Jaunasis politikierius nesupranta, kad yra viešas asmuo. Gėda

Šiandien Delfi.lt pranešė, kad savo nuomonę apie Lietuvos atstovą „Eurovizijos“ dainų konkurse Sashą Song socialinio tinklo „Facebook“ svetainėje išsakė Jaunųjų konservatorių lygos pirmininkas Andrius Vyšniauskas. Anot Delfi.lt, šis jaunas pirmininkas buvo parašęs, kad „Lietuvai atstovaujantis išgama, ne tik pasivadinęs nesąmoningu vardu, bet dar išdrįsęs užgiedoti rusiškai”.

Nors pasak Delfi.lt iš vakaro žarstęsis įžeidinėjimais, rytą jaunasis konservatorius jau tikino nieko apie tai nežinantis, tačiau jei vėliau A. Vyšniauskas atsiprašė dainininko, tai man užkliuvo pats atsiprašymas. Nenuoširdus ir net kvailas.

A.Vyšniauskas pareiškė, kad „nesu politikas, neužimu jokių su politika susijusių pareigų ir nesu viešas asmuo. Esu nevyriausybinės organizacijos vadovas, todėl tai yra mano vieno asmeninė nuomonė.”

Todėl noriu atsakingai pasakyti, kad negalima teisintis taip, kaip teisinasi ponas Vyšniauskas. Jis negali savęs vadinti vien privačiu asmeniu, jei vadovauja nevyriausybinei organizacijai. Galima jam tik priminti, kad pagal Visuomenės informavimos įstatymą Viešasis asmuo – valstybės politikas, teisėjas, valstybės ar savivaldybės pareigūnas, politinės partijos ir (ar) asociacijos vadovas, kuris dėl einamų pareigų arba savo darbo pobūdžio nuolat dalyvauja valstybinėje ar visuomeninėje veikloje, …..

Apie šią įstatymo formuluotę pranešiau Delfi.lt redaktoriui. Tikiuosi, ji padės temą plėsti toliau.

Taigi, gerbiamas A.Vyšniauskai, atsiprašykite iš naujo.

P.S. Atsargiai elkitės visi, kurie esate Facebook’e. Nepamirškite, kad jei tavo slaptas mintis žino bent du žmonės – tai jau nebe paslaptis.

12 komentarų

 1. Nulis

  Tada iš tikro liūdna…
  Beje, įdomūs būtų stojančiųjų į įvairias „Jaunieji… „partijas motyvai. Man atrodo, kad dauguma tik siekia karjeros ar kažkokio pripažinimo. Studijų metais partiniais norėjo tapti tie, kurie daugiau laiko praleisdavo baruose, o ne prie knygų… paskaitose iš viso retai pasirodydavo.
  Na, o šis jaunasis „politikas” tik antirusiškų nuotaikų padarinys ir patvirtinimas.
  Net ir rašant straipsnį apie Euroviziją, nevengiama įspirti Rusijai : „Tačiau Rusijai, atrodo, posakis „kas per daug – tas nesveika“ negalioja.” [iš Delfi „Euroviziją 2009“ laimėjo norvegai, Sasha Son(g) liko trečias nuo galo].
  Bent jau man suprantamas organizatorių noras palikti kuo didesnį įspūdį. Kodėl autorė mano, kad tai blogai neaišku.
  Beje, būtų įdomu išgirsti laidą apie Rusijos įvaizdį lietuviškoje spaudoje – ar ne per dažnai stengiamasi ją pavaizduoti neigiamai; mano nuomone toks šališkumas kartais tampa net juokingu. (beje, ankstesnis įrašas kur Samas kalba apie visa žinančius ir išmanančius lietuvius taikliai apibūdina situaciją…) .
  Keletas įdomių straipsnių/darbų panašia tema:
  A. Vyšniausko „Rusijos įvaizdis lietuviškuose istorijos vadovėliuose”
  N. Poderienė „Multikultūrinių vertybių sklaida vadovėliuose” [Įveskite į Google]

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Dėl Rusijos įvaizdžio manau ir diskutuoti nereikia. Akivaizdu, kad politinės problemos perkeliamos ir į kitas sritis. o kitos sritys, kur santykiai tarp dalies kultūros žmonių, žurnalistų, nepakyla ki normalios politikos formavimo lygmens. Tas pats ir su Lenkija. Beje, manau, kad Lietuvai žymiai sunkiau turi klostytis santykiai su Baltarusija ir jų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istroijos traktavimu.
   O jaunieji politikia, trai mano įspūdis toks, jog dalis žžmonių ten eina dėl kažkios jaunatviškos idėjos, kiti dėl smagumo, kiti – dėl karjeros ir noro pasipuikuoti.

   Atsakyti
 2. Nulis

  Ar tie jaunieji konservatoriai susiję su dabar esančiais valdžioje konservatoriais, ar tai tiesiog entuziastų būrelis (t.y. ar jie partijos struktūros dalis, ar visiškai nepriklausomi) ?

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Jie ir susiję ir nesusiję. Jie yra tų pačių konservatorių jaunimo būrelis, bet formaliai įregistruotas. Taigi, veikia kaip rimta organizacija yr bus Kubilaius pamaina.

   Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Sunku pasakyti. Bet kuriuo atveju jo poelgis – retas Lietruvos politikoje. Prisiminkite, ką Brazauskas savu laiku yra pasakęs apie Lietuvos trispalvę. Ir ką? Ir tapo vėliau Prezidentu.

   Atsakyti
 3. Atgalinis pranešimas: Ar „Facebook“ įrašai yra viešoji erdvė? : Liutauro komentarai

  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Ne visai tiskliai supratai. Ta erdvė yra privati ir vieša tiek, kiek prieinama kiekvienam. O Vyšniauskas yra tikrai yra Viešas.

   Atsakyti
 4. Nedraugiškas

  Juk Facebook’as iš esmės yra uždaras: rašai tik tiems, kuriuos pats pasikvieti/patvirtini. Vadinasi kažkas iš „draugų” pakišo 🙂

  Puiki pamoka politikams ir kitiems veikėjams, kurie pastaruoju metu pradėjo lįsti į socialinius tinklus ir siūlytis į draugus žurnalistams. O vakarais, po vienos kitos gėrimo taurės ir lepteli ką nors netinkamo 🙂

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Šiaip jau tai gera pamoka visiems. Svarbu tampa su kuo bendrauji ir privalai astriinkti tuos žmones kaip ir draugus. Kita vertus, svaos nuomonės reiškimas irgi tampa problema. Ju žodis išgama yra lietuvių kalboje. Ir net jei impulyviai pagalvojai – nebūtina jį rašyti.
   O politikiams tai ne tik pamoka, bet ir pagaliau elementaris bazinės žinios. Žurnalistai yra žurnalistai. ir jų darbas pranešti apie svarbius dalykus. Ir nieko asmeniško tame nėra.

   Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tai jis jau yra politikas. Tik jaunasis. Tai ir bėda, kad tokie kaip jis, dalyvauja ir net nesupranta, kur ir kokia jo atskomybė. Jauna mes esame šalis. Galiu tik priminti, kaip vienas jaunaisis sozdemas pajuokavo apie užminuotą lėktuvą.

  Atsakyti
 6. Raimonda

  Būtų baisu, jei tas pats neviešas-bet viešas A.Vyšniauskas pasišautų tapti „tikru” politiku. Jei jau dabar vengia atsakomybės už savo pasakytus žodžius, kas būtų įgavus dar didesnį pasitikėjimą savimi ir galia? Kad iki to laiko pagilins žinias, kažkaip netikiu.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *