Postų dalybų objektas – Kultūros ministro kėdė. O kas iš to kultūrai?

pagal | 2010/04/23

Vakar premjeras Andrius Kubilius susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite ir informavo ją, kad Tautos Prisikėlimo Partija (TPP) kandidatu į kultūros ministrus siūlo savo pirmininką Arūną Valinską. Kaip ir buvo galima tikėtis, Prezidentė išsakė neigiamą nuomonę apie kandidatą ir Premjeras apie tai vakar informavo patį A. Valinską.

Matyt, ne tik Premjero nuomonė apie A. Valinsko tinkamumą būti ministru nesikeičia. Nors premjeras viešai reiškia viltį, kad TPP elgsis išmintingai ir atsakingai bei įvertins Prezidentės nuomonę, tačiau ar galima to tikėtis iš šios partijos? Mano asmenine nuomone, pačios TPP atėjimas (atvedimas) į politiką ir valdžią – labai neatsakingas veiksmas. Gal apie tai dar per mažai kalbame, bet kas nors juk turės kada nors tai įvertinti labai rimtai. Beje, A. Valinsko deklaruotas noras dirbti Lietuvai nesivaikant postų, o į juos surandant tikrus profesionalus, buvo tik dar vienas burbulas. Gerai, kad jis sprogo.

Todėl kai šiandien gavau Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimą, pagal kurį „koalicija ir premjeras Andrius Kubilius tikisi, kad TPP brangina savo įsipareigojimus valstybės valdymo stabilumui ir efektyvumui”, nuoširdžiai ėmiausi gailėtis mūsų žmonių ir šalies. Apie kokį stabilumą ir efektyvumą galime kalbėti, kai ta vadinamoji partija TPP per visą savo buvimo valdžioje laiką kėlė sumaištį? Atvirai pasakius, didžiausias ir man maloniausias šios partijos nuveiktas darbas – tai dabartinio kultūros ministro iniciatyva pasiūlytos „tuščios laikmenos” pataisos. Bet… Tai nebuvo partijos darbas ar nuopelnas. Tai padarė pats ministras. Ir už šį gerą (jei ne patį geriausią) darbą ne kartą žurnalistų kritikuotas ministras Remigijus Vilkaitis yra nuimamas. Na nesiseka mums su ta kultūros politika, nors tu ką.

P.S. Kultūros ministrui R. Vilkaičiui nuoširdžiai noriu palinkėti kuo daugiau kūrybinės sėkmės. Kad ir kaip keista būtų, norisi jam palinkėti būti kuo toliau nuo politikos.

9 komentarai

 1. e

  „Bet kas, jei ne vartotojas (tiesiogiai ar ne) sumoka už paslaugas?”

  Pamirsai ivardinti kas yra vartotojai: (pasufleruosiu) – reklamdaviai.
  Butent jie susimoka ir uz radija ir TV bei laikrascius.
  Ir susimoka uz tai kad skaitytojas, ziuretojas ar klausytojas butu itakotas jam naudinga kryptim.

  Nereikia apsimetineti jog zurnalistai rupinasi visuomene. Jie rupinasi savimi. Kaip ir visi kiti.

  Atsakyti
 2. e

  tai vat ir siulau apmokestinti padangas kad surinkti pinigus is tu kas klausosi radijo automobiliuose.

  Fotelius ir sofas – kad susimoketu uz televizija.

  Lemputes – kad susimoketu ir tie kas is bibliotekos pasiskolino knyga.

  Papildomai apmokestinti visuomenini transporta – nes nemokamai klausosi savo mp3 grotuvu.

  Kuris is siu mokesciu tau atrodo neracionalus ?

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Manęs nepasieks 🙂 Man jų ir nereikia. Bet kas, jei ne vartotojas (tiesiogiai ar ne) sumoka už paslaugas?

  Atsakyti
 4. e

  O tau „atrodo šis kelias normalus” tik todel kad tu naiviai tikiesi jog tie pinigai pasieks ir tave.

  Pasidomek kiek dabar yra skiriama pinigu kurejams ir CD/DVD surenkamo mokescio.

  Zinau kad nerasi. Ogi lygiai nulis. Nutare tuos pinigus panaudoti keliu renginiu kurimui, kurie buvo didele LATGAA viesuju rysiu akcija. Meginimas nusiplauti sazine po meginimu apmokestinti tokius dalykus kaip „vaiku choro koncertas teveliams”.

  (labai negrazus zodis praleistas)!

  Va.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  E, tai ir darau ir labai šitm dalykui pritariu:

  „BUKITE SIANDIEN NAUDINGESNI NEI VAKAR.
  Tie kas negali – tegu keicia profesija.

  Pradekite pagaliau rupintis vieninteliu dalyku kuri negalima nukopijuoti – REPUTACIJA.
  Nekovokite su naujom technologijom – pasinaudokite jomis”.

  Atsakyti
 6. e

  Spaudos presas sunaikino knygu perrasinetojus. Bet liko ir suklestejo rasytojai. O juk galima buvo meginti riboti spauda arba subsidijuoti perrasinetojus. Pastarieji tikrai kovotu kad valstybe ko nors imtusi.

  Automobilis sunaikino karietu, vezimu bei arklininkystes bizni. Buvo netgi imtasi imantriu draudimu. Tai nepagelbejo – sena biznio rusis dingo nauja atsirado.

  Lektuvai labai nuskausmino turizma traukiniais bei laivais. Juk netvirtinsi kad skrydzius reikia riboti, apmokestinti, … tam kad palaikyti turizmo laivais ar traukiniais pramone.

  Robotai sunaikino daugybe rankinio darbo. Buvo ir yra meginimu riboti. Nepadeda.

  Vokietyjoje iki izengiant Napoleonui alaus pramone buvo reguliuojama licencijomis tam kad niekas nenumusinetu kainos ir negriautu sio trapaus biznio.
  Napoleonas padare sia rinka atvira. Teko konkuruoti kokybe / kaina / o gal net ir keptos duonos nemokamai prideti. Alaus pramone suklestejo.

  Programine iranga dar visai neseniai kurdavo dideles grupes zmoniu. Irankiai tobuleja. Technologijos keiciasi. Dabar daznai ta pati darba gali atlikti 1 zmogus vietoje 10 anksciau. Ka gi, tenka IESKOTI BUDU BUTI NAUDINGAM, o ne kaltinti aplinka jog ji keiciasi.

  Kaip tu jaustumeisi jeigu tave apmokestintu privalomu „programuotoju mokesciu”. Juk be programuotoju nebutu interneto. Ir dar pradetu aiskinti kad programuotojus reikia islaikyti tokius kokie jie yra – netobulejancius, letus, darancius klaidas, visada veluojanchius su projektu pristatymais.

  Panasi situacija spaudoje, tik reikalai vystosi zymiai leciau nei pas programuotojus.
  BUKITE SIANDIEN NAUDINGESNI NEI VAKAR.
  Tie kas negali – tegu keicia profesija.

  Pradekite pagaliau rupintis vieninteliu dalyku kuri negalima nukopijuoti – REPUTACIJA.
  Nekovokite su naujom technologijom – pasinaudokite joimis.

  O kol laikrasciai tera tik skelbimu lenta ir nuomones formavimo masina – nesivadinkite zurnalistais, vadinkites „visuju rysiu agentais” arba „uzpildancio teksto rasytojais”.

  O vekslenti kad kurejas neapmokamas – tas pats kas as kurciau niekam nereikalingas programeles ir verkslenciau jos niekas nemoka.
  Sugalvok kokiu budu savo kurini parduosi pries kurdamas. Jeigu nebegali buti tik kurejas – buk ir kurejas ir pardavejas ir marketingistas ir buhalteris.

  As nesiruosiu moketi pinigu naujiems mokesciaums. HDD bei USB galima atsivezti ir is kitu saliu.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  E, tai viena iš temų diskusijai. Man atrodo šis kelias normalus. Jie žinai geresnį – siūlyk. Svarbu surasti būdus ir metodus, kaip turinio kūrėjai už darbą gautų atlyginimą. Tik tiek. Kitaip nebus kaip išgelbėti spaudą, kuri, beje, maitina ir internetą, ir radiją. Tačiau turinio kūrėjams iš to nieko nėra. Gauna tik technologijų turėtojai.

  Atsakyti
 8. e

  Ir kuo gi geras tas tuscios laikmenos mokestis ?

  O kodel gi ne privalomas visuotinis kulturos mokestis ?

  As noreciau skirstyti pastarojo surenkamus mokescius. Kaip suprantu as tai galeciau daryti kaip privati organizacija, nepavaldi valstybinems institucijomis.
  Gal netgi suorganizuociau kokia nors savo draugu taryba, kad butu kazkoks „rimtumo” / „demokratiskumo” ispudis. Po to belieka rimtu veidu sakyti jog rupinuosi visuomenes kultura, o 25% mokescio skirciau jo administravimui (sau, ir savo artimiausiems biciuliams). 50% skirciau visuomenes svietimo projektams (turiu draugu kurie isisavintu teisiskai nepriekaistingai).
  25% paskirsticiau autoriams – tai daryciau pagal savo formule. Manau kad didzioji dalis turetu eiti kulturos darbuotojams – programuotojams, ir tik trupiniai keliems muzikantams… bet kadangi juos labai sunku rasti – saugotume mano saskaitoje.

  Kaip suprantu tam tereikia tik ministro isakymo.

  Tik bijau kad si labai silta vita jau uzimta.

  Atsakyti
 9. Dainius

  Žmonės patys kalti. Kaip avinai kiekvienuose rinkimuose balsuoja vis už naujus pilypus iš kanapių.
  „Tik baltasis gali dusyk užlipti ant to paties grėblio.” (C) Indėnų liaudies išmintis.
  Reikėtų uždrausti išeitines seime ir vyriausybėje (kokios išeitinės kompensacijos dirbant pagal terminuotą sutartį?!), bei atgrasyti politikierius nuo dvigubo balotiravimosi, t.y. jei jau tave sykį išrinko į seimą, būk malonus dirbk ten 4 metus, visą kadenciją, o jei nori „persibalotiruoti” į Europarlamentą ar, neva tai, savivaldybių tarybas, tuo atveju iš savo kišenės finansuok naujo kandidato rinkimus į paliekamą laisvą vietą. O tai dabar prisižada, o po to bėgioja kur kam patogiau.
  Ir, aišku, VRK anketose padaryti privalomą viso politinio stažo surašymą, kaip kad koks Gražulis surašytų visas partijas, su kuriom buvo susidėjęs nuo pat 1991, o ir daugiau tokių kailiaverčių yra.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *