Kas vyksta Lietuvos politinėje padangėje?

pagal | 2009/12/17

Pastaruoju metu galima tik nujausti, kad Lietuvoje vyksta kažkokie paslaptingi ir labai svarbūs politiniai veiksmai.

At(si)statydina Sodros ir VSD vadovybė: M. Mikaila ir P. Malakauskas. Kelios žiniasklaidos priemonės skiria ypatingą dėmesį generaliniam prokurorui ir jo kritikai. Kiti tyli. CŽV kalėjimo tyrimas vis dar vyksta, nors lyg ir jau baigtas. Atšaukiamas Lietuvos ambasadorius iš Gruzijos su viešais skandaliukais ir plepalais, kokių paprastai šalies vadovai nedaro.

Ar iš tiesų vyksta svarbios reformos, ar tik kova dėl įtakos ir postų?

Jei žiūrėtume į Sodrą, tai jos bėdos, visų prima, dėl politinių sprendimų nuolat didinti įvairias išmokas. Vargu, ar ką nors pakeis bet kuris kitas Sodros vadovas.

Dėl VSD – dar aiškiau. Akivaizdu, kad neįtiko žmogus. Lauksime, koks įtiks. Ir kas pasikeis.

Daug painiau su ambasadoriaus M. Laurinkaus atšaukimu. Bet kol kas forma, kaip tai buvo padaryta, reiškia tik viena – vyksta labai gilios intrigos.

3 komentarai

 1. Aušra Juškaitytė

  aš sprantu, kad pavojinga, bet…koks tai pasakymas demokratinėje valstybėje. Pats toks klausimo išėlimas, jo kėlimas taip- yra atsakymas į visus kitus klausimus. Kas dabr valdo valstybę- realiai Kas yra jos vadovas? Va atšaukė prezidentė Laurinkų, o ką pasakė mėnesį au abejojau, ir jei diplomatas nori politikuoti, tai turi daryti kitur.
  Malkausko palinkėjimas išeinnt buvo tokia sveiko proto blyksnis, kad VSD iš tiesų nėra ta įstaiga apie kurią reikėtų kalbėti viešai.
  Mane bugino tas nebasibaigiantis ratas VSD-STT- URM. Taip visi ir juda tuo ratu.Neturėtų, diplomatas yra diplomatas- pareigūnai yra pareigūnai, nėr jiems ką nei politikoj , nei diplomatijoj veikti. Tik mes neturim tų pareigūnų, mes jų net neruošiam, mes juos tiesiog skiriam kaip į galvą mintis šovė- taip ir atleidžiam. Tai labiausia ryšku būna koncervatorių valdymo periodu. Niekur neveda tokia mūsų politka nei strategijos, nei taktikos tiesiog nėra. Obamai mes neeikalingi, o kaip gyventi savarnkiškai koncervatoriai ir visa meninė agitbrigada tiesiog nesuvokia( tipo visi valinskininkai, paksininkai).
  Aš aišku galiu klysti, bet man visada juokingi trodo kai būna pompastiškai pasakoma- o Generalinė Prokuratūra su VSD susijus, bet ji negli būti nesusijus, tai pagal darbo pobūdį tiesiog privalo, kaip su kitom struktūrom, poicija ir t.t. Svarbiausia kad ji su Seimu nebūtų susijus, nepolitikuotų kaip senais gerais laikais ir nebūtų pas mus nepabaigiamų politinių bylų- buvo periodas, kažkaip pergyvenom.
  Kaip bebūtų paradoksalu vienintelė institucija Lietuvoje kuri dirba nuosekliai ir logiškai, bei gi laikosi Konstitucijos ir yra- Generalinė prokuratūra. Stebėtina kaip jie dar sugeba ten dirbti- bet sugeba. Ne viena gi byla ten yra, yra kitų dalykų kurių niekas nenori pastebėti, ar sąmonngai neparodoma.
  A tas tuzinas pažymų, tai ir gerai , kad viskas buvo pagal įstatymus ir jos netapo niekieno nei šantažo įrankiu, nei narodnym dostojanijam. Juk alba tai apie VSD darbuotojus buvo, ir tai jau savaime slapta.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, tavo įžvalgos pavojingos ;-0 gali kas nors dar pasiūlyti tokį priojektą. bet kita evrtus žymiai įdomiau aptarti taktiką ir strategiją tokios politikos. kur ji veda? Kieno įtakoje būsime? Neva bandoma balansuoti užsienio politiką. Bet į kokią pusę krypsta balansas? ar tik nebūsme arčiau Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos? Ten, kur biznio reikalai labiau viską lemia, o ne vertybės.

  Atsakyti
 3. Aušra Juškaitytė

  na labiausia neįtinka generalinis, taip beveltiškai. Nagis ne kiekvienam atskirą laną kuria, parašyt dar gali, o va įvardint garsiai matyt net kūrėjams kvaila. Dainiau, ar tu pameni Pėdnyčią? Ar apskritai pameni koncervatorių vadovavimo laikus, kai jie buvo pirmą kartą? Randi kokių nors skirtumų? Mes kažkaip išgyvensim, o Generalinė Prokuatūra tikriausia irgi kažkaip išsilaikys, be pasikeitimų. Man labiausia patinka, kad vissos mestos įmanomos pajėgos katavasijai kelti, ir nei dienai neleisdami pamiršti kas tas mūsų prokuroras, nieko blogo iš esmės pasakyti nebegali, nes neturi ką. Pasitelkia net psichiatro įvertinimo reikalaujančią L.Pociūnienę – apie sąmokslą Valantino prieš mamas, nieko padaryti negali.
  Malakauskas, na ką apie jį sakyt, jau ir taip daug visko pasakė- ir šių dienų išvados irgi psichiatro dėmesio reikalauja- Pociūnas taip tyrė dujotekanos klausimus, kad tiesiog buvo teroristų kalėjimo vietą beatrandąs. Malakauskas už tai atsakingas.
  Seniai sakau- reikia peržiūrėti Psichikos sveikatos priežiūros įstatymą, ir padaryti esmines pataisas- kad dirbti galėtumėm kaip dirbę. Kad ligoniai būtų gydytojų priežiūroj, o ne vastybė labai jau simptomiškai valdoma.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *