SNORO grupė taps didžiausia „Lietuvos ryto“ akcininke. Kodėl?

Šiandien užėjau į www.snoras.lt. Ir radau nerealią naujieną.

Naujai įsteigtos AB banko SNORAS grupės įmonės UAB „SNORAS Media investicijos” valdyba š. m. birželio 22 d. priėmė sprendimą investuoti į UAB „Lietuvos rytas” akcijas ir įsigyti 34 procentus įmonės įstatinio kapitalo. reikia atkreipti dėmesį, kad Visuomenės informavimo įstatymas draudžia bankams valdyti žiniakslidos priemones. Bet… Jie gudrauja įsteigdami dukterinę įmonę. Bet kuriuo atveju – tai nesąžiningas žaidimas.

„Grupė priėmė lietuviško kapitalo UAB „Lietuvos rytas” pasiūlymą įsigyti naujai išleidžiamas UAB „Lietuvos rytas” akcijas. Atlikus investiciją UAB „SNORO Media investicijos” taps didžiausiu UAB „Lietuvos rytas” akcininku, valdančiu 34 proc. įmonės įstatinio kapitalo. Investuojame į vieną didžiausių Pabaltijo rinkoje veikiančių media grupių. Sandoris vyksta abiem pusėm priimtinomis sąlygomis. Būdami nauju UAB „Lietuvos rytas” akcininku finansiškai sustiprinsime bendrovę ir sudarysime geras sąlygas didinti bendrovės, o tuo pačiu ir mūsų investicijos vertę”, – teigia UAB „SNORO Media investicijos” valdybos pirmininkas Naglis Stancikas.

UAB „Lietuvos rytas” yra didžiausia Lietuvoje žiniasklaidos grupė. Nacionalinė media grupė leidžia dienraštį „Lietuvos rytas”, grupei taip pat priklauso nacionalinis televizijos kanalas „Lietuvos ryto” televizija, interneto naujienų portalas „www.lrytas.lt”, žurnalai „Ekstra”, „Ekstra mergina” ir „Moters savaitė”, dvi spaustuvės bei spaudos pristatymo tarnybos 20 didžiausių Lietuvos miestų.

Mano komentaras:
Matyt, raktiniai žodžiai šiame pranešime – finansiškai sustiprins bendrovę. Reiškia buvo finansinių sunkumų. Bet tai jau buvo vieša paslaptis. Galime prognozuoti, kad tokia tendencija laukia ir kitų didelių žiniasklaidos bendrovių. Tačiau klausimas išliks tik vienas. Kažkada Visuomenės informavimo įstatyme buvo numatyta, kad bankai negali valdyti žiniasklaidos priemonių. Šiandien, kai bankai turi sunkumų ir žiniasklaida taip pat, kyla įtarimas, ar bendrai susijungę jie užtikrins žurnalistų laisvę teikiant visuomenei informaciją apie šalies bankų finansinę padėtį ir problemas?

11 komentarų

 1. Paulius

  SUTINKU SU DAINIUMI. IR PIKTA KAD LEIDZIAMA BANKAMS TURET LAIKRASTI (NACIONALINI (!)) IR LIEKA NENUBAUSTI. KAS TURETU BAUSTI?

  Atsakyti
 2. Atgalinis pranešimas: “Lietuvos rytas” – nuo kriminalo link kapitalo « Pro bobutės langą

 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas SS, manau, kad atsakymai į pagrindinį klausimą tikrai geritai bus. Juk nenusplėsi turinio pokyčių.

  Atsakyti
 4. SS

  Cha, kam perka jei nuostolinga? Nuostolinga prekė būna pigi ir bankinkai sakys, kad tikslas ekonominis – nebrangiai nusipirkę mass media priemonę ją padarys pelninga. Aš suprantu, kurlink pats suki, ir tai visi supranta. Kita vertus, jei reiktų Rusijai įtakoti Lietuvos žiniasklaidą, tam yra daug ir kitokių būdų, pvz. pirkti per tarpininkus – firmą iš Vakarų. Lietuvos verslininkai (iš mass media – irgi) tokie, kad už pundelį banknotų ir tėvynę, ir tėvus parduotų.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas SS,
  manau, kad disksija yra gilesnė nei vien LR santykiai su banku. Panašu, kad kažkodėl du bankai – ŪB ir Snoras, iinvestuodami į žiniakslaidą kuria naują praktiką. Kam jie perka? Jei nuostolinga? Klausimas gilesnis ir atsakymas, matyt, gali būti ne vienareikšmis. Bet galime tik pasvarstyti, kas laukia žurnalistikos. beje, galime prisiminti, kad pirmaisis bankas, kuris irgi įdomiai bendreavo su LR – tai Tauro bankas, su nusišovusiu jo savininku.

  Atsakyti
 6. SS

  (…) „UAB „Lietuvos rytas” yra didžiausia Lietuvoje žiniasklaidos grupė.” (…)

  Ar tikrai? Pats laikraštis, tikra tiesa, tarp 3-4 didžiųjų didžiausiausias ir tarp jų ko gero geriausias. Tačiau stebėtina, kaip visa kita G.Vainauskas &Co sugeba sugadinti. Leido „Ekstra žinias” – susimovė, pardavė. Norėjo su „Klubu” pavyti „Žmones” – susimovė, pardavė. „Ekstra panelė” – viso labo graudus „Panelės” klonas ir dar su negražių su teismų šleifu dėl pusiau pavogto pavadinimo (beje, rodančio kūrybinę impotenciją). „Ekstra” – merdintis, nuostolingas žurnaliukas, kaip ir visi kiti koncerno žurnalai. Interneto portalas, tiesa, geras, bet iki Delfi jam – kaip varnai iki Mėnulio. Televizija – irgi juokingais reitingais. O koncerno skolos, sako, jau siekė devynženklį skaičių. Tai kur ta didybė? Nebent kolektyve – „LRyte” dirba visa plejada puikių iškilių žurnalistų bei asmenybių.

  Atsakyti
 7. SS

  Bankas, neabejoju, tikins, kad jokio interesų konflikto nėra, nes „LRyto” akcijas valdys ne jis, o su juo susijusi „nepriklausoma” bendrovė. Kita vertus, iki šiol interesų konflikto lyg nebuvo, o „LRytas” taip gynė „Leo” bei „Maxima” savininkų interesus, kaip kad patys viso to bendrasavininkai būtų.

  Atsakyti
 8. Atgalinis pranešimas: Blogorama #622

 9. Grippen

  Snoro banko valdybos narys S. Brunza buvo paaukojęs 39 000 litų Grybauskaitės rinkiminei kampanijai. Sutapimas? Ar įtartinais ryšiais rytuose įtariamo banko siekimas rubikonizuotis?

  Atsakyti
 10. Atgalinis pranešimas: “Snoras” ir “Lietuvos rytas” « Mediaplius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *