Kodėl žiniasklaidai gerų žinių rodymas tampa proginiu reiškiniu?

pagal | 2009/12/20

Šį antradienį (gruodžio 22 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ kalbėsimės apie tai, kodėl geros žinios ir gerumas žiniasklaidoje ir visuomenėje ima dominuoti tik per šventes.

Daugelis žino posakį, kad žiniasklaidai blogos naujienos yra geros naujienos. Blogas naujienas skandalizuoti ir pranešti nėra sudėtinga. Tokios žinios dažnai savaime yra ir intriguojančios, ir sukrečiančios, ir neretai tiesiog įdomios. Tačiau žurnalistams ir jų kolegoms žiniasklaidoje neretai yra rimtas iššūkis net ir sudėtingiausioje gyvenimo situacijoje surasti ne tik tamsiąją pusę, bet ir atrasti šviesesnę perspektyvą.

Lietuvoje neretai kalbama, kad šalyje yra per daug švenčių ir tai kenkia ekonomikai. Tačiau būtent švenčių išvakarėse ir jų metu galime surasti žymiai daugiau pozityvių naujienų laidose, publikacijų spaudoje apie gerus darbus ir idėjas. Net ir sunkiai gyvenantys žmonės tarytum gauna naują šansą – jiems renkami pinigai, ieškoma būdų padėti. Bet vos pasibaigs šventės, greičiausiai, vėl ims dominuoti konfliktai, problemos, kaltinimai ir blogos žinios.

Todėl laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ bandysime ieškoti atsakymo, kodėl žurnalistams ir kitiems žiniasklaidos darbuotojams gerų emocijų ir žinių demonstravimas tampa tik proginiu reiškiniu.

Pokalbis apie tai laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Laidoje dalyvauja žurnalistai Palmira Galkontaitė ir Audrius Lelkaitis, poetas Mykolas Karčiauskas. Studijos tel. 8-5-2431431.

2 komentarai

  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    Super filmas ir vis dar man smagu jį žiūrėti. jei šiemt rodys – būtinai ir vėl žiūrėsiu 😉 S liogkim parom

    Atsakyti
  2. Aušra Juškaitytė

    Jei pameni gerą seną rusų komediją s legkim parom, tai ten yra labai gera dainelė- jiesli u vas netu teti.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *