kaip skaitytojas gali padėti savo laikraščiui. Visaip

pagal | 2012/08/20

Šiandien vos grįžęs iš atostogų perskaičiau man liūdną žinią – savaitraštis „Atgimimas” dėl finansinių problemų penktadienį nepasirodė. BNS žinutė naujienų portale Delfi.lt skelbia, kad „redakcija tikisi, kad leidyba bus atnaujinta jau kitą savaitę”.

Ir aš tikiuosi, kad laikraščio dalininkai greitai ras kokios nors paramos. Tačiau ar tik jiems turi rūpėti laikraščio ateitis? Manau, kad ne.

Nors „Atgimimą” skaitau darbe, nes kiekvieną numerį redakcija Lietuvos žurnalistų sąjungai atsiunčia nemokamai, tačiau asmeniškai nutariau dar ir užsirenumeruoti šį leidinį į namus artimiausiems vienuolikai mėnesių. Vos už 60 litų. Prenumerata yra čia. Anksčiau prenumeravau tik savo tėvams šį leidinį, dabar ir pats jaučiu pareigą paremti jį – papildomai pervedžiau dar ir 50 litų paramos.

Todėl su savo kukliais 110 litų labai tikiuosi paraginsiu ir kitus laikraščio skaitytojus nelikti abejingus grėsmei, jog mūsų vieša erdvė gali gerokai nuskursti. Ir tikiu, kad nei vien valdžios suteikiamos PVM lengvatos ar užsakomieji straipsniai gali išgelbėti spaudą. Kiekvienas skaitytojas gali asmeniškai padaryti labai daug, kad jo mėgiamas leidinys neišnyktų iš gyvenimo.

5 komentarai

 1. Tomas

  Dainiau – yra viena problema: „Atgimimą” leidžianti VšĮ Pilietinės minties institutas iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo gavo 100 000 litų mokesčių mokėtojų pinigų.
  Klausimas kodėl mokesčių mokėtojai turėtų išlaikyti sau priešišką laikraštį? Juolab kad patriotai kažkaip sugeba savo analogišką „Atgimimui” intelektualios minties portalą http://patriotai.lt išlaikyti patys, nelįsdami mokesčių mokėtojams į kišenę.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tomai, lyg ir rašiau, kad ne viskam pritariu, ką jie rašo. Bet… Laikau juos reikalingais pliuralizmui palaikyti. Ir net jei kartais visiškai jiems nepritariu, vistiek gerbiu juos už argumentuotos diskusijos skatinimą.

  Atsakyti
 3. Tomas

  Dainiau, negi nepastebėjai, kad „Atgimimas” palaipsniui tapo NK95 ekstremistų ruporu?
  Mano nuomone jų bankrotas yra dėsningas ir naudingas visuomenei – žiniasklaida neturi tyčiotis iš bendruomenėje susiformavusių kultūrinių tradicijų.

  Atsakyti
 4. edis

  O kodel tureciau islaikyti sita kairiuju liberastu laikrastpalaiki? Gaila tik del vieno,anksciau pries 20 metu tai buvo tikrai vertas demesio leidinys, ejes su Sajudziu ir Atgimimu.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Edi, tu neprivalai. Niekas neprivalo. Aš siūlau savanoriškai mano draugams, bičiuliams remti tuos, kurie reikalingi spaudos rinkai. Man atrodo, kad „Atgimimas” reikalingas. Parėmiau kiek galėjau. Tu tokios pareigos neturi.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *