Žurnalistų publicistika ir tyrimai tampa pramoga. Kodėl?

pagal | 2009/12/13

Šią savaitę prodiuseris Saulius Bartkus laidoje „Žiniasklaidos anatomija” labai aiškiai pasakė (o gal patvirtino?), kad televizija tampa pramoga, todėl viskas, kas joje vyksta, turi teikti pramogą.

Matyt, nieko čia ir nepakeisime. Juolab, kad LNK publicistinė laida „Paskutinė instancija” šią savaitę man tai patvirtino su kaupu – jos pagrindinę temą ir tyrimą apie neskaidrų pinigų naudojimą Lietuvos teatruose labai išsamiai prieš laidos premjerą pristatė kita televizijos laida – „Kakadu”. Tokioje pramoginėje laidoje, kai rimti dalykai iš esmės verčia mus abejoti jų tikrumu, pateiktas tyrimas pats tą tyrimą ir kompromituoja. Todėl vos pasibaigus „Kakadu” prasidėjęs „Paskutinės instancijos” tyrimas jau negali manęs nuteikti nei rimtai, nei pasitikėti tyrimo duomenimis. Juolab, kad tyrime trūko bent keleto šaltinių, kurie aiškiau patvirtintų mestus kaltinimus vieno teatro vadovui Adolfui Večerskiui.

Štai taip mes rimtus dalykus paverčiame pramoga. O po to dar stebimės, kad į žurnalistų darbus nežiūrima rimtai. Neįmanoma žiūrėti į juos rimtai po tokių tyrimų ir tokio jų pristatymo.

7 komentarai

 1. nnnnnn

  Televizija yra spektaklis, kuriame simuliuojama tikrovė. Ir tyrimai, ir publicistika – susimuliuota drama, nors ir ne tai gerai kaip, pvz., Holivudo trileris. Bet – dar išmoksime, ar ne?

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Problema ta, kad daug kas nenori mokytis ir nieko naujo nedaro. Elgiais daug kas kaip dabartinė Vyriausybė – vis taupo ir taupo ir mažiau dirba.

   Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  O aš vakar buvau Žurnalsitikos instituto studentų surengtame renginyje, skirtame Vytautui gedgaudui – garsiam žurnalistui atminti. Puikus renginys. Kai matau šiuos studebntus, suprantu, kad žurnalistika turi šviesią ateitį 🙂

  Atsakyti
 3. Aušra Juškaitytė

  ačiū, mes labai gerai papramogavome, susgavom kalėdinę nuotaką, buvom sužavėti reginio ir muzikos darne, nedažnai taip pasitaiko….

  Atsakyti
 4. Aušra Juškaitytė

  seniau sakydavo- kaip moka , taip šoka. Dabar galima sakyti- ką apmoka, tokį šokį ir sušoka. Šiandien matysim dar vieną grand-pa.
  Užtat tauta turi naujo pamąstymo kas tas dar negirdėtas klanas BBL. Komentaruose labai pralinksmino du iššifravimai- Baltijos krepšinio lyga, ir Brazauskas Burokevičius, Lansbergis.
  O jei viskas pristatoma taip, tai man gilai nusispjaut ant tokių tyrimų- šiandien einu į orerhauzą ir žiūrėsiu Spraktuką, bandysiu pasigauti Kalėdines nuotaikas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *