Yra žurnalistika ir yra fantastika. Yra ir fantastinė žurnalistika – "Kaišiadorių aidai"

pagal | 2010/01/25

Yra žurnalistika ir yra fantastika. Yra ir fantastinė žurnalistika

Nesinori atrodyti visišku kvailiu, bet šiandien mano kolega iš radijo nustebino viena jo surasta internete nerealia publikacija. Ir ne bet kur, o spausdinta laikraštyje „Kaišiadorių aidai”. Net nežinau, ar čia juoktis (nes nesąmonė), ar čia verkti (nes tikrai yra visiška nesąmonė).

Straipsnis
Žmogus, per kurį gydo Dievas – Vitalijus Kondratenko – Gyduolis
Autorius: Vilis Normanas
2010 sausio 18, pirmadienis

Šiuolaikiniame pasaulyje vis sunkiau tikėti stebuklais. Mokslas gali daug ką paaiškinti ir mums atrodo, kad nebereikia nei dievų, nei demonų. Kad visa tai – tik pasakos ir nieko daugiau. Tačiau tikros gyvenimiškos istorijos įrodo – yra ir Dievas, ir žmonės, galintys per jį gydyti kitus.

Tas Vilis Normanas rašo straipsnį iš tiesų kaip fantastinį romaną, nors pateikia jį kaip žurnalisto darbą. Štai dar vien ištrauka iš straipsnio:

Kaip jis gydo?
Daugelis girdėjusiųjų apie Vitalijų, mano, kad vėžį, psichines ligas ir kitus susirgimus šis vyras gydo taip, kaip burtininkai filmuose – uždeda rankas ir kalba burtažodžius.
Deja, fantastikos mylėtojus Gyduolis Vitalijus turi nuvilti: ne jis, o per jį Dievas gydo žmones.

Na mane tas Vilis Normanas su savo žurnalistika nuvylė „juodai”. Truputį nuvylė kolega, šio laikraščio redaktorius Jonas Laurinavičius. Įdomu, ar jis paskaito, ką pas jį rašo ir publikuoja žmonės?

7 komentarai

 1. boica

  o vitalka ! sedejom su zmogum vienoj kameroj , negalvojau kad pradesi zmonem galvas gyditi sudais. <....> seni nedaryk gedos .

  Atsakyti
 2. Alisa

  Iš tiesų yra pikta ne tik dėl to, kad tokie straipsniai rimtu veidu rašomi žurnalisto, bet dar pikčiau, kad ir tokie straipsniai rimtu veidu yra apskritai spausdinami. Mano manymu, kad šiame straipsnyje apskritai nėra jokių duomenų. Nei viena pastraipa neatsako į taip ryškiai iškeltus klausimus – atsakymas į juos tiesiog yra kratinys sakinių apie nieką ( su mintimi „ale, nu va taip yra”). Apskritai visas straipsnis apie nieką. Nors…..dabar visas kaimas žino,kad yra toks žmogus, kad į jį galima kreiptis:) Taigi, ir autoriui gerai, ir laikraščiui gerai, ir žmonėms gerai, kad pasirodė išganytojas.
  Na, bet jei nors pakenks, visuomet bus ką apkaltinti dėl savo kančių:) (Argi ne Lietuvėlėje gyvename?) :))

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Alisa,
  čia pasipiktinimas tik dėl to, kad tokie dalykai rimtu veidu rašomi žurnalisto. Objektyvumo ir objektyvių duomenų apie tokią gyduolio veiklą nėra straisonyje.

  Atsakyti
 4. Nerija

  Gal reikėtu patiems susitikti su Gyduoliu Vitalijumi ar žmonėmis kuriems ,,mediciniškai,,nebuvo įmanoma pagyti, o jie išgijo…..po to ir komentuoti….Kuris žurnalistas yra prie fantastikos ? ar realiai pats bendravęs ir susidures su faktais ir žmonėmis ?ar tas kuris tik pateikia savo nuomone nepatikrinęs informacijos ir asmeniškai su tuom nesusidures ? …..hm….kas tai ?

  Atsakyti
 5. Alisa

  Aš nesuprantu, kodėl toks pasipiktinimas:) Jeigu šiandien žmonės negali tikėti nei valdžia, nei teismais, nei daktarais, reikia skiepyti tikėjimą gyduoliais. Juk reikia parodyti žmonėms, kad vis tik yra žmonių, kurie gali padėti net ir sunkiausiais gyvenimo etapais 🙂 Iš tiesų būtų visai linksma ir juokinga, jeigu nebūtų taip graudu…Čia jau, matyt, ne šaltis kaltas – o kažkas rimčiau…Bet gal tas pats Gyduolis padėtų? :))))

  Atsakyti
 6. Aušra Juškaitytė

  o rodos ne balandžio pirmoji. Va , pasirodo ką su žurnalistais daro šaltis. Kepures užsidėkit, nes tai galvas labai pašalot. Ką ir bepasakysi. Čia irgi linksma. Gyduolis.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *