Nuomonė: Sąjūdis plius Žalgiris minus D.Grybauskaitė lygu Vito Tomkaus Lietuva

Gegužės 9 dieną dienraštyje „Respublika“ ir „Vakaro žiniose“ pasirodė užsakyti reklaminiai skelbimai, kuriuose kandidatė į Prezidentus Dalia Grybauskaitė įvardinama kaip „vienintelė kandidatė NR. 1“.

Reklaminiuose tekstuose viena populiariausių Lietuvos politikių siejama su pseudo nominacijomis „Miss Publika“, „Miss Vienybė“, „Miss Korupcija“, „Miss Paslaptis“ ir „Miss Tolerancija“. Beje, visas minėtas reklamas apjungia tituliniame „Respublikos“ puslapyje išspausdintas skelbimas „Kam Lietuvai Briuselio matrioškos?“.

„Respublikoje“ reklamuojama D.Grybauskaitė

Reklamos kaip reklamos. Na gal tik keistoko turini, bet bent jau pažymėtos. Ir užsakovas nurodytas. Maža to, net reklamos užsakymo numeriai išskirtiniai – Nr. 001, 002, 003 004 005, 006. Gal tai pirmieji šiais metais reklaminiai skelbimai laikraštyje? O gal tai pirmieji užsakovo (Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo) užsakyti skelbimai „Respublikoje“? Bala nematė tų keistenybių su šia reklama.

Tačiau dienraštis „Respublika“ greta minėtų reklamų dar spausdina ir bent keletą D.Grybauskaitei skirtų straipsnių. Visų jų pavadinimaiir turinys labai glaudžiai siejasi su minėtais skelbimais.

Jų intencijas ir nuotaikas galima nujausti vien perskaičius antraštes – „Kodėl D.Grybauskaitė traukiasi iš rinkimų kovos?“, „Grybauskaitės atstovas akis į akį su Lietuva“, „D.Grybauskaitės tylėjimo strategija“, „Tamsūs kandidatės biografijos faktai (3)“.

Tiesa, vos nepamiršau dar ir pirmajame dienraščio „Respublika“ puslapyje spausdinamo anonso. Jame skelbiama, kad kitą (jau šią) savaitę „Respublikoje“ galima skaityti dar bent pora D.Grybauskaitei skirtų publikacijų. Galima bus paskaityti ne tik išskirtinį inteviu apie Dalios Grybauskaitės gyvenimą Leningrade, bet ir straipsnį „Kuriuos oligarchus, tapusi prezidente, žada sutvarkyti D.Grybauskaitė?“.

Ir jau norėdamas pateikti savo įvertinimą dėl minėtų publikacijų dar prisiminiau, kad „Respublika“ tame pačiame numeryje ir prisipažįsta padariusi klaidą gegužės 7 dieną spausdintame straipsnyje „Tamsūs kandidatės biografijos faktai“. Minėtas straipsnis taip pat apie D.Grybauskaitę. Berods, dar kažkurioje „Respublikos“ publikacijoje gegužės 9 dieną užkliuvo D.Grybauskaitės pavardė.

Kodėl Žalgirio judėjimas reklamuoja D.Grybauskaitę?

Štai gal ir viskas, kas susiję su D.Grybauskaite ir yra išspausdinta viename „Respublikos“ numeryje. Jaučiu, kad ne tik aš pavargau, bet ir skaitytojai. Tačiau gal kam nors kyla naivus klausimas, kodėl Vito Tomkaus redaguojamas laikraštis ir jo inicijuotas Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimas tiek daug dėmesio skiria D.Grybauskaitei?

Galima manyti, kad kandidatė į prezidentus neoficialiai užsimokėjo labai daug pinigų dienraščiui už paslėptą reklamą? Juk visi gerai žinome, kad politikui net ir bloga reklama – vistiek reklama. O Lietuvoje paslėpta reklama daug metų buvo madinga. Tačiau D.Grybausakitė viešai visiems pasakė – ji nepirko ir nepirks užsakomųjų straipsnių.

Galima net įtarti, kad D.Grybauskaitę pradeda remti ir Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimas? Jei jau didelius pinigus už D.Grybauskaitės reklamą moka. Tai kitaip ir būti negali, nes „Respublikoje“ reklama nepigi, o savus pinigus vėjais švaistyti visuomeniniam judėjimui būtų mažų mažiausiai kvaila.

Tačiau suprasti tikruosius ir užsakytos reklamos, ir publikacijų apie D.Grybauskaitę tikslus galime tik paklausę vienintelio žmogaus – Vito Tomkaus. Juk jis vienas težino, kodėl jo redaguojamas laikraštis ir skatinamas judėjimas (ne)myli D.Grybauskaitę. Bet kol kas atsakymų negirdėjome.

Lietuvos nelaimių priežastis – Dalia Grybauskaitė!

Atsakymus galima ir numanyti. Štai naujienų agentūra ELTA (beje, taip pat priklausanti V.Tomkui) dar šių metų kovo 16 dieną pranešė apie Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo iniciatorių spaudos konferenciją. Akcentuota, kad judėjimo dalyviai neatstovauja jokių partijų interesams. O leidėjas, dienraščio „Respublika” vyriausiasis redaktorius Vitas Tomkus, be kita ko, teigė esąs už nacionalinę savimonę. Jo teigimu, galima apsiginti tik nuo tų blogybių, kurios yra aiškiai įvardintos.

Tai gal čia ir slypi atsakymas? Jei V.Tomkus nori gintis nuo blogybių, kurias jam reikia aiškiai įvardinti, tai jis ir pradėjo nuo to? Taip gaunasi, kad ir tam vadinamajam Žalgirio judėjimui, ir laikraščiui „Respublika“, o iš tiesų – V.Tomkui, labai greitai pasisekė surasti ir įvardinti visų Lietuvos nelaimių priežastį – D.Grybauskaitę.

Juk kitaip negali paaiškinti tokio aktyvaus „blogio“ įvardinimo reklaminiuose skelbimuose ir straipsniuose vienu metu viename laikraštyje. Bet jei ir tas judėjimas Žalgirio vardu pridengtas, ir prolietuviško Sąjudžio vardu besivadinantis dienraštis „Respublika“ nėra politinės organizacijos bei nesiekia jokių politinių tikslų, tai kodėl jie abu taip aktyviai dalyvauja politikoje ir prezidento rinkimų kampanijoje?

Solidus visuomeninis judėjimas ir solidus dienraštis neturėtų veikti taip populistiškai ir banaliai. Visos šalies visų žmonių bėdas suversti vienam žmogui – paprasta, bet kvaila. Ir dar neteisinga. Ir net neetiška. Ir dar… Negi vardinsi viską.

Ko siekia Vitas Tomkus?

O dabar padarykime mažą testą. Ko gali siekti žmogus (žmonės), valdantis milijonus uždirbančias žiniasklaidos priemones, kuriantis neaiškius garsiais vardais pavadintus judėjimus, beatodairškai ir vienpusiškai puolantis populiariausią Lietuvoje žmogų?

Atsakymo variantai. A – dėmesio, nes jį daugelis pamiršo ir į jį nekreipia dėmesio. B – pinigų, nes net ir kvailiausi skandalai gali pagausinti laikraščio skaitytojų gretas. C – įtakos, nes jo žiniasklaidos priemonėse už gausius mokesčių mokėtojų ir kitų skirtus milijonus populiarinti politikai nukeliaudavo užmarštin. D – nori visko labai daug ir iš karto – pinigų, įtakos, dėmesio, pagarbos ir dar velniai žino ko. E – nežino ko nori, nes visko jau turi arba turėjo, bet labai bijo būti visų užmirštas. F – kaip tikras Mesijas išgelbėti Lietuvą nuo pražūties.

Nieko asmeniška – tiesiog vieno žmogaus asmeninis biznis. Ir visai nedaug bendro su Sąjudžiu ar Žalgiriu.

O kuo čia dėta D.Grybauskaitė? Niekuo. Jei ne ji, tai būtų kitas taikinys ir blogio šaltinis. Greičiausiai tas, kuris yra populiarus, kuris mąsto ir nori pokyčių. Nebijantis kvailų ir nemotyvuotų priekaištų, žarstomų tamsuolių ir nemokšų.
Tauta tokiais atvejais sako, kad ne viskas auksas, kas auksu žiba. Ir dar sako – duok durniui kelią. Kita vertus, leisk tokiam užlipti ant galvos, tai dar ir apdergs. Išmintinga mūsų tauta. Todėl ir tikiu jos ateitimi.

10 komentarų

 1. tikras lietuvis

  Pritariu devintam komentarui, tik išvadas darau priešingas: lietuviams kaip tik yra būdingas atsargumas, todėl bet kuriuo atveju verta dar ir dar kartą persitikrinti. Todėl, manau, V.Tomkus, nors ir savotiškai, bet tęsia tą tradiciją.

  Atsakyti
 2. Uzuojauta

  Viesa paslaptis, kad Tomkus losia kazino per naktis, o tam reikia daug pinigu. Geriausia, ka ismoku musu Tomkus, tai- reketas. Pavaro cikla juodziausiu straipsniu, po to pasiulo reklamos plotus. Jei neperki- vel juoduju straipsniu ciklas. Anksciau, kai jis kovojo su banditais, tai gerbdavau si asmeni. Bet kai banditu metodus perkele i savo imperija ir pradejo naudoti visiems- pagarba jam baigesi. Tikiuosi naujoji Prezidente parodys jam jo vieta.

  Atsakyti
 3. Jonas

  Mielas Dainiau, skystokas pamąstymas. O ir kiek supratau nelabai jus vertina tas Tomkus, ir iš komisijos jūsų tyčiojasi, kaip sakoma, nesusitvarkot legaliai, bandote ironizuot:)?

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Pamąstymas gal ir skystokas. Tai mano įspūdis. O man ir nereikia, kad mane Tomkus vertintų. Nei jo simpatijų nereikia. O jei iš Etikos komisijos jis tyčiojasi, tai jam ir turėtų būti gėda. Ir legaliai ir nelegaliai nematau jokios prasmės susitvarkyti. Gyvenimas viską sudėlioja į savo vietas. Ateis laikas ir kažkam bus labai gėda už savo darbus. Jei ne jam, tai jo vaikam. Jei ne vaikam – tai anūkam. Todėl ironizuoti, manau, efektyviau nei bandyti kažkaip susitvarkyti. Mn tas žodis apskritai nepatinka.

   Atsakyti
 4. Ei Džei Bee

  Vis tiek kada nors jam atsibos. Kaip nusibodo tautai.
  o pavadinimas – super. Tik kokia ta Vito Tomkaus Lietuva liko neaisku 🙂

  Atsakyti
 5. SS

  aš manau, kad variantas „F”, nes V.Tomkus nebe pirmą kartą Lietuvą gelbsti nuo žydų, homoseksualų, „Žalgirio” bankroto. Dabar – jau ir nuo „Briuselio matrioškos”. Tai labai panašu į psichikos ligą arba rimtas psichologines problemas.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   manau, kad protingi žmonės lengvai gali atspėti teisingą variantą. Kita vertus, nuo to nė kiek negeraiu Lietuvos žurnalistikai.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *