Sekė, sekė ir… susekė. Tūkstančius žmonių plius 17 žurnalistų

pagal | 2014/06/18

Kol kas dar trūksta išraiškingų žodžių apibūdinti naują/eilinį/tęstinį skandalą dėl naujienų agentūros žurnalistų ir jų informacijos šaltinių sekimo. Du trečdaliai BNS žurnalistų ir visi jų pokalbiai su tūkstančiais žmonių buvo sekami dėl vieno tyrimo. Neklauskite kokio, nes gali imti juokas pro ašaras. Lietuva nebuvo atsidūrusi ant kokios nors išnykimo ribos. Viskas buvo paprasčiau, bet tik ateityje gal sužinosime, kad gal ta nacionalinė grėsmė ir buvo.

O kol kas žinome tik faktą, kad greičiausiai tiriant baisi baisios informacijos nutekinimo istoriją teisėsaugininkai su vieno teismo budinčio teisėjo palaima gavo teisę sekti tūkstančius žmonių ir jų pokalbius su solidžiausios Lietuvos naujienų agentūros žurnalistais. Kiek ir ko pavyko pasiklausyti ir kokių paslapčių sužinoti – vienas Dievas ir tos ausys težino. Bet gali būti, kad didžioji privačių pokalbių dalis neturėjo nieko bendra su jokiais nusikaltimais. Bet jie buvo fiksuojami ir gal net kažkaip naudojami. Pvz., smegenis lavinti, išsilavinimo spragas užkaišyti. Net smalsumą patenkinti. Ir net jei visa ta medžiaga kada nors bus sunaikinta, bet jei kas į savo smegenis įsiės bent dalį pokalbių ir juose buvusios informacijos, niekas negali ir negalės niekada būti saugus, kad tokio pokalbio detalės netaps viešos ar šantažo įrankiu. O tai jau realiai kelia grėsmę ir nacionaliniam saugumui. Tad man kyla natūralus klausimas – kas labiau kelia grėsmę nacionaliniam saugumui – žurnalistų pokalbių turinys ar to turinio sekimas?

5 komentarai

 1. Marius

  Grėsmę kelia linijinis protas, kuris viešai deklaruoja demokratiją, o slapta grupelė linijinio proto atstovų laikančių save išskirtiniais, aukštesne kąsta, elitu siekia kontroliuoti ir veikia antidemokratiškais metodais.

  Atsakyti
  1. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius

   Mariau, o kaip kitaip? Yra nurodyta generalinė lining ir pirmyn 🙂

   Atsakyti
  2. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Kita vetus, Mariau, pripažink, kad reikia daug drąsos imtis tokio tyrimo ir žinoti, kad tik laiko klausimas, kada išaiškės tokia situacija. Bet ankstenė praktika rodo, kad tiria, tiria ir pasako, kad viskas buvo… teisėta tai ir kaltų nėra. Tad ir šiuo atveju viens rašė, kitas tvirtino, trečis patvirtino, o vieno atsakingo (nebūtiai kalto) kaip ir nėra. na tokio, kuris aiškaii pasakytų – darėm taip ir taip, nes reikėto dėl to ir to. Tai ne – neria į krūmus visi ir kratosi elementarios atsakomybės

   Atsakyti
   1. tikras lietuvis

    Kalčiausi čia buvo saugumiečiai, kurie prie žinių, kurių pilni laikraščiai, prikergė grifą – slapta.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *