Pritariu, kad Lietuva – Baltijos širdis

pagal | 2010/04/12

Šią savaitę išvyksiu į Europos žurnalistų federacijos kasmetinį kongresą, kuris šiemet vyks Turkijoje. Iš karto po šio renginio dalyvausiu seminare Azerbaidžano sostinėje Baku. Kaip ir visada, prieš tokias keliones kankina vienas klausimas – kaip reikės reprezentuoti Lietuvą ir kuo nustebinti kolegas.

Todėl savaitgalį dar kartą visaip pergalvojau įmanomus variantus ir nutariau, kad man labiausiai patinka mūsų šalį matyti kaip Baltijos širdį. Todėl pasirašiau už tai, kad pritariu, jog šis logotipas būtų naudojamas kaip prekės ženklas pristatant Lietuvą. nelabai man patinka žodis „prekės ženklas”, bet toks jau, matyt, yra teisinis terminas.

Tarp visų pritarusiųjų, kad šis logotipas būtų naudojamas kaip prekės ženklas pristatant Lietuvą jau yra 2266 žmonės. Tuo 2266 tapau aš. Mane įtikino Mariaus Jovaišos, autorių grupės vadovo ir viešosios įstaigos „Lietuva – Baltijos širdis“ direktoriaus argumentai ir faktai, kaip Lietuvą pristatyti pasauliui:

Nors esame maža valstybė, turime galimybę išnaudoti savo geopolitinę padėtį ir istorinį patyrimą. Atsispirkime nuo žodžio „Baltija“ – Baltijos jūros vardas pasaulyje daug žinomesnis nei Lietuvos. Esame didžiausia iš trijų Baltijos šalių, turime didingą praeitį, gausiausią kultūros ir architektūros paveldą. XIII a. Lietuva tapo nacionaline valstybe, mes buvome baltų (aisčių) genčių politinis ir dvasinis centras. Lietuva šioje Europos dalyje yra tiltas tarp Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų. Lietuva – Baltijos širdis.

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Nenuplausk, iek žinau, buvo ir tebėra atliekami tyrimai. Atsakingi žmonės išmesti iš darbo. tačiau… Atsakingiausi – politkia, liko kol kas už borto ir tiek. nelabai tikisi, kad bus pareikalauta buvusui premjero ar ministrų atsakomybės.

  Atsakyti
 2. Simas

  Suprantu Jūsų poziciją, bet mano klausimas iš principo nenuvertėja – tai kas, vis dėl to, bus daroma su tuo Drąsios šalies įvaizdžiu? 🙂 Negi taip ramiai viskas ir nuplauks su visais pinigais?

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, tas drąsios šalies įvaizdis man iš karto buvo keistas ir nesuprantamas. Manau, kad šis atvejsi tik dar karąt įrodo, kad ne pinigai lemia.

  Atsakyti
 4. Simas

  O kur dingo drąsi šalis??? Kažin kodėl niekas nenori atpirkti iššvaistytų pinigų, kurie buvo išleisti Drąsios šalies įvaizdžiui sukurti?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *