Darbdavio interesai Seimui svarbiau už darbuotojo teises. Kodėl?

pagal | 2009/07/23
Taip draugiškai socialiniai partneriai bendravo pernai Molėtuose. Laikai pasikeitė - dabar kiekvienas už save

Taip draugiškai socialiniai partneriai bendravo pernai Molėtuose. Laikai pasikeitė - dabar kiekvienas už save

Seimas šiandien nusprendė, kad darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį raštu pasirašytinai įspėjęs darbuotoją prieš du mėnesius (nustačius kolektyvinėje sutartyje – ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį).

Tai reiškia, kad darbdavys galės nutraukti darbo sutartį su darbuotoju įspėjęs jį ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį. Iki šiol įspėjimas apie atleidimą iš darbo darbuotojui turėjo būti įteikiamas prieš du mėnesius. Ir nors minėtas terminas turės būti numatytas kolektyvinėje sutartyje, galiam jau dabar prognozuoti, kad tai ir bus skubiai daroma įmonėse.

Už Tokias Darbo kodekso pataisas balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 13, o susilaikė 37 parlamentarai.

Galima buvo girdėti viešai sakomus ir politikų, ir darbdavių argumentus, kad neva tokios pataisos padės verslui. O aš klausiu, kaip padės? Išmesti žmogų paprasčiau – tai ne parama. Tam, kas jau ir taip bankrutuoja – tai nepaguoda. O nauda akivaizdi bus tik tiems, kas dar turi verslą. Ir kuriems kartais norisi atsikratyti nepalankaus ar neįtikusio žmogumi.

2 komentarai

  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    O dabar trišalė reikalinga kam? Kad vyktų procesas. Tiksliau, jo imitacija. Dabar viskas Seime priimama naktimis arba vakarais ir greitai greitai. Kad tik niekas nespėtų kaip nors įsigilinti. Geriau jau būtų atostogavęs tas Seimas. Ramiau pagyventume iki rudens.

    Atsakyti
  2. sizifas

    Na taip, trišalė socialinė partnerystė būna efektyvi tik tada kai ji nebūna vienašalė ;]

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *