Verslas tampa socialiai atsakingesnis? Gal ir yra vilties

pagal | 2010/04/08

Vakar Vilniaus universitete iškilmingoje ir tuo pačiu jaukioje aplinkoje buvo įteikti Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2009. Man pasisekė – dar 2007 metais buvau šių apdovanojimų vertinimo komisijos nariu o šiemet man organizatoriai net patikėjo vakaro vedančiojo vaidmenį

Nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu 2009 trijose nominacijose (Metų darbovietė, Bendruomeniškiausia metų įmonė bei Metų aplinkosaugos įmonė) buvo pagerbtos tos įmonės, kurių veikla demonstruoja lyderystę ir įsipareigojimą veikti skaidriai, sąžiningai elgtis su darbuotojais, visuomene ir valstybe, vertinti verslo veiklos poveikį aplinkai ir mažinti tokio poveikio neigiamas pasekmes. Šiemet į tris nominacijas paraiškas pateikė net 40 įmonių. Tai didžiausias įmonių, išreiškusių pageidavimą dalyvauti apdovanojime, skaičius nuo šios iniciatyvos pradžios 2007 metais.

Iš viso organizatoriai gavo 69 įmonių paraiškas. Populiariausia tarp pareiškėjų – Metų darbovietės nominacija, kuriai pateikta 30 paraiškų. Bendruomeniškiausios metų įmonės nominacijai pateiktos 23 paraiškos; Metų aplinkosaugos įmonės nominacijai – 16 paraiškų. Paraiškas 2009 m. apdovanojimui pateikė 14 mažų ir vidutinio verslo įmonių, 7 didelės Lietuvos įmonės ir 19 Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių.

Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas – tai kasmetinė valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam individui bei skatinti šalies įmones diegti socialinės atsakomybės principus savo veikloje. Labiausiai pasižymėjusioms įmonėms skiriamas pagrindinis – Socialiai atsakingos įmonės apdovanojimas. Apdovanojimą inicijuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje bei Ūkio ir Aplinkos ministerijomis. Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo 2009 globėja buvo Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Man asmeniškai po šio renginio kilo labai daug įvairių minčių apie Lietuvos ir užsienio verslą. Nesinori visų jų iš karto dėstyti. bandysiu dar suvirškinti. Bet… Nudžiugino tie, kas net krizės metu išliko socialiai atsakingi. Nuliūdino tai, jog labiau socialiai atsakingi yra užsienio kapitalo verslo atstovai. Kodėl? Kodėl jiems labiau nei lietuviškam verslui rūpi samdomi lietuviai darbuotojai ir jų gyvenimo aplinka? Kodėl savi savo aplinka rūpinasi mažiau?

3 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Niukai, bet tyrimai rofo, kd socialiai atsakingAS DARBAS – PASIMOKA. jEI KAS PRADĖSLABIAU SKAIČIUOTI IR NORĖS ILGALAIKIO PELNO – TURĖS TAIP DARYTI. jUK VARTOTOJA,S KURIS ŽINO, JOG DALIS PINIGŲ NUO PREKĖS AR PASLAUGOS KELIAUJA ŠVENTAM DALYKUI, MIELAIU RENAKSI TĄ DALYKĄ.

  Atsakyti
 2. Niukas

  „Verslas tampa socialiai atsakingesnis? Gal ir yra vilties,..kad jis taps pagarbesnis įstatymų vykdymui ir neieškos jų „naudos”.”
  Svajonė, kuriai nelemta išsipildyti.

  Atsakyti
 3. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Verslas tampa socialiai atsakingesnis? Yra vilties: Vakar Vilniaus universitete iškilmingoje ir tuo pačiu jauk.. -- Topsy.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *