Žurnalistas, etika ir politinė reklama. Aišku-neaišku. Žaidimas

Rinkimų kampanijos metu žiniasklaidoje randasi vis daugiau politinio turinio, kuris yra vienokia ar kitokia forma finansuojamas. Tačiau dalis turinio yra aiški politinė reklama, kitas – nepriklausomų žurnalistų parengtas turinys.

Ir štai pastaruoju metu kyla vis daugiau diskusijų, kaip reikia vertinti žurnalistų veiklą, kai jie dalyvauja vienokia ar kitokia forma kurdami turinį, kuris yra politinė reklama. Kiti dar vadina agitacija. Man atrodo, kad tai esmės nekeičia. Čia turiu omenyje ir Algimanto Čekuolio pasirodymą Visagino atominės elektrinės propagandiniame reklaminiame klipe.

Todėl šiuo atveju noriu pacituoti tris Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso straipsnius:

„30 straipsnis.
Visuomenės informavimo priemonėse turi būti aiškiai atskirta reklama (įskaitant ir politinę reklamą) nuo žurnalistų kūrinių. Žurnalistas turi teisę atsisakyti rengti reklaminę informaciją.

31 straipsnis.
Draudžiama reklamą pateikti kaip nešališką informaciją ar kitaip ją slėpti.

32 straipsnis.
Žurnalistas neturi reklamai naudoti savo vardo, atvaizdo ir balso, išskyrus tuos atvejus, kai tokia reklama siekiama humanistinių ar socialinių tikslų.”

Ssistemiškai žiūrinti, mano nuomone, situacija atrodo taip:
Žurnalistas turi teisę (ne pareigą) dalyvauti kurdamas (politinę) reklamą, t.y. jos turinį, tik kurdamas tekstą, vaizdą ar garsą tokia forma, jog jo paties asmens nesimatytų. Kitaip tariant, kūrybinis procesas gali vykti nuasmenintai.

Tiesa, jei kalbame apie Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos tinklalapyje kodekso tekste minimus „humanitarinius” tikslus, tuomet šis žodis daugelio žmonių gali būti gana plačiai interpretuojamas. Nors žodynas suteikia beveik aiškią prasmę:

„humanitarinis, humanitarinė susijęs su mokslais apie žmogų ir kultūrą: humanitariniai mokslai”.

Jaučiu, kad rengėjai kodeksą rašydami turėjo omenyje huministinių tikslų 🙂 Nes kitaip gaunasi, kad galima dalyvauti reklamoje, kurioje siekiama mokslo reklamavimo tikslų arba reklamuoti žmogų ir kultūrą moksliniu požiūriu. Kažkoks absurdas. Noriu pažymėti, kad originaliame kodekso tekste yra parašyta būtent „humanistinių ir socialinių tikslų”.

Todėl būtų labai gerai, kad Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija kuo skubiau sureguotų į šią situaciją ir pateiktų žymiai paprastesnį ir aiškesnį atsakymą tiems, kas nesupranta. Tiesa, viename komisijos leidinių radau štai tokią komisijos pirmininko Lino Slušnio citatą:

„Šiandien tikrai nelengva atskirti, kur yra etiškas žurnalistas ir neetiška žiniasklaidos priemonė. Leidėjų dalyvavimas komisijoje yra puiki prevencinė priemonė nenaudoti leidinių saviems interesams ginti. Etikos kodeksas yra nesudėtingas dokumentas, kuriame atsispindi pagrindinės žiniasklaidos normos. Viskas, atrodytų, yra labai paprasta, bet vis dėlto daugybė žmonių nepatenkinti žiniasklaidos priemonių darbu. Liūdniausia, kad kai kurie žurnalistas siekia ne pasitaisyti, bet kaip nors apeiti šį kodeksą. Antra vertus, tikrai nėra taip blogai, kaip kartais atrodo. Turime nuostabių ir nepaperkamų žurnalistų. Tai profesionalai, kurie suvokia žmogaus orumo vertę ir supranta, koks jis pažeidžiamas. Tokie žurnalistai komisijoje nesvarstomi.”

Na o Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija dar prieš praėjusius rinkimus į savivaldą yra pateikusi labai aiškų savo komentarą apie žurnalistų santykį su politika.

Tačiau prirašęs čia kitų protingų žmonių minčių, pasakysiu atvirai ir savo poziciją. Kai man trūksta išminties šaltinio etikos kodekse, semiuosi iš Deivido Randelo knygos „Universalus žurnalistas”. Ten yra puikus skyrius „Naujoji etika” (nuo 104 psl.). Perskaitęs jį randi daug atsakymų. Bet… Ne visus. Tada galima atsiversti skyrių „Nevienareiksmės „prieblandos zonos” situacijos” (115 psl.). Ir ten, žinoma, nėra visų atsakymų.

Vertindamas politinių partijų užsakytas laidas televizijos eteryje (turiu omenyje LRT televiziją), kaip žiūrovas, pasidariau tokią išvadą: laidos forma yra kaip normali žurnalistinė laida, kurioje žurnalistas aštriai kalbina pašnekovus, dalyvauja ir pašalinis vertintojas – dėl didesnio objektyvumo. Tačiau laida pažymėta kaip rinkiminė agitacija ir politinė reklama. Partijos nariai už dalyvavimą susimokėjo. Taip jie ten ir pateko. Ne pats žurnalistas juos rinkosi. Ir tai pažeidžia žurnalisto teisę nepriklausomai kurti visą laidos turinį „nuo…iki”.

Todėl toks turinys, mano galva, yra nei žuvis, nei mėsa. Pagal apmokėjimą už laidą ir dalyvavimo nusipirkimą – tai reklama. Pagal laidos vedimo formą – žurnalistika. Todėl man atrodo, kad žiūrėdamas tokias laidas kaip žurnalistas negaliu to vertinti kaip tikros žurnalistikos, o kaip rinkėjas ir žiūrovas – kaip aiškios politinės reklamos. Bet tokie „miksai”, mano galva, galiausiai kenkia ir reklamos rinkai, ir žurnalistikai. Tikrai reklamai, ir tikrai žurnalistikai. Ir demokratijai. Ypač rinkimų metu.

Na o žurnalisto Algimanto Čekuolio dalyvavimas politinio-komercinio projekto (Visaginio AE) reklamoje, mano galva, iš viso nesudareinamas su žurnalisto vaidmeniu. Nes žurnalistas – tai ne propagandistas.

P.S. Galėčiau net konstatuoti, kad turime Lietuvoje „pusėtiną” demokratiją, „pusėtiną” politinė kultūrą ir etiką. Ir „pusėtiną” žurnalistiką. Dar turime „pusėtiną” padorumą darbo rinkoje (šešėlis ir fiktyvus nedarbas), šeimos srityje (kas antra šeima subyra), pusėtiną teisėsaugą (truputis korupcijos, truputis neveiklumo, truputis problemų su kompetencija ir padorumu). Na ir orai „pusėtini” (kartais lyja, kartais saulė, kartais šalta, kartais šilta).

53 komentarai

 1. Qwerty

  Regina, permečiau akimis tą straipsnį.Geras,, tačiau vis tik kirgizas Č.Aitmatovas apie mankurtus rašė geriau 🙄

  Atsakyti
 2. Regina

  Dainiau, tai jau čia iš viso geras anekdotas, ….daugiau nereikia… 😆 😆 😆 😆

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, nuvežiau tą patirtį, kurią netyčia gavau dirbdamas visokiose sąjungose, tarybose ir komisijose 🙂 Ir dar kurią gavau iš kitų kolegų, dirbančių Ukrainoje, Latvijoje, Moldovoje, Vokietijoje, Estijoje, Švedijoje, Lenkijoje ir įvairiose kitose šalyse, kur man teko pabuvoti.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, anekdotai lietuvio buvo nelabai padorūs 🙂 Bet… Jie buvo gruziniški, nors jis nė karto nebuvo Gruzijoje. O Lietuvoje jau keletą metų koncertuojantis perkusininkas Iraklis Kijevo oro uotse klausydamas lietuvio gruziniškų anekdotų juokėsi net susiriesdamas.

  Atsakyti
 5. Regina

  Kadangi nesulaukiu anekdoto iš Dainiaus, tai perskaitau šitą straipsnį, kuris pakeičia Marių ir Qwerty …ir susimąsčiusi einu miegotihttp://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/mitologas-drazauskas-lietuviskoji-tapatybe-is-saves-ir-is-dievo.d?id=59506213

  Atsakyti
 6. Regina

  Dainiau, greičiau įdėk apie tą gruziną ir du lietuvius…Laukiam anekdotų…nes taip čia liūdna toje Lietuvoje 😥 😥 😥 😥 😥 😥

  Atsakyti
 7. Regina

  Dainiau, tai kokią tu ten patirtį nuvežei ❓ …Nieko nesuprantu 🙄 🙄 🙄 Ar kaip (ne)mušti policininkų,… ar kaip nepasitikėti wikileaks’u… ❓ ❓ ❓

  Atsakyti
 8. Regina

  Dainiau, neklausyk šito savo destruktyvaus draugo, kurio vardas QWERTY…Jis tave nori išmušti iš vėžių ir atitolinti nuo didžiojo pagrindinio tikslo,… kurį manau tu puoselėjai nuo vaikystės…Dainiau, jeigu jau nuvežei saulę, tai ji dar turi ir šviesti…Aš irgi pamenu laikus, kai užsienio žmonės Lietuvoje buvo tie Baltieji Žmonės iš Mėnulio http://www.pipedija.com/index.php/Liucija_Baškauskaitė, http://www.pipedija.com/index.php/Adamkus…. Buvo tų atvejų n-n-n-n…Buvo,… kai kažkokie prancūzai, apsimetę rimtais veikėjais, ir išdūrę mūsų kvailučius valdininkus, Kauno rotušėje (Santuokų rūmuose), suorganizavo kažkokią fotosesiją su pozomis ant STALO, kur pasirašoma viena iš svarbiausių gyvenimo priesaikų (visa laimė, kad ant to stalo savo garbingą parašą padėjau dar prieš juos)… Tai va, kaip šviesus europietis, apšviesk ir Biškeko žmones…Progresą mes turim perduoti tolyn…
  P.S. ačiū Qwerty, kad bent parašei kur tas Biškekas…Tai čia Kirgizijos sostinė…?
  Dainiau, parvežk arbūzų lauktuvėm… 😀

  Atsakyti
 9. qwerty

  Regina, lietuvis su vokiečio ir moldavės pagalba tą darbą nudirbs gerai- visos komisijos bei tarybos Biškeke bus sukurtos,reglamentai surašyti , rinktinių kirgizų giminės ir atimieji gaus jose garbingus postus ir pareigybes.Tačiau klausimas yra kitas: o kieno įrankiu pataps kuriamas Kirgizijos nacionalinis transliuotojas? Aišku, tai retorinis, naivus klausimas…Be abejo-valdžios. Ar tai gerai?-abejotina.Pamenu, kaip kirgizų tulpių revoliucijos laikais šimtai ir tūkstančiai kirgizų lakstė su ilgais pagaliais plačiais valdžios pastatų laiptais, tais pagaliais daužė ir lipo pro liepsnojančius langus… Vėliau buvo bakijevai, rozos (kurie iš esmės patapo tais pačiais akijevais), taip pat šimtai užmuštų, tūkstančiai sužeistų gatvėse 2010 metais…Todėl ir klausiu-o kam tai valdžiai įduoti dar vieną įrankį, juk turi pakankamai šautuvų, antrankių, kamerų?
  Labai verta pasvarstyti ar nebūtų geriau eiti aviacijos jau pramintu keliu. Esmė tame, kad kadaise Lietuvoje buvo tokia aviakompanija. Vadinosi ji išdidžiai – nacionalinis vežėjas „Lietuvos avialinijos“. Nei vienas mirtingasis nedrįso net pagalvoti, kad Lietuva gali neturėti nacionalinio vežėjo. Tokio subjekto buvimas buvo suvokiama, kaip nekvestionuojama duotybė. Atrodė, kad be jo lietuviai negalės niekur skraidyti, viskas bus blogai ir žlugs. Tačiau bėgo laikas, pasaulyje, Europoje keitėsi oro pervežimo santykiai.Atsirado oro laisvės sąvokos ir Lietuvos nacionalinis vėžėjas numirė sava mirtimi, kaip patapęs nereikalingu. Ir niekas nesugriuvo. Kaip matome ir šiandien Dainius toliau sėkmingai iš Vilniaus oro keliais pasiekia visus biškekus. Vėl kalbant apie visuomenės informavvimo priemones, tai dabar gi nacionalinio transliuotojo „misiją“ Lietuvoje šiuo klausimu vis sėkmingiau vykdo atsiradęs bei vis sparčiau besivystantis internetas ir daugybė TV ar radijo transliuotojų su viešosiomis misijomis.Todėl,Dainiau,gal pasakyk biškekiečiams, kad yra lietuvoje vienas tipas, rašantis komentarus tavo bloge,kuris yra įsitikinęs, kad kirgizams nafig nereikalingas tas nacionalinis transliuotojas (kaip ir lietuviams, beje) 😛

  Atsakyti
 10. Regina

  😀 Dainius Biškekui kuria visuomeninį transliuotoją 😀 Jie ten turbūt į tave žiūri kaip į Baltąjį Žmogų iš mėnulio…Tai nenuvilk biškekėnų…. prikurk ten jiems visokių Tarybų, Komisijų, Darbo grupių, Inspektavimo tarnybų….kad mažai nepasirodytų, o visi funkcionieriai gautų darbo ir ilgai tave geruoju minėtų….Dainiau, pakėlei nuotaiką visam sekmadieniui…Man irgi kažką gero norisi padaryti…Einu ir aš kokį projektėlį sukursiu, pvz.: katėms kotlietų iškepsiu 😆

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Regina, jokių komisijų nebus. Jie patys viską daro. Mes tik dalinamės mūsų patirtimi. Ir, manau, tai geriausia, ką galime daryti.

   Atsakyti
 11. Regina

  Qwerty, ačiū už išsamią konsultaciją…Su tavo pagalba, įkvėpta Tomkaus, tikiuosi ne už ilgo vartysiu milijoną ..

  Atsakyti
 12. Regina

  Dainiau, tu vėl tame tiubeteikų krašte? Ar ten daug palaidų kačių laksto? 😆

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Regina, čia viskas labai gražu ir švaru. O šį kartą jau galėjau į šalį patekti ir be vizos. Neseniai pakeitė tvarką. Čia turėsiu savaitėlę praleisti su kolegomis, kurie dirba kurdami visuomeninį transliuotoją. Dirbsiem kartu su kolega iš Vokietijos, žada dar atvykti ir Moldovos televizijos ex-direktorė. Tad kompanija bus labai gera, tikimės, būsime naudingi.

   Atsakyti
 13. qwerty

  Regina, kaip suprantu, tai jau baigi sukurpti ieškinį? Jei dar ne vėlu, tai viršuje nurodyk ne ikteisminią įstaigą, o teismą, kuris nagrinės bylą.

  Atsakyti
 14. qwerty

  O apie rašinėlio iš Biškeko apie dviejų lietuvių ir vieno gruzino debatus Kijevo oro uoste visi lauksime su nekantrumu 😀

  Atsakyti
 15. qwerty

  Dainiau, ačiū už linkėjimus.Atmink, kad kas antras šaunaus miesto Biškekas gatvėmis riedantis „Audi”, „Mercedes” ar kt. yra atgabentas iš Lietuvos.

  Atsakyti
 16. Dainius Radzevičius

  Mielieji, katės gal prie politikos ir ne prie ko 😉 Bet kuriuo atveju perduodu linkėjimus iš Kijevo o rytoj parašysiu iš Biškeko apie dviejų lietuvių ir vieno gruzino debatus Kijevo oro uoste 😉

  Atsakyti
 17. qwerty

  Daug išminties nereikia. Tokie „mėgstantys bylinėtis”, kaip Dainius 😛 😛 😛 😛 , ar tu, mintinai turėtų žinoti. Paimk popieriau lapą.Viršuje-adresatas-ikiteismio įstaiga.Žemiau tavo rekvizitai.Toliau didžiosiomis: CIVILINIS IEŠKINYS (ikiteisminio tyrimo Nr.).Dar žemiau:Dėl turtinės (arba ir neturtinės) žalos.Paskui jau tekstas (1-3 lapai. Apie tai, kaip dėl žiauriaus nusikaltimo nemiegi, pergyveni, žilsti, etc.Ir apačioje reikalavimas-priteisti tokią ir tokią (litais) neturtinę, bei (jei turi kvitukus) turtinę žalą.Vaidinti protingą ir nurodinėti BK ar BPK straipsnių nebūtina-tai jau teismo problema.
  Atsispausdini.Nurodai datą.Pasirašai.Ir pateiki tyrėjui. Jis įsiūs į bylą ir teismas nagrinės.

  Atsakyti
 18. Regina

  Gerai, palauksim…Tai gal užsiimam kuo nors kitu, pvz.: Baudžiamuoju procesu? Gal išmanai, kaip b. byloje prisiklijuoti su civiliniu ieškiniu?

  Atsakyti
 19. qwerty

  Regina, kopija visuomet būna prastesnė už originalą.Todėl palauksime Mariaus,mes dar turime laiko…

  Atsakyti
 20. Regina

  Qwerty, tu jau pakeiti Marių…Gerai, užpildyk šitą spragą, – klausome…

  Atsakyti
 21. qwerty

  Klausi, kaip tos mano katės susiję su žurnalistika, etika ir politine reklama? Šeštadieniu.Jos susiję šeštadieniu. Nors Marius jau seniai visiems mums išaiškino,kad niekas neturi pirmumo, kad negalima, kvaila būtų suteikti pirmumą kokiam šeštadieniui ignoruojant kitas savaitės dienas-pirmadienį, antradienį ar kokį penktadienį, tačiau nepaisant to aš pirmumą suteikiu šeštadieniui.Todėl tų mano kačių, žurnalistikos, etikos ir politikos reklamos sąsaja yra šeštadienis 🙄

  Atsakyti
 22. qwerty

  Regina, kas galima mariui, tas negalima reginai: pažĮstu 😛

  Atsakyti
 23. Regina

  Kaip tos tavo katės susiję su žurnalistika, etika ir politine reklama?…. O aš tai pažįstu savo šlykščią katę, kuri šiandien nuciongino gabalėlį žuvies ir sudaužė lėkštę….Ir dar pažystu jos boyfriendą, kuris prieš tris savaites pridirbo kačiukų ir suėdė pavėsinėje špižiniam puode padėtus kotletus…Daugiau pažįstamų neturiu…

  Atsakyti
 24. qwerty

  Šiandien galutinai įsitikinau, kad puikiai iš veido pažįstu visas aštuonias kates, kurios gyvena prie trijų šiukšlių konteinerių netoli mano namo.Iš jų tingių žvilgsnių, net nebandymo pasitraukti iš kelio, kuomet einu-pažinimas yra tarpusavis.

  Atsakyti
 25. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, realiai blūdas. Bet… Tai bent jau suprantamas darbas. Tiesa, nieko bendra neturi su tiesioginiu politiko darbu. Bet jei kur nors nuskendo vaikas, tai jau pretekstas žaisti rinkėjų jausmais.

  Atsakyti
 26. Regina

  Ne qwerty, kol Lietuvoje bus tokių kaip tu, tai tokie kaip tas kandidatas, nuolat įkiš kažkam „durnių po skūra” 😛

  Atsakyti
 27. Qwerty

  Regina, aha, kiek Lietuvoje kokiais 2011 m. eilinis bedarbis vidutiniškai vagių savivaldybėje pagavo? Arba kiek Lietuvos baseinuose juodosios rankos mėgintų paskandinti plaukimo mėgėjų buvo išgelbėta? Gal žinai tokią statistiką? Kita vertus, o kam ta statistika, kol yra tokių kaip tu, tai tokių kaip tas kandidatas dar ilgai bus gyvas velnias.Pasiūlos-paklausos dėsnis 😛

  Atsakyti
 28. Regina

  Šališkas žurnalistas yra blogas žurnalistas…M. ir P., manau kad tokios ir yra… O laida ryškiai reklaminė, kas nesuderinama su visuomeninio transliuotojo misija. Ta reklama galės pasinaudoti tik biudžetinės partijos, o nesisteminės bus nuskriaustos…Tuo pačiu bus nuskriausti rinkėjai negaudami vienodo kiekio informacijos. P.S. nors aš jų galiu ir nežiūrėti – yra kitų šaltinių ir mano apsisprendimus reguliuot kažkam sunku 😛

  Atsakyti
 29. Regina

  Jeigu tas kandidatas išaiškino nors vieną pedofilą ar vagį, ar išgelbėjo nors vieną skęstantį – jis vertas buvo ne tik mandato, bet ir ordino… Viską vertinti reikia pagal darbus, o ne liežuvio malimą.

  Atsakyti
 30. Qwerty

  Tuo pačiu pažymėsiu, kad tas M ir P advocacy nėra objektyvumo priešybė.

  Atsakyti
 31. Qwerty

  Regina, tiek Miliūtė, tiek Pumprickaitė yra geros, tipinės taip vadinamo advocacy journalism atstovės. 
  Beje, mano nuomone, kriminalinės žinutės taip pat  privalo būti rašomos dalinai taikant advocacy journalism principus. Vidutinį pilietį tiesiog biesina, kuomet “objektyvus” ir “nešališkas” žurnalistas kurpdamas tokias žinutes rašo: „nepažįstami vaikinai žiauriai sumušė…” arba „neblaivus jaunuolis pėsčiųjų perėjoje sunkiai sužalojo” arba “trys merginos gatvėje apiplėšė”, etc.Gal būtų teisingiau ir adekvačiau-„nepažįstami išgamos (niekšeliai ar pan.)žiauriai sumušė” ir t.t.?

  Atsakyti
 32. Qwerty

  Dainiau, negalima sutikti su tavo teiginiais dėl esą „netikros” žurnalistikos, kuomet žurnalistas veda užsakytas laidas.
  Nuo kada profesionalus laidos moderavimas nėra žurnalistika?

  Atsakyti
 33. Qwerty

  Dainiau, tu laimėjai: „Taryba daro tai, kas jai numatyta įstatyme”.Pasiduodu:)

  Atsakyti
 34. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, Taryba daro tai, kas jai numatyta įstatymo. O alyginimas su demokratija tik todėl, kad fikcija galima sąlyginai vadinti bet ką. Dėl LRT galiu sutikti, kad jai dar daug dalykų reikia siekti. Bet apibendrinti iki fikcijos negaliu. Bet kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę.

  Atsakyti
 35. Qwerty

  Dainiau, koks yra LRT tarybos ir demokratijos santykis? Kokiu pagrindu tokios grand analogijos? Esmė tame, kad pati LRT „misija” yra fikcija, naudinga tik tiems, kurie ją vykdo.Todėl teiginys, kad LRT taryba, jos veikla, yra vyksmo imitacija ar fikcija yra dalinai išvestinis iš pirmo teiginio.LRT taryba yra tarsi taryba, kaip ir LRT „misija” yra tarsi misija. Čia jau nekalbant, kad LRT taryba galimai yra tik eilinis manipuliavimo įrankis šios įstaigos administracijos rankose.

  Atsakyti
 36. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, tada ir demokratija yra fikcija. Ir teisingumo vykdymo sistema. Nei nori, tai ir civilinė santuoka yra tik šeimos fikcija 🙂 Jei taip, tada sutinku. Bet jau geriau tokia LRT su fikcine Taryba, nei be jokios fikcijos Rusijos valstybėje valdoma medija

  Atsakyti
 37. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  nesisuku. Sakau faktą. Žurnalistu gali LT būti visi, kurie turi tokią sutartį su redakcija. Ir nieko daugiau. Tirsa, dar reikia mokėti bent kažką daryti. Į Seimą papulti reikalavimai dar mažesni. Beje, nemanau, kad žmogaus bet kuri oficiali profesija trukdo tapti geru žurnalistu.

  Atsakyti
 38. Qwerty

  Beje,darbas LRT Taryboje nėra didelė vertybė.Veikiau priešingai.Kaip ir pati taryba iš esmės yra fikcija.
  P.S.Kalbėdamas apie vertybes neturėjau galvoje Dainiaus gaunamų pinigų už darbą toje taryboje 😛

  Atsakyti
 39. Qwerty

  Regina, nėra tinkama funkcionierio sąvokai suteikti vien neigiamą ir pašiepiamą turinį. Juk visuotinai žinoma, kad be biurokratijos, taip vadinamų „funkcionierių” -niekaip. Dainius yra modernus profsąjungų funkcionierius, kurio darbas yra vertinamas, tikiu.

  Atsakyti
 40. Regina

  Dainiau, smagiai išsisukinėji, šypsniukas tau 🙂 …Na nebūtum funkcionierius …

  Atsakyti
 41. Regina

  Qwerty…buvusių nebūna…Pumprickaitė buvo prezidento Brazausko atstovė spaudai…Miliūtė buvo (jeigu neklyystu) VSD -šnyko žmona…Tuo pasakyta viskas…Beje, paties Dainiaus norėęiau paklausti, kaip jūs patys (žurnalistai) žiūri į tokis atstovus spaudai…kai pati Pumprickaitė, organizuodama Prezidento spaudos konferenciją, užvažiavo savo profesijos broliams apie „šūdą kandęs” miną… Kaip jūs priimat į savo gildiją atgal tokius žmones

  Atsakyti
 42. Qwerty

  Regina, kas liečia Miliute ir Pumprickaitę, tai šios žurnalistės nors kartais ir atvirai demonstruoja savo nuomonę nagrinėjant problemas, tačiau yra sveiko proto atstovės.Kadangi visi kiti veikėjai, šiuo atveju kalbu apie žurnalistus, yra paraštinio mąstymo, o kitų, geresnių dar neturim, tai normalūs žmonės renkasi miliūtes ir pumrickaites.

  Atsakyti
 43. Regina

  Dainiau, kitos medijos gal ir turi teisę būti tendencingos, nes jos privačios ir gyvena iš reklamos, populistinių laidų, kuriamų skandalų, laidomų ančių…Bet mes turim valstybinį transliuotoją ir kalbėkim tik apie LRT, t.y. tavo kaip vieno iš funkcionierių įtakos sferą.. LRT yra visuomeninis transliuotojas, išlaikomas ne kažkurios partijos, vyriausybės, ideologijos ar pan., bet mūsų visų…Tai kodėl mes turim išlaikyti tai, kas mums kryptingai plauna smegenis?

  Atsakyti
 44. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Kadangi cituoji alfa.lt esantį komentarą, tai galiu tik vpapildyti, kad yra daugybė medijų, kur žurnalistai kaltinami kokių nors politinių idėjų propagavimu. O dalis jų net nselpia simpatijų. Dar kita dalis dabar jau drąsiia eina su partijomis į rinkimus – nuo J. Girdvainio („Respublika”) iki A. Vinokuro.

  Atsakyti
 45. Regina

  http://www.alfa.lt/straipsnis/15055963/Teisininke..zurnalistai.negali.vesti.reklaminiu.laidu=2012-09-11_16-42/
  Tiesiog pacituosiu vieną komentarą „Niekas ir niekada nepakeis nei Pumprickaitės, nei Miliutės, nei Savukyno, nei Kvietkauso, nei paties skydinių liūto Siaurusevičiaus tarnavimo LKP-LDDP- LSDP. Jie kaip buvo kairiųjų propagandistai, užėmę patį svarbiausią kiekvienos valstybės forpostą – nacionalinį LRT, taip jais ir liks iki grabo lentos. Apie informacijos objektyvumą nėra ko svajoti. Ir kada ateis permainos į šitą sritį? Ar sulauksime šiame šimtmetyje…”

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *