Kaliniai tampa normaliais žmonėmis – mokės už elektrą

pagal | 2009/05/18

Teisingumo ministerijos parengtame Bausmių vykdymo kodekso pakeitimo ir papildymo projekte, siūloma nustatyti, kad nuteistieji patys mokėtų už jiems priklausančių buitinių prietaisų sunaudojamą elektros energiją.

Anot TM pranešimo, siūlymas parengtas siekiant ugdyti nuteistuosius taupyti ir iš dalies kompensuoti išlaidas už suvartotą elektros energiją. Pagal turimus duomenis, šiuo metu laisvės atėmimo vietose yra virš 8 tūkst. vnt. įvairiausių buitinių prietaisų.

Pasakysiu atvirai, maždaug 8 metus teko dirbti Teisingumo ministerijos sitemoje. Ir tokios smulkios reformos, mano nuomone, kalėjimuose ir yra esminės reformos. Juk ten gyvena paprasti žmonės. Tik nuteisti. Ir jokios formalios programos neperauklės jų ir neprivers staiga elgtis kitaip, nei žmogus įpratęs. Tačiau kai priverti žmogų susimokėti už tai, ką jis naudojo daugelį metų nemokamai kitų žmonių sąskaita, padarai didelį žingsnį keičiant jų požiūrį. Atėjo laikas mokėti visiems. Tai net geriau, nei mažinti išlaidas. Tegul mažina pats žmogus, jei nori taupyti. Nori naudoti – mokėk. Pats. Savo pinigais. Gali užsidirbti, tačiau ir susimokėti privalai.

Labai džiaugiuosi tokiomis smulkiomis pataisomis, bet jei jų bus daug ir jos bus susiję su realiu gyvenimu – tada galima tikėtis ir poslinkų.

6 komentarai

 1. Aneri

  Įdomus projektas. Tokie pokyčiai priartintų nuteistuosius prie realių gyvenimo sąlygų.
  Svarbu tik tai, kad jie turėtų galimybę patys dirti ir užsidirbti.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Aneri, šiandien neikas nesuinteresuoti įdarbinti kalinių. Kodėl? Visų pirma, dalis kalinių nenori keisti gyvenimo būdo. Turtingai gyvenantys iš narkotikų ar kitų panašių verslų nenori dirbti už minimumą Maximoje. Todėl vilties su jais mažai. O kiti turi problemų su išsimikslinimu.. Bet didžiausia blogybė, ad valstybė teikia keistą paramą. Išlaiko juos nemokamai. Duotų bet kokio darbo.

   Atsakyti
 2. komjaunuolis

  Taip, kalėjimai pas mus turi daugybę problemų. Tikėkimės, kad tokios reformos – žingsnis pagerėjimo link. O jei ne, tai bent mažiau iš kitų žmonių sąskaitos gyvens.

  Atsakyti
 3. Nulis

  Visiškai sutinku, bandymai perauklėti nėra veiksmingi (prisimenu situaciją iš „operacija Y” – kur tas teistas darbinikas sako tu šnekėk, o aš pagulėsiu…)
  Parodymas, kad taisyklės galioja visiems – tikrai daug veiksmigesnis auklėjimo būdas..
  [p.s. su pirmu komentatoriumi ir jo blogu neturiu nieko bendro 🙂 ]

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *