Vaikus auginančioms mamoms išmokos – ne daugiau vidutinio atlyginimo? Logiška

pagal | 2009/08/03

Naujienų agėntūra BNS praneša, kad partizanai, laisvės kovų dalyviai, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai teigia, kad motinystės išmokos, valstybinės pensijos ar rentos neturi viršyti dirbančiųjų vidutinio darbo užmokesčio dydžio, o Seimo narių algos turi grįžti į 2007 metų lygį.

Gal ir nebūtina gilintis į argumentaciją, bet ir taip aišku, kad dėl motinystės išmokų dydžio pateiktas pasiūlymas logikos turi labai daug. Tuomet gal ir su pensijomis reikia kažkaip vieną kartą apsispręsti. Vieni gauna tik vieną, kiti ir po kelias. Kažkaip lygūs ir lygesni.

Suprantama, kad už nuopelnus gali būti mokama valstybinė pensija. Bet ji turi būti tokia, kad kitos jau nebereikėtų. Ir tada labai viskas aišku. Pvz., juk rentas valstybė moka tik tiems, kurie neturi pajamų. Todėl iki tol, kol pensijos bus mokamos tik iš paties žmogaus sukaupto fondo, o ne iš Sodros turimų dabar dirbančiųjų suneštų pinigų, tol pensijos dydis turi būti apribotas. Beje, įdomu, ar Prezidento pensija, kuri skaičiuojama nuo jo algos atitinkamas procentas, kinta mažėjant arba didėjant Prezidento atlyginimui?

6 komentarai

 1. Janina

  Leiskite įsijungti į Jūsų pokalbį. Kas liečia pensijas, tai sutinku su mintimi, jog pirmiausia reikia karpyti tiems, kurie gauna keletą pensijų. Mamos mokami pinigai, sutikim nėra didžiausi, tačiau nemaža dalis mamų pinigus gauna „už dyką”. Pažįstu keletą mamų, kurios dekretines nusipirko ir dabar vaitoja, jog tų pinigų neteks, nors į Sodrą, nėra įmokėjusios nė lito. Panašūs atvejai ir suvalgo biudžetą. beje, man pikta žiūrėti kaip kiti grįžę iš užsienio bėga į Biržą „atsižymėti”, kad gautų kompensacijas už šildymą, nors iš užsienio tikrai ne tuščiom kišenėm grįžta. kad ir kaips nepatinka, bet tokia realybė.

  Atsakyti
 2. skaitytoja

  jei tapus mama man vietoj saziningai uzdirbtu ismoku liks snypstas, tai uz ka ir kam as kas menesi moku daugiau kaip po 1000 lt mokesciu? nesergu, dirbu atsakinga darba, o susilaukusi vaiko gauciau koki minimuma? del tokiu nenormaliu sprendimu, jauciu, niekada nesirysiu tapti mama.,

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sutinku su tokia praoblema. Bet 2000 lt per mėnesį kreditas, tai reiškia labai dodeles pajamas, nes šeima turi uždirbti žymiai daugiau. Todėl reiėktų, kad šeima pati įvertintų avo galimybes. beje, taip pat manau, kad jei valstybė skirtų tik 1 VDU dydžio išmokas, ji privalo leisti papildomai užsidirbti. tarkime moteris gali ir papildomai dirbti ir gauti dar tiek litų, kiek jai trūksta. beje, gali ir vyras auginti vaikus.

  Atsakyti
 4. Julius

  O ką daryti tai motinai, kuri paėmus bustui paskolą? Pvz. 2000 Lt/mėn. Tokia nepastos vien dėl to, kad nebankrutuoti

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Nesutinku, kad visiškai demotyvuoja. Mano šeima šiuo metu taip pat laukiasi kūdikio ir norisi didesnių išmokų. Bet… Didesni atlyginimas už darbą gaunamas tą mėnesį, aki dirbi ir, manau, kad nė vienas nenori gauti mažesnio atlyginimo. tačiau galima kalbėti, kad nesinori mokėti didesnių mokesčių nuo didesnio atlyginimo. Su tuobūtų galima sutikti, bet… O kaip tada su solidarumu? kas išlaykis pensininkus, invalidus, kitus socialiai pažeidžiamus. jei motina gaus už vaika tik 2000 litų, tai ji tikrai prasimaitins su vaiku. O ką daryti tiems, kurie gauna kas mėnesį išmokas vos 800 litų?

  Atsakyti
 6. Vidmantas

  Toks pasiūlymas visiškai demotyvuoja siekti didesnio atlygio už darbą ir galų gale išvis dirbti legaliai gaunant didesnes negu vidutines pajamas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *