Kam Lietuvoje reikalinga žurnalistų etika?

pagal | 2010/03/25

Šiandien, kovo 25 d., Žinių radijo laida „Dienos tema” kelią klausimą, kam Lietuvoje reikalinga žurnalistų etika?

kaip žinia, pirmadienį posėdžiavusi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija dienraštį „Lietuvos žinios“ priskyrė etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai. Etikos nesilaikančiu dienraščiu „Lietuvos žinios“ bus laikomos metus.

Sprendimas priimtas dėl penkių nuo praėjusių metų liepos komisijos pripažintų Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pažeidimų. Dienraščio vyriausiasis redaktorius Valdas Vasiliauskas, dalyvavęs komisijos posėdyje, tikino, kad sprendimą priėmę asmenys „visiškai atitrūkę nuo to, kas darosi Lietuvos ir žiniasklaidos gyvenime“.

Todėl „Žinių radijo” kolegos laidoje klausia, ar tikrai mūsų žiniasklaidoje žurnalistų etikos pažeidimai – greičiau norma, o ne išimtys? Jie taip pat aiškinsisi, ar etikos normos varžo žurnalisto darbą ir žodžio laisvę? Kur riba tarp drąsos ir neetiško žurnalisto elgesio?

Nežinau kodėl, bet man ši diskuija atrodo galėtų pakrypti netgi kita kryptimi. Pvz., kodėl kai kam nereikalinga žurnalistų etika? Arba būtų galima kelti esminį klausimą apie žiniasklaidos priemonių leidėjų ir vadovų etiką. Todėl galima būtų klausti ir taip:

Kurie Lietuvos žiniasklaidos priemonių vadovai ir svaininkai dirba etiškai?

Įdomu, kiek ir kurių žiniasklaidos priemonių būtų įvardintos?

1 komentaras

  1. e

    Tai kokios sankcijos bus taikomos tuos vienus metus ?
    Finansines ? Skaudzios ?

    Ar tik moralinis spaudimas ?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *