Naujųjų sutikimas pagal LNK žinias: Lietuvoje švenčiama banditiškai, Pasaulyje – gražiai. Šaunuoliai :-)

Prasidėjo 2013-ieji metai. Įvyko jų sutikimas visame Pasaulyje. Vakar vakare nutariau sužinoti daugiau apie juos žiūrėdamas televizijos žinias. Įsijungiau LNK žinias ir padariau nerealų atradimą savo kolegų „redakcinėje politikoje” – viskas, kas yra mėšlas, vyksta Lietuvoje, o šventinė nuotaika ir linksmybės – visur kitur, tik ne Lietuvoje.

Jau laidos anonsuojamos temos man leido labai aiškiai suprasti, kad Lietuvoje Naujieji pasitikti labai skausmingai. Ypač Vilniuje. Toks vaizdas, kad visą naktį Jaunius Matonis su policininkais ir medikais tik ir rinko girtus, susimušusius, sumuštus, apsinuodijusius alkoholiu, dar ir nukentėjusius nuo petardų. O ryte dar ir mašinas visi gatvėse pradėjo daužyti. Tai tokie tie Naujieji buvo Lietuvoje, mūsų šalyje. Žinių žurnalistai nematė nei gražių fejerverkų, nei linksmų ir gražių šventimų rajonuose, miestuose, miesteliuose, kaimuose. Nematė ir Vilniuje. Nes, matyt, Lietuvoje jokios šventės ir nebuvo.

Tačiau jie gavo gražius šventinius vaizdus iš užsienio agentūrų apie nuostabias Naujųjų šventes Pasaulyje. Ypač JAV mieste Niujorke, kur, anot žurnalistų, įvyko Naujųjų metų šventinis apogėjus. Tai gražumėlis eteryje – kalbinami linksmi ir laimingi žmonės. Jie džiaugiasi vieni kitais. Net Italijoje šventė vyko gražiai. Gal tik truputį vieną vyrą neramino ekonominė krizė. O šiaip visur Pasaulyje vyko šventė. Tik toje Lietuvoje vargas – avarijos, chuliganai, girtuokliai, kvailos mergšės, kurios susipliekė bare dėl užsieniečio dėmesio, vargšas vaikinas, kurį dėl niekų primušė gatvėje ir pan.

Todėl man ir įdomu, kodėl tokia keista LNK žinių tarnybos redakcinė politika – Lietuvoje matomas tik mėšlas, o kitur tik grožis? Ir kodėl visokie Letuvos valkatos ir girtuokliai (alkoholio temos dominavimas LNK žiniose man apskritai kelia negerų minčių) tampa šventiniais „herojais”, o apie Niujorke įvykdytus nusikaltimus ar pažeidimus nepasakyta nė žodžio? Ar čia nekompetencija, ar konteksto suvokimo problema, ar taip ir sumanyta?

Tiesa, skaitant pačių LNK’iečių prisistatymą internete, galėtum pagalvoti, kad viskas turi būti visiškai kitaip:

„Patikimos, profesionalios ir modernios žinios. Tai pirmoji televizijos žinių laida Lietuvoje, rodoma naujuoju 16×9 televizijos formatu, pritaikytu šiuolaikiniams plačiaekraniams televizoriams. Atnaujintos žinių filmavimo kameros, korespondentų punktai šalies miestuose aprūpinti naujausia filmavimo technika. Nauja TV įranga leidžia rengti daug tiesioginių reportažų iš įvykių vietų visoje Lietuvoje.”

P.S. O aš švenčiau Naujuosius Alytuje ir man ten buvo labai labai gražu. Su Naujaisiais metais, brangieji !!!!:-)

47 komentarai

 1. Regina

  Gerai Simai, tuomet pasižiūrėkim truputį atgal… Visdėlto, Ramanauskas visą laiką kūrė komiškų personažų įvaizdį…Pisiminkim Radio show, Le Bronius, Ragai, Peliukas…Aišku, tai buvo juodasis jumoras, bet visi žiūrėjom ir žvengėm,…nes kiekvienas iš mūsų, kokį bevaizduotume, viduje turime tam tikro poshlumo…Tada viskas tiko ir televizijų vidinėm etikoms, ir išorinėms etikų tarnyboms, ir Kalbos KOMISIJAI(!)…Tai va, Greitukas ir įsisiautėjo ir dabar jau nonstop…Aišku, lazda perlenkta stipriai, stipriai ir atsakyt turbūt reikėtų…Bet Račas juk ne komikas, o pats darosi dar didesniu pajuokos objektu…Beje, Ramanauskas, man atrodo pats turi saviironijos, o pas Račą tokio dalyko nerasi nė su žiburiu (bent aš nepastebėjau).

  Atsakyti
 2. Simas

  O A. Greitai nereikia tramdomųjų marškinių? Na, bent kokį kompiuterį konfiskuoti, kad baigtų konservatoriško briedo skleidimą.

  Atsakyti
 3. Regina

  Pasižiūrėjau, kaip uoliai pildo A.Račas „srutų duobės gyventojų – atmatų sąrašą” ir pagalvojau – jam tikrai reikia tramdomųjų marškinių ir skubios medikų pagalbos. Ar normalus, socialus, žinomas, turintis padėtį visuomenėje sau leistų taip elgtis?
  Dainiau, tavo laimė, kad tu esi jo draugų sąraše ir niekada jo nekomentuoji…Būtum seniai apipiltas šūdais – tikrai neatsilaikytum.

  Atsakyti
 4. Regina

  Na, man vistiek labiau rūpi tų dviejų durnelių apsimėtymas šūdais, nei LNK turinys (nežiūriu).
  Šitie, vis dažniau užverdantys konfliktai tarp fizinių asmenų, parodo ką vertos įvairios priežiūros tarnybos, skirtos tik eiliniams atsirašinėjimams. Štai ką atsakė Linas Slušnys,ŽLE pirmininkas, kad socialiniai tinklai, priešingai nei blogai, nėra pripažinti visuomenės informavimo priemone, todėl pasisakymų „Facebook“ kol kas jie netiria… 🙄 🙄 🙄 Tai feisbukas ne socialinis tinklas?
  http://www.alfa.lt/straipsnis/15073370/Reakcija.i.Ramanausko.elgesi.internete..socialdemokratai.kreipiasi.i.etikos.komisija.ir.TV3=2013-01-02_17-01/

  Atsakyti
 5. Simas

  Dainiau, juk Jus tikrai neturėtų stebinti toks dalykas, nes Lietuvos žiniasklaidoje tokios naujienos yra populiariausios. O žiniasklaida tiesiogiai priklauso TIK nuo POPULIARUMO… Taip ir mažėja kokybė, bei daugėja nieko verto popso. Va, žmonėms KK2 (kakadu) patyčių tipo informacijos pateikimas sėkmingai pakeičia maksimaliai objektyvias žinias… Matosi, kad seniai nebendravote su paprastais žmonėmis…

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Simai, tada jau reikia iki galo varyti – visur tik banditus rodyti – iš užsienio bus dar egzotiškiau. Su krauju, žinoma.

   Atsakyti
 6. Lukrecijus

  Man nuoširdžiai gaila visų LNK žiūrovų, kurie, jaučiu, lygiai taip pačiai nuoširdžiai kasdien žiūri Laisvąjį nepriklausomą kanalą, „tikrąjį” Lietuvos veidą nupiešiančią 24 valandų laidą ir visus kitus projektus, šį sezoną kuriamus po aistros skraiste. Akivaizdus apeliavimas į žemiausius žmonių sluoksnius ir purviniausius instinktus. Ir matyt kriminalinis Naujųjų metų sutikimas neiššoka iš konteksto. Pasigendu atsakomybės už tai, kas ištransliuojama 🙂

  Atsakyti
 7. Regina

  Pasiskaitykite Račo tinklapy „Duobės gyventojas man grasina… Oi, kaip bijau”…Na, žinote, Račas jau tikrai šūdo duobėje….Aš labai norėčiau, kad jis gyvenime DUONĄ ir savo ŽVAIGŽDIŠKUMĄ užsidirbtų tik labai, labai, labai sunkiu fiziniu, katorgišku darbu….Gal tuomet netreikėtų taip rašinėti ir atsirašinėti.

  Atsakyti
 8. šiaip skaitytoja

  Bus darbo,bus ir duonos.O jei bus duonos ,tai ir šūdo bus.
  Gyvenimas tęsiasi.
  Nėra ko varžytis.Kuo daugiau šūdo,tuo daugiau darbo. Kai yra darbo bus duonos.Ir vėl.Daugiau šūdo…,darbo,duonos.
  Be šūdo-nebus grūdo.O be grūdo- šūdo.

  Atsakyti
 9. Regina

  Reikia duoti….Priešingu atveju, jie darbu apkraus visas etikkomisijas, – Zamžickienės, Slušnio, Radzevičiaus ir …teismus. Todėl- po šūdo viedrą į rankas ir tegul aiškinasi, o LRT, kaip neutrali televizija, tegul transliuoja…

  Atsakyti
 10. šiaip skaitytoja

  Šūdo duot nereikia.Manau abu yra šūde.Ir savame.Iki ausų.Beliks išsikapstyt.Ir vieniems.Mes pasijuoksime,jei tai jumoro laida,arba patikėsime kaip kad A.Račas,kad visi dundukai.

  Atsakyti
 11. Regina

  Manau, kad reikia duot…Tikri vyrai turi šsiaiškinti dvikovoje, o nebėgti pas Zmžickienę…Arba, kad nebūtų kraujo, duoti kiekvienam po šūdo kibirą. Kuris geriau pataikys – tas ir laimės.

  Atsakyti
 12. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, čia juk ne myliu ar nemyliu principas. Tačiau jei kalbamae apie leksiką viešoje erdvėje, tai ARG ir AR ne kartą ir ne du viešai yra įžeidžiai pasisakę ir apie kitus, ir apie save. O tai iššaukia reakcija. Tik tiek.

  Atsakyti
 13. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, skaitliuką reguliuoju ne aš. Manau viskas paprttsa – užėjo žmonės, kurie pamatė FB tinkle mano komentarą apie naumuosius LNK žiniose, paskaitė, pašmirinėjo ir išėjo. Paprasta kaip du kat du.

  Atsakyti
 14. šiaip skaitytoja

  Bet A.Račas,tikrai nuoširdus,jis tiki ,kad visi aplinkui dundukai,o jis vienas nedundukas.Ir nuoširdžiai tiki.
  O Ramanauskas,dar netiki,nes dar į „draugus” sau,(ar ne sau) griebiasi jumoro.O tai,gynybinė reakcija.”jeigu ką,” tai tik jumoras..cha..cha..
  Kas bailys?
  Vaikai žaidžia žaidimą-„kas ant kito sako,tas ant savęs pasisako”.
  Išduoti ginklų jiems negalima.Bus bereikalingos aukos.

  Atsakyti
 15. Regina

  Šiandien pasigaminau „kučiario”, nes po Kalėdų neliko jokių mišrainių….Qwerty, kviečiu tave į svečius :)…tik atsinešk vyno…
  Ar dar”lupi ožius” po Naujametinės ŠS išpažinties?

  Atsakyti
 16. Regina

  ŠS, pataikei į dešimtuką, dedu tau pliusą 😆 Bet, sakė, kad Račas sudarinėja kažkokį sąrašą 🙁 Ar nebuvai kokia lipšni Ramanausko feibukinė draugė?

  Atsakyti
 17. šiaip skaitytoja

  Ieško VYRAI,vietos”po Saule”.Ginklų jiems niekas neišduoda,tai apsimėto š.. išsivadina dundukais ir
  tiek žinių.
  Gero nieko patys nei sukuri,nei parodyti nenori ar
  nemoka.Tik pasivadinti save -iausiais,tai moka.
  Man tai juokinga.A.Račas net „priešų” sarąšą paskelbė iš nevilties 😆

  Atsakyti
 18. Regina

  Aš tai nepalaikau nė vieno, nes abu vienas kito verti. Na, Ramanauskas gal labiau man patinka – jo jumoras grubus, bet kažkoks kitoks.

  Atsakyti
 19. Regina

  Aš irgi galvoju, kad nebūtina….Bet dabar tuomet paaiškink tokį dalyką…Pasžiūrėjau tavo blogo lankomumo skaitliuką ir, žinai, apie dešimtą ryto, pas tave jau pabuvojo apie 140…Tačiau daugiau- pėdsakų jokių….Nėra nei naujų komentarų, nė like, nė dislike….Tai prašau paaiškinti, ar tu pats prasukinėji skaitliuką….ar ką čia tie žmonės veikia? Gal šnipinėja ir laukia kada aš atsikelsiu ir aprašysiu ką susapnavau 🙄

  Atsakyti
 20. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Kilti nereikia. Bet, atvirai pasakius, AR su leksika nepanašus į rimtą žmogų. Artūras vertina rimtai. O klausimas visgi lieka, ar nešvankybes transliuojantis TV kanlas rimtai vetina savoveiklą

  Atsakyti
 21. Regina

  Į šituos dalykus, manau, reikėtų žiūrėti ne tik gryna profesionalo akimi, bet ir įdėti dar ir filosofijos. Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas yra šventės lietuviams, kokie keliami joms tikslai ir uždaviniai ir kokie galiausiai rezultatai.
  Visuotinės Šventės apibrėžimas, visiems aiškus: daug laisvų dienų, svečių lankymas ir priėmimas, sveikinimų apsikeitimas, pilvų prisikimšimas, kultūrinės programos, etc….
  Kokius tikslus kas kelia? – Valdžia – pamalonint, nuraminti visuomenę; prekybininkai – krautis pelną, tauta – atsipalaiduoti; vaikai gauti dovanų…Kiekvienas, pagal savo biudžetą ir supratimą, savaip įgyvendina savo siekius, tačiau visvien, visi pasiduodam masinei šventimo psichozei….Rezultatai t.p. pasiekiami, ko kiekvienas siekia: valdžia pasiekia, kad tauta pasidūktų ir nuleistų taip garą; prekybininkai žymiai padidina savo pelnus; tauta nuvargsta prieš šventes besiduodama po prekybcentrius, turgus ir kt. gėrybių pilnas vietas, galiausiai prisivalgo, prisigeria, išsidaužo veidus, pamosuoja peiliukais, pašaudo. padaužo mašinas…ir vėl aprimsta…Iki sekančių švenčių domisi politika…
  O žurnalistai parodo ir aprašo tuos rezultatus….O kriminalinės laidos, beje (žinau kaip lietuvė), lietuvių pačios mėgstamiausios.
  Pagal mane, tai viskas liux ir visi dirba savo darbą…
  P.S. Tiktai aš už ŠS kažkodėl rašau….Tai nors gal palaikinkit jį.. 😉

  Atsakyti
 22. Regina

  ŠS, ko gero, jau nepakomentuos, nes pasibaigė jo „batareikė”…arba sėdi prisikrovęs pampersus…Ką gi, pabandysiyu aš pavaduoti „vargšą senelį” 😥

  Atsakyti
 23. Atgalinis pranešimas: Naujųjų sutikimas pagal LNK žinias: Lietuvoje švenčiama banditiškai, Pasaulyje – gražiai. Šaunuoliai :-) | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 24. Jaunius

  Ačiū, kad žiūri, Dainiau ! Ačiū už palaikymą, Andriau! Beje, dainius nepastebėjo, kad tame pačiame reportaže rodžiau ir fejerverkus, ir žmones, kurie glėbesčiavosi ir dainavo … Be to Alytuje žinoma buvo smagiau. Kitus naujuosius siūlau sutikti trobelėje miške, susikurti laužą ir šokinėti su zuikučiais aplink morkomis papuoštą eglę. Tada tikrai įsijungęs žinias nustebsi, pamatręs visai kitokį vaizdą. 😀

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Jauniau, mačiau trumpai tuos fejerverkus. Bet pats žinai, kad reportažas turi tesktą, vaizdą ir garsą. Štai kraujus nuo Vilniaus gatvės mačiau gerai, Niujorke, kiek supratau, tokių vaizdų tikrai enbuvo.

   Atsakyti
  2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Beje, Jauniau, tavo reportas man iš kriminalinės pusės buvo visiškai ok 🙂 Net su grožio elementais. Juk rašiau, kad toks įspūdis, kad tu vienas visą naktį dirbai 🙂
   Bet žinių vedėjai ir laidos redaktoriams sakyti, kad Vilnius pasitiko Naujus metus su baisiais dalykais, o kiti su gražiais, gal ir per daug juoda-balta principo spalvotos televizijso amžiuje?
   O tada dar pažiūri tą „baisią” statistiką ir tas baisumas juokingas, palyginus su kiekiu šventusių. Gal gale, ar jie yra tirki herojai, kad juos rodyti vienus paskui kitą? Tik apie tai. Beje, jei visos žinios būtų apie tai, kiek Maskvoje susimušė, keik girtų, keik Varšuvoje, kiek Estijoje Taline suomių smigo į krūmus, tada būtų ok. Beje, tai tik mano nuomonė, kuri kitiems gali būti visai nesvarbi. Taip sakant, subjektyvi nuomonė 🙂

   Atsakyti
 25. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, Andriau, Jaunių kaip tik ir pagyriau – jis vienas važinėjo ir dribo visą naktį. Tai ir klausiau viešai, ar čia tokia redakcinė politiką – p;ailti naktį tik „rkiminalistą” ir užsienio agentūrų vaizdelius dedantį kolegą?

  Atsakyti
 26. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Andriau, ir nesakau, kad dera nutylėti. Kur tai matei? Sakiau, kad lygindamas ką jie kalbėjo apie LT ir ką jie kalbėjo bei rodė apie ne LT, matau tokius skirtumus. ir man tai neatrodo profesionalu. Jei jau nutarta reportažą daryti apie kriminalus per naujus metus, tai tegul visą pasaulį ir lygina,. Kodėl tik LT tokia ? Ir kodėl tik Vilnius? Turiu nebent tokią sąmokslo teoriją – Vilnius, nes jo meras A. Zuokas. O LNK apie Zuoką tik blogai arba labai blogai.

  Atsakyti
 27. Andrius

  Kai kuriuos skaičiukus tau į FB numečiau, nesikartosiu. Tačiau klausimas, jei kalbame apie žurnalistika: ar dera nutylėti tai, kas blogai ir rodyti tik fejerverkus, jei vyksta šventė? Ar vis dėlto reikia išbalansuoti informacijos srautą, nenutylint nei to, nei to? Sutinku, kad redakcija nesugebėjo išbalansuoti, bet tikrai nemanau, kad Jauniui reikėjo ilsėtis. Jo darbas – kriminalai. o kažkieno kito – fejerverkai. Puikiai žinai, kad redakcija, tai ne vienas žmogus. Va tas kažkas, kas atsakingas už fejerverkus, matyt, ir miegojo 🙂

  Atsakyti
 28. Regina

  Dabar kreipiuos į ŠS:
  Dainius įdėjo naują temą – prašau pakomentuoti…Tiesa, jo įrašą išversiu į tavo „senuko” protui suprantamesnę kalbą: Dainius mano, kad Lietuvoje televizoriai rodo blogai…Kaip tau ŠS pačiam atrodo? Ar yra ką žiūrėti? Ar bent priedėlį įsistatei? Lauksim visi komentaro, tik, žiūrėk, be jokių „šokoladinių pagardų”.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Regina, patikslinu – Dainius mano, kad televizoriai rodo labai gerai. Net per gerai kai kuriam turiniui 🙂 Pvz., man niekaip neiašku, kodėl žurnalistai iš minėtų Žinių laidos mato Lietuvoje naujametinę švenę tik brrrrr, o užsienyje mato VAuuuuuuuu ?

   Atsakyti
 29. Regina

  Aš irgi sakau, kad esame labai etiški, – vienas kito neįžeidinėjam ir neįsižeidžiam,…mylim, atleidžiam vienas kitam, toleruojam sexsualines mažumas(o gal jau čia didžiumos?) 😆

  Atsakyti
 30. Andrius

  Dainiau, negirdėjai televizininkų posakio – „Kokia Lietuva, tokios ir žinios”? 🙂 Tiesą sakant ne visai galiu sutikti su tavo nuomone (na, gal iš dalies), kadangi puikiai žiniau, jog tai, kas vakar vyko Vilniuje, iš tiesų yra blogai. Sausio 1-osios rytą policininkai vos spėjo forminti girtus vairuotojus, tuo pat metu pylėsi avarijos viena po kitos. Ir daugumoje atvejų jų kaltininkai vėlgi buvo girti vairuotojai. Vien vakar avarijose Vilniuje buvo sužalota mažiausiai 6 ar 7 žmonės. Ir tai pustuštėse gatvėse! Beje, daugumos šių avarijų kaltininkams vėlgi įtariamas girtumas. Darbo dienomis ne visada tiek sužeistų būna. Puikiai žiniai, kad žurnalistai privalo parodyti ir gerus ir blogus dalykus. tad Jaunius savo darbą atliko taip, kaip ir priklauso. Kita problema yra ta, kad kiti redakcijos žmonės miegojo ir nesugebėjo kitos šventės pusės (tos gražiosios) parodyti 🙂

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Andriau, o kas tada vyko Niurorke? Gal ten geriau? Tai reikėjo ir parodyti. Beje, statsitika man nerodo nieko blogo – jokių lavonų, kelios nelaimės persigėrusiaiems, kelios muštynės ir pan. O ką anskčiau nebuvo? Beje, ar tai ir yra esminė šventės dalis? Jei taip, tada kodėl apei Nijorką nė žodžiu? Kodėl apie kitus miestu nė žodžiu? Ar tik Vilnius Lietuvoje yra?

   Atsakyti
 31. Malibas

  Ar tikrai pirmoji? O Lrytas ne anksciau pradejo 16×9 rodyt?

  Atsakyti
 32. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, kartais paskaitinėju 🙂 komentarus 🙂 Labai būna linksma. Kartais ir ne visai. Bet man žavūs vakariniai komentuotojų atsisveikinimai ir pasisvekinimai 🙂

  Atsakyti
 33. Regina

  Dainiau, tau vėl smegenis plauna televizija? Gi pats gerai žinai apie jų produkciją….pasiūla – paklausa…Tu kartais paskaitinėk ir savo blogą, – ir čia kartais linksmybių būna… Ir nieko nesuvaidinto ar surežisuoto …Su Naujais, Dainiau 😆

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *