Neetiškas leidinys niekina Lietuvos žurnalistų sąjungą? Reiškia, dirbame gerai

Šiandien neetišku pripažintas leidinys „Lietuvos žinios” tęsia „ciklą” straipsnių apie kūrybinių sąjungų verslo ypatumus.

Nesinori gilintis į Jurgos Tvaskienės ir Ievos Alšėnaitės vadinamojo tyrimo detales. Kadangi žurnalistikos tame straipsnyje nedaug o ir pačios žurnalistės nepriklauso Lietuvos žurnalistų sąjungai. Man pasirodė dėmesio verta tik viena J. Tvaskienės mintis:

„LŽS ir LŽKA, kaip ir dauguma čia minimų pavardžių, turi minimalų poveikį Lietuvos žiniasklaidai, nacionaliniams dienraščiams ir televizijos kanalams. Kūrybinės sąjungos egzistuoja panašiai, tartum paraleliai literatūros, teatro, muzikos ir viso lietuviško meno proceso – savotiškas dingęs pasaulis. Tačiau šis dingęs pasaulis ir toliau ryja Lietuvos kultūrai ir menui skirtus pinigus. „

Štai su šiuo teiginiu tai tikrai nesutinku. LŽS veikla poveikį žiniasklaidai ir žurnalistikai turi. Ir didelį. Ir jei net toks dienraštis kaip „Lietuvos žinios” (šiemet Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimu pripažintas neetišku leidiniu) tam skiria tokį didelį dėmesį, man tai yra geriausias tinkamos veiklos įrodymas.

O J. Tvaskienė, matyt, užsimiršo, kad dienraštis rašo (arba turi rašyti) tik apie svarbius dalykus. Kitaip kam gaišti brangų žurnalistų laiką ir leisti vėjais leidėjo pinigus, kai krizės metu ir taip sunku gyventi? Nebent yra kitų priežasčių, kurių J. Tvaskienė nenurodė.

P.S. Beje, o mano nuotrauka, daryta „Lietuvos žinių” redakcijoje, man visai patiko. Esu pavaizduotas toks atviras atviras 🙂 Ir iš tiesų, nuo Jurgos nieko neslėpiau. Jai kažkodėl atrodė kitaip.

11 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: ulevičius.lt » NVO veiklos pagrindas – finansų viešumas

 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sip ir apuoks, pyktis Jums sugadina daug kraujo. Kas Jums skaudina gyvenimą? Beje, LŽ internete radu tokį vieno sip komentarą:

  sip (193.219.160.253), 2010-04-21 22:51
  labai geras straipsnis apie ta idiota ir jo draugelius

  Jei tai tas pats sip kuris ir čia būna, man kyla klausimas dėl jo(jos) sveikatos būklės. Rimtai. Jei žmogui taip nepatinku, tai ko jis čia ateina į mano dienoraštį? Gali juk ramiai apsieiti be manęs ir mano „draugelių” 🙂 Ir mielas sip, alga tikrai yra labai gera ir aš stengiuosi už ją atidirbti. Jei kolegos manys, kad nedirbau – tai pasakys per suvažiavimą. Tą gali padaryti ir LŽS Taryba. Kol kas kasmet buvo tvirtinama ir LŽS sąmata ir veikla ir atasakiutos. Tai ko pačiam širdį skauda?

  O apuoks, matyt, gyvena tolokai nuo Vilniaus ir jam širdį irgi kažkas skaudina. Dirbau aš ir žurnalistinį darbą, ir valstybės tarnautojo. Ir dar dėstau. Kai kam visai patinka. Tai kuo tau, apuoks, aš taip širdelę užgavau? Jei nori pats būti mano vietoje, ateik į LŽS suvažiavimą ir tapk LŽS vadovu. Sėkmės.

  Atsakyti
 3. apuoks

  Iš tiesų, prieš p.Radzevičių galima nusiimti kepurę kaip prieš demagogijos meistrą. O atsivertus lzs.lt galima paklausti, kokius gi darbus sąjunga veikia taip gailiai stenėdama pirmininko lūpomis. Rūpesčių nėra, problemų nėra. Kaip nėra ir žurnalistų profsąjungos. Bandykim įsivaizduoti žurnalistą Radzevičių dirbantį žurnalistu. Vargiai, jei atmestume, kad savo laidą radijuje jis ilgą laiką (gal ir dabar) finansavo Spaudos rėmimo fondo lėšomis. Belieka dantimis ir nagais laikytis kėdės. Darbas saugus, o pinigai neblogi

  Atsakyti
 4. sip

  labai gerai kad aprase sita jusu nesamone. ir alga visai nebloga kaip uz nieko neveikima. ar jus savo darbu vadinat bandyma kuo blogiau kalbeti apie vieninteli normalu Lietuvos dienrasti?

  Atsakyti
 5. Juozas

  Dainy, bus tau dabar ilgas „a la” karas su „Lietuvos ziniomis”, beja sis dienrastis Lubio… ir kas keisciausia, tau kerstaus uz teisinga kritika 🙂 Linkiu stiprybes!

  Atsakyti
 6. Liutauras

  šiek tiek paieškojau ir radau du gražius NVO ataskaitų pavyzdžius:
  – TILS’o 2009 pajamos: http://www.transparency.lt/new/images//tils_finansine_ataskaita_2009.pdf
  – Vaikų linijos 2008 pajamos ir išlaidos: http://www.vaikulinija.lt/files/ataskaita_bal_14.pdf

  Sergejus Muravjovas netgi minėjo, kad šiais metais planuoja sekti Vaikų linijos pavyzdžiu ir lygiai taip pat parengti iš išlaidų ataskaitą

  Dainiau, gal ir LŽS galėtų imtis iniciatyvos ir padaryti tą patį pvz nuo šių metų? manau daugelis (jei ne visos) kritikos strėlių automatiškai atkristų kaip nepagrįstos

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Liutaurai, artimiausiu metu LŽS pateiks visų skyrių ir klubų veiklos ataskaitą. LŽS rengiasi suvažiavimui. Pateiksime kolegoms ir finansinę ataskaitą. Bet… Ar tu tirkai manai, kad profsinė sąjunga, kuri išleidžia svao koletų lėšas ir jiems atsiskaito, privalo ir kažkaip ypatingai dar kitimes įrodinėti, kad nėra kupranugaris. Sutinku, kad biudžetinių lešų panaudojimas turi būti visas viešas. Taip ir yra. Bet kitu atveju nematau didelės prasmės iki pieštuko viską rodyti. Tai jau absurdas. Juk yra kasmetinis auditas.

   Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas Sigitai – turėk ją ir saugok:-) Pravers. Kol kas esu Baku, bet planuoju rytoj vakare parsigauti į savo mylimą Lietuvėlę 🙂

  Atsakyti
 8. sigitas

  mielas Dainiau, kur man padėti savo kepurę (paskutinę) ? 😉

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas Liutautrai, komercinė paslaptis buvo tik dėl dviejų sutarčių – nuomos sutartis su LRT ir su banku. Beje, sutartis su LRT pasirašyta dar iki tol, kol tapau LRT Tarybos nariu. Ir tikrai ne už mažiausią kainą ir be jokių papildomų menamų įsipareigojimų. Beje, mano bloge LRT atžvilgiu rasi daug kritikos. Ne mūsų valia paslaptys atsirado sutartiniuose santykiuose.

  O dėl mūsų išnuomoto pastato bankui, tai buvo kažkada padarytas teisingas buvusios LŽS vadovybės sprendimas. Jis leidžia išlikti nepriklausomais tada, kai nėra papidlomo finansavimo.

  Beje, Piliečių santalka yra visai kas kita nei LŽS. Mes esame profsąjunga. Mes esame struktūra i amdinsitracija, mokame tarptautinius mokesčius už narystę, rengiame renginius be jokių susimetimų ir juodų pinigų. Viskas pagal įstatymus – žmonėms algos ir už paslaugas taip pat. Visi LŽS nariai turi visą informaciją. Jei kokį projektą darome su rėmėjais, visada tai nurodomae. Skaityk atidžiai LŽS svetainę ir pamatysi. Jokių paslapčių. Jei kyla kokių klausimų daugiau – klausk 🙂

  Atsakyti
 10. Liutauras

  sutinku, subjektyvumo ir būdvardžių nepamažinta 🙂

  kita vertus, ką rašiau vakar – ar kas nors iš esmės būtų blogai, jeigu NVO standartiškai skelbtų visas savo pajamas/išlaidas? kokios komercinės paslaptys viešą (grupinį) interesą ginančioje organizacijoje?

  ir čia klausimas visoms NVO – tą pačią problemą turėjome Piliečių Santalkoje, tačiau ją išsprendėm paprastai – jeigu kur reikia lėšų, susimetam patys, o pajamų neturim 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *