Tauragės žurnalistai sunkmečiu kuria laikraštį be cenzūros. Sveikinu!

pagal | 2009/12/23
Naujas laikraštis Tauragėje - žurnalistų atsakas į cenzūrą!

Naujas laikraštis Tauragėje - žurnalistų atsakas į cenzūrą!

Šiandien Tauragėje startuoja naujas savaitraštis „Tauragės žinios“. Tai jau trečias Tauragės mieste ir rajone leidžiamas leidinys. Galime kol kas tik pasidžiaugti tokiu leidiniu, nes pliuralizmo šiame mieste ir rajone seniai trūko.

Dar prieš metus esu kalbėjęs naujienų portalui www.lrt.lt, kad „užsitęsusi krizė, mano galva, išspręs dar vieną problemą – turėtų sumažėti nekokybiškos žiniasklaidos”. Kol kas sunku pasakyti, ar labai greitai mažės „blogiukų”, bet atsiranda ir naujų, ambicingų leidinių. Pernai viešai siūliau daugeliui žiniasklaidos priemonių nesiblaškyti, neeksperimentuoti su nevykusiais pramoginiais ar rinkodaros projektais, o grįžti prie ryšio su vartotojais ir kurti kokybišką – ar tai žurnalistinį, ar pramoninį – produktą. Į kokybę reikia investuoti, o iki šiol dažnai to nebuvo daroma.

Beje, jau dabar galime pastebėti, kad savo buvusį labai gerą ryšį su skaitytojais praradęs ne vienas dienraštis. Savicenzūra ar cenzūra leidiniuose tapo lengvai pastebima. manau, kad vyksta geros tendencijos – vis labiau ryškėja takoskyra tarp kokybės ir nekokybės. Tiesa, kokybės žiniakslaidoje reikia paieškoti. Jos nėra tiek daug, kiek norėtųsi. Bet… Niekada juk ir nebuvo kitaip.

Todėl labai gerai, jog viešosios įstaigos „Tauragės žinios“ steigėjos ir laikraščio redaktorės Ramunės Ramanauskienės vadovaujamas kolektyvas blaivai mąsto ir supranta, kad sunkmečiu kurti naują, dar vieną, jau trečią, leidinį nedideliame regione – rizikinga. Mano nuomone, žurnalistika visada buvo ir yra rizikinga.

„Tačiau taikstytis su tuo, kaip dirbome iki šiol, nebegalėjome. Žurnalistika – ypatinga, jautri sritis. Visuomenės informavimo įstatymas, Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas įpareigoja žurnalistus dirbti skaidriai ir objektyviai. Kitame rajono leidinyje ne visada taip dirbti galėjome. Kaip bebūtų gaila, šiandien belieka konstatuoti – cenzūra Tauragės žiniasklaidoje egzistuoja, nors įstatymas ją draudžia. Kažkodėl šis žodis, ištartas garsiai, suneramino Tauragės rajono savivaldybės merą. Jo žodžiais, žurnalistams pareikšti apie cenzūros egzistavimą – neetiška. Kodėl rajono vadovui, oficialiai besiskelbiančiam, kad neturi jokios žiniasklaidos priemonės akcijų, netikėtai viešai parūpo žurnalistų personalijų kaitos viename rajono laikraštyje klausimas, tegu sprendžia Tauragės laikraščių skaitytojai. Žinoma, galėjome užsimerkti ir dirbti tik dėl atlyginimo. Tačiau tai jau ne žurnalistika“, – sako R.Ramanauskienė.

„Tauragės žinių“ kolektyvas – tauragiškiams gerai pažįstama komanda, kurios straipsnius jie ilgus metus skaitė kituose rajono leidiniuose, kurią kvietėsi į pagalbą. Kodėl gimė šis leidinys ir kodėl dabar? „Tauragės žinių“ kolektyvas pareiškia, kad dirbdami kitame rajono leidinyje jie negalėjo susitaikyti su žeminimu, garbės troškimo sindromu, kova už asmeninius ir politinius interesus. Kad ir kaip būtų apmaudu, ne visi Tauragės žurnalistų rengti straipsniai pasiekė skaitytojus. Politinės ir personalinės ambicijos, matyt, stipresnės už pareigą dirbti sąžiningai.

Tačiau naujojo laikraščio žurnalistai sako, kad straipsniai, kuriuos kadaise jiems buvo liepta išimti iš spaudai ruošiamų maketų, nenukeliavo į šiukšlyną. Kada nors jie tikrai skaitytojus pasieks. Anot kolegės R. Ramanauskienės, „Tauragės žinios“ – ne įrankis ir ne kerštas. Šis laikraštis – tai siekimas įrodyti, kad idėją skelbti necenzūruotas žinias įgyvendinti galima. Vien pinigų tam neužtenka. Reikia ryžto, pasitikėjimo ir, žinoma, visuomenės palaikymo. „Tauragės žinių“ moto – žiniasklaida be cenzūros!

„Pažadame nesitaikstyti su cenzūra, vienašališka nuomone, politiniais užsakymais. Tiesa, žinoma, – subjektyvi sąvoka. Mūsų tikslas – kad tiesą atrastumėte Jūs patys“, – sako redaktorė R.Ramanauskienė.

„Tauragės žinios“ – viešoji, pelno nesiekianti įstaiga, turinti teisę gauti ir teikti paramą, negalinti gauto pelno skirti dividendams ar darbuotojų premijoms.

„Tauragės žinių“ komanda – redaktorė Ramunė Ramanauskienė, korespondentai Daiva Sitnikienė, Karina Sėrikova ir Rolandas Žalgevičius, laikraščio dizainerė Virginija Krylovienė ir vadybininkė Rūta Karmazinaitė. Redakcija laukia skaitytojų skambučių, laiškų su pasiūlymais ir pastabomis. Redakcijos biuras įsikūręs Vasario 16-osios g. 3-19, Tauragėje, tel. (8 446) 51 470.

6 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tikiuos kad bus. jau vasarį palnuoju surengti seminarą kolegosm tauragėje ;-0 tada ir pamtysime, kaip jiems sekasi.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ingrida, vos ti parašius šią informaciją man jau skambino keletas žmonių ir sakė, kad šis laikraštis taip pat priklauso politikams. Atsakiau jiems paprsati – žiūrėsime į turinį, žiūrės skaitytojai. Ir jei skaitytojas nebus apgaudinėjamas – tai ir bus svarbiausias egzaminas.

  Atsakyti
 3. Ingrida

  Sveikintina! Senai reikejo tokio laikrascio. Kad tik sugebetu atsilaikyti nepriklausomi nuo visu politiniu partiju ir mafijos nasru. Sekmes dideliausios !

  Atsakyti
 4. hmm

  logotipas labai primenas labai „kokybišką” „laikraštį”. Jei iš tikrųjų bus taip, kaip skelbiasi – valio. Jei seks purvasklaidos pėdsakais – amen.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *