Dvasininkai išlieka VIP'ais ir mes už juos mokėsime. Kodėl?

pagal | 2009/06/25
Bažnyčios tarnai ir toliau lieka VIP'ais

Bažnyčios tarnai ir toliau lieka VIP'ais

Trečiadienį Vyriausybė Susisiekimo ministerijos siūlymu sumažino skaičių asmenų, kurie Lietuvos tarptautiniuose oro uostuose aptarnaujami kaip labai svarbūs asmenys, kitaip vadinami VIP’ai.

Gavęs tokį Vyriausybės pranešimą, nudžiugau, kad bus išbraukti iš sąrašo netikri VIP’ai. Juk anksčiau jie naudojosi tokiomis paslaugomis, už kurias iš dalies sumokame mes visi, t.y. iš valstybės biudžeto. Deja, Vyriausybė nepasigyrė, kiek tų asmenų buvo anksčiau ir kas tokie buvo išbraukti iš VIP’ų sąrašo. Būtų labai įdomu sužinoti, kiek tų valstybės tarnų (ne tranų), naudojosi VIP statusu.

Vilniaus oro uosto pateiktais duomenimis 2008 m. Labai svarbių asmenų salėje aptarnauti 7133 keleiviai ir 1660 delegacijos. Patirta 720 tūkst. Lt faktinių išlaidų, kurių didžąją dalį sumokėjome mes, t.y. valstybė iš biudžeto lėšų – 300 tūkst. litų. Likusius padengė pati įmonė.

Žinoma, dabar Vyriausybė pranešė, kad kaip labai svarbūs asmenys bus aptarnaujami tik aukščiausiojo lygio šalies oficialūs asmenys – Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės nariai, Konstitucinio Teismo pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, kadenciją baigę Prezidentai bei šių pareigūnų sutuoktiniai, vykstantys kartu, Lietuvos kariuomenės vadas. Negi dėl to prieštarausi? Žinoma, kad ne.

Tačiau man kelia klausimą, kuo remiantis buvo palikti kiti VIP’ai? Pvz., Lietuvos Katalikų Bažnyčios kardinolai, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas ir kitų tradicinių Lietuvoje registruotų konfesijų aukščiausiojo rango dvasininkai. Kodėl jie VIP’ai? Čia nuo Dievo duota, ar nuo Ciesoriaus, atsiprašau, Lietuvos Respublikos Vyriausybės?

Štai ir randame atsakymą, kodėl bažnyčios tarnai dažnai yra nutolę nuo visuomenės. Jie juk ne kokie eiliniai – jie VIP’ai. Ir tada kyla man, ne tokiam uoliam katalikui, klausimas – kaip patys dvasininkai vertina jų priskyrimą prie VIP’ų? Jei jiems toks „dėmesys” nepriimtinas (beje, Lietuva neturi jokios valstybinės religijos, tad dvasininkai nėra valstybės tarnai), tai gal jie išdrįs tai pasakyti ir sau ir tikintiesiems? Nesinorėtų, kad jie tai ramiai praleistų pro ausis tokią informaciją ir leistų mums suprasti, kad jei valdžia juos laiko VIp’ais, tai dėl to galvos ir neskauda.

Beje, nenorėčiau, kd kas nors amne klaidingai suprastų. Pvz., tai, jog VIP’ais lieka užsienio valstybių oficialūs asmenys – užsienio valstybių monarchai, užsienio valstybių vadovai bei jų pavaduotojai, parlamentų pirmininkai, vyriausybių vadovai bei jų nariai, Europos Sąjungos Komisijos Pirmininkas ir Komisijos nariai, man nė kiek širdies neskauda. Šį sąrašą net praplėsčiau – būkime svetingi atvykstantiems svečiams į mūsų šalį 🙂

2 komentarai

 1. Edvinas

  Su vietos ir užsienio politikais, tai viskas tvarkoj. na nepaliksi tokių žmonių ant ledo, reikia, kad būtų rodomas dėmesys(ypač kitų šalių atstovams).
  Bet tai dvasininkai? Pritarsiu nuomonei ir pasakysiu: ką jie ten veikia? OK, o jeigu dar pridedam pagonių, musulmonų, žydų ir visų kitų religijų vadovus? Na, juk negalima vienos religijos propaguot.
  Kažkaip labai negražiai įšeina, kai viena religija pakeliama į viršų. Na taip, krikščionys demokratai valdžioje, bet kad ir kaip būtų, negalima iš valstybės pinigų remt tik vienos religijos ir suteikt jai išskirtinių teisių.
  Po galais, tokie dalykai tikrai piktina. 🙁

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Ten ir daugiau dvasininkų papuola. tai tradicinės religinės bendruomenės. Bet man vistiek neramus vienas niuansas – pačių davsininkų reakcija. Panašu, kad jie nori būti VIPais. O tai jau liūdina.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *