Nuomonė: Nepykite, bet premjeras A. Kubilius – beviltiškas

Lietuvos radijas ir televizija

Šiandien išgirdau Premjero Andriaus Kubiliaus žodžius apie situaciją LRT. Nepykite, mieli lietuviai, bet dabar man nieko kito nebelieka galvoti apie dabartinį premjerą. Jis – beviltiškas.

Šiandien interviu Lietuvos radijui A. Kubilius sakė:

„Kas yra normalus funkcionavimas? Aš naktimis miegu. Kodėl jūs tada transliuojate, kai aš miegu? Geriau tegul žmonės miega. Nesuprantu: jei žmonės dirba, reikia ne televiziją žiūrėti ir radijo klausyti, o dirbti.“

Premjeras Andrius Kubilius kalba Lietuvos radijui apie LRT 2010 05 04

Nesinori komentuoti kitų Premjero žodžių. Man dabar jau aišku – šios Vyriausybės galva neturi jokio supratimo apie visuomeninį transliuotoją ir jo misiją.

Norisi Premjerui tik vieną palyginimą pateikti – o naktimis jis irgi yra Premjeras ir vykdo kokią nors misiją akip tai daro LRT? O Prezidentas irgi turi kokią nors misiją, kai dirba už Lietuvos ribų? Jei taip, tai tada ir už naktinį jų poilsį, keliones bei kitas išlaidas tenka mums visiems mokėti – apsauga, būstas ir pan. Suprantama, kad tai daroma todėl, kad jei kas nors valstybėje nutiks, šalies galvos turės bet kada imtis savo darbo – gelbėti šalį.

Bet jei Lietuvoje, neduok Dieve, nutiks kokia nors stichinė nelaimė naktį, tai nebus kaip kokiu nors kanalu visuomenei apie tai pranešti. Nebent pats premjeras savo mobiliuoju siuntinės SMS su tokiu tekstu (tekstas telpa į vieną SMS – 140 ženklų):

„Lietuviai, kadangi LRT naktimis nedirba rašau Jums asmeniškai. LIETUVOJE NELAIMĖ. Kviečiu Jus rinktis ir gelbėti šalį prie Vyriausybės rūmų.”

Seimas siūlo gelbėti LRT. Premjeras nenori

Bet kita vertus, kaip tai padarys Premjeras, kuris naktimis miega ramiai? Jam darbas, matyt, prasideda tik išsimiegojus.

Duok Dieve, kad Lietuvoje jokia nelaimė nenutiktų penktadienio vėlų vakarą. Nes kas tada praneš apie nelaimes? Juk pagal dabar Vyriausybės dėka sumažintą LRT finansavimą artimiausiu metu LRT Taryba, panašu, turės dar labiau trumpinti visuomeninio radijo ir televizijos programų transliavimą. Gal savaitgaliais liks tik laidų kartojimai?

P.S. Taip jau sutapo, kad šiandien gavau ir kitą laišką dėl sunkios LRT padėties. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas persiuntė savo nutarimą, kuriame prašoma Vyriausybės ir finansų ministerijos ieškoti finansinių galimybių gelbėti LRT transliacijas. Seimo narių norai geri ir gražūs. Bet Premjeras A. Kubilius nepalieka jokių vilčių. Kyla klausimas – kas valdo Lietuvą? Gal Premjeras? Tada keiskime Konstituciją.

19 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  O svarbiausia, dariua, kad dabar naktimis Seimas galės priiminėti ką tik nori. vistiek LRt negalės tiesiogiai transliuoti.

  Atsakyti
 2. Darius

  Gerai dėjo – nepagailėjo… Kubiliaus „išmintis” daug gilesnė nei LRT reikalai. Jam visa žiniasklaida nereikalinga, nes žmonės turi dirbti ir miegoti. Laikraščiai gadina nervus ir popierių, o Tv ir radijas dar ir elektros energiją, be to gaištamas laikas. Ryte pavalgei kruopų ir prie staklių, vakarais pasiskaičiuoji PSD ar NPD ir ilsekis, kad būtum žvalus darbe.

  Atsakyti
 3. Dainius R

  Snd apmaudu, kad tik su aukom kas nors juda. Netinkamas gal palyginimas, bet ir po Lingio mirties pajudejo. Beje, kuo toliau tuo panasiau, kad scenaristai dirba. Kaip ir laidu prodiuseriai

  Atsakyti
 4. Aušra

  Dainiau, tai o kokia nelaimė čia mūsų laukia? Paskutinį kartą kai rašei kreipimąsi, viešą laišką- kalba buvo apie pedofiliją ir galimu naujus lavonus. Naujas lavonas yra. Taigi kokios nelaimės laukt, maždaug kada, o tai elektra brangi nesinori be reikalo ją deginti su tuo įjungtu televizorium kiaurą parą.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, tu kaip visada su geru jumoro jausmu. Bet tu teisus dėl vieno dalyko – pyktis yra blogas patarėjas. Panašu, kad kažkas premjerui labai piktai patarinėja kažkas, kas labai nekenčia LRT. Kas tai galėtų būti?

  Atsakyti
 6. sigitas

  man tai atrodo, kad Kubilius pasidavė pedofilų įtakai 😉 ir keršyja, keršyja, keršyja …

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  X,
  tavo argumentai įdomūs. Na tarkime dėl interneto – LRT – tai ne internetas. tai radijas ir televizija. Tai du kanalai. Jie ir turi būti naudojami. Kita vertus, nesakiau, kad visas seimas, bet atsakingas komitetas palaiko. Tai yra svarbu. Lietuva, tikiuosi, dar yra parlamentinė respublika. Ar kas nors pasikeitė?

  Atsakyti
 8. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas, manau, kad, nėra tų resursų tiek, kad galima būtų susitvarkyti. Premjeras turėjo matyti Valstybės kontrolės išvadas. neįmanoma su tokiu finansavimu vykdyti numatytos misijos.
  ir juo labiau, neturėtų premejeras dėl jam taikomos viešos kritikos keršyti LRT.

  Atsakyti
 9. manau, kad

  sory, bet jūs, kaip jaunas žmogus, pasikarščiavote. Jūsų argumentai kažkokie … Na nemanau, kad Kubilius čia lb rimtai – jei tarp eilučių – tai suprask, kad yra tų resursų mažinti išlaidas. Tik nelabai nori kai kas. Juk girėjom Siaurusevičiaus istorijas. Labai ne kokios ir ne kokia reputacija. Ne ten taikot. O premjerą jau matyt dastaly. Įdomu kaip sektųsi kuriam nors iš mūsų atlaikyti visą tą šlamštą,mkurė ant premjero dabar deda jau tiek laiko.

  Atsakyti
 10. Dainius R

  Mariau, jei tu manai, kad LRV keršija LRT, tai pritariu ir tai pastebiu. Ir tada nereikia Sigitui aiškinti, kad mano argumentai skysti. Premjero dar skystesni. Bet kuriuo atveju akivaizdu, kad valdžia spaudžia LRT. Tai nedemokratiška

  Atsakyti
 11. hadrian

  Asmeniškai aš apskritai nemanau, jog mokesčių mokėtojams reikalingas joks LRT – nei gerai valdomas, nei dar koks nors. Jeigu kažkam reikalingas radijas / TV – ir jie už tai nori mokėti – maloniai prašom. Tačiau jėga visus versti mokėti už kažką tokio abstraktaus – ne, ačiū. Esant reikalui, valstybė savo komunikacijos poreikius visada galėtų patenkinti komercinių radijo / TV stočių pagalba – panašiai kaip daroma su spauda – juk neturine valstybinio laikraščio?

  Atsakyti
 12. Marijus Širvinskas

  Ogi tuo, kad esant tokiai LRT valdžiai duoti dar pinigų yra visiška beprotybė.
  Jeigu taryba būtų buvusi principinga dar po skydynės, manau, jūs finansavimo klausimo taip aštriai nebekeltumėte.

  Atsakyti
 13. sigitas

  Dainiau, atleisk , bet paties argumentacija, kaip čia pasakius, na laaabbbai jau skysta. (pardon). Na nebūkime mes pagaliau tokiais visiškais graikais ( nesu nacionalistas ar kitoks fobas). Tipo , nors ekonominė situacija visiškai prasta, bet man reikia ir basta. Na jei sudėti į vieną vietą visus priekaištus Kubiliui, tai sumažintas ( na žinoma neteisėtai – kas gi ginčysis) sportui, kultūrai, štai LRT. Čia yra toks rusiškas išsireiškimas – вынь, да положь ( išimk ir padėk). Iš kur tik nori, ne mūsų reikalas. Gal , pagaliau, reikėtų būti šiek tiek sulidaresniems? Kaip manai? O tai tada išsirinkime premjeru tokį fokusininką, kuris triušius iš skrybėlės traukia.

  Atsakyti
 14. x

  Dainiau, ramiai. Nekirkilek. Juk nesi zioplas ir tikrai zinai, kad seimo komitetai Lietuvos nevaldo. O viso Seimo sprendimo del LRT nebuvo (tiksliau, buvo – konkreciai tas, kuris patvirtino biudzeta su tokiu finansavimu siems metams, koks yra).

  Nakti gyvenimas nestoja, yra ir internetas, ir kitos radijo stotys transliuoja. Isvis, negi tu kas nakti nakti miegi isijunges LRT, kad tave galetu pazadinti kai pavojus nutiks? Silpna tavo demagogija.

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, juk LRT finansavimas – tragiškas. Jis – blogiausias ES. Ar šis faktas tau ką nors sako?

  Atsakyti
 16. Marijus Širvinskas

  Nepykite, bet tai Siaurusevičius – beviltiškas. Man dabar jau aišku – LRT galva neturi jokio supratimo apie visuomeninį transliuotoją ir jo misiją.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *