Homoseksualų eitynių Vilniuje egzaminas neišlaikytas – rašau dvejetą

Lietuva - ne Olandija

Nesu homoseksualas. Man nepatinka viešas seksualumo demonstravimas. Aš už tradicinę šeimą. Bet aš gerbiu mūsų šalies Konstituciją. Todėl, mano įsitikinimu, ir homoseksualai Lietuvoje turi teisę rengti susirinkimus, eitynes ir pan.

Jei šios konstitucinės teisės nesugeba užtikrinti politikai ir teisėsauga dėl kitų grupių spaudimo (pvz., dalies religijos tarnų, dalies žiniasklaidos ir konservatyvios visuomenės dalies) – nesame nei tikra demokratinė, nei tikra teisinė valstybė.

Lietuvos Respublikos Konstitucija
36 straipsnis

Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus.
Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.

Gegužės 5 d. nutartimi Vilniaus apygardos administracinis teisme (VAAT) priėmė nagrinėti Generalinio prokuroro ir Kauno miesto savivaldybės tarybos nario Stanislovo Buškevičiaus prašymus panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymus leisti organizuoti Vilniuje eitynes „Už lygybę“ ir laikinai sustabdė leidimo organizuoti eitynes „Už lygybę“ galiojimą.

Žinoma, kai į teismą su didele baime kreipiasi ne tik (laikinasis) generalinis prokuroras, bet ir politikai, ką belieka galvoti Vilniaus apygardos administraciniam teismui? Tik konstatuoti visų mūsų baimes ir laikinai nieko neleisti:

„Kauno miesto savivaldybės tarybos nario Stanislovo Buškevičiaus prašyme teismui prašoma to paties: panaikinti Vilniaus miesto administracijos direktoriaus 2010-04-23 įsakymą „Dėl leidimo organizuoti eitynes “Už lygybę“ ir taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę — laikinai sustabdyti ginčijamų teisme aktų galiojimą. „

Todėl už šių eitynių organizavimo nukėlimą kol kas galima rašyti riebų dvejetą politikams ir teisėsaugai. Ir mums visiems.

Kada bus kitas egzaminas? Panašu, kad laikysime jį tol, kol išlaikysime. Arba ilgą laiką būsime tikri dvejetukininkai.

13 komentarų

 1. Niukas

  Kuolas yra skiriamas pažangai, o nulis reiškia nulį- nieką/ niekalą 🙂

  Atsakyti
 2. Aušra

  Viskas, Sigitai, aišku.
  Dainiau, tai kad laikinasis generainis po tokių savo pasisakymų gali irgi sėkmingai atsistatydinti yra suprantama, bet kad jis labai kaip tik tokiais pareiškimais nori tapti nulatiniu irgi aišku. Bet geriau jau jis tuos norus pasidėtų, ir padainuotų dainelę -„Kas man iš tos laimės ir iš tos garbės”

  Atsakyti
 3. sigitas

  Aušra , pačios tai neliečia. Aš čia adresavau tims labai aršiems vyrukams, kurie bet kokiu atveju visus neįtikusius apšaukia pyd.. ar pan. Jie gali man pranešti savo žmonų tlf Nr., o šios jau vėliau jiems papasakos – aš esu py… ar atvirkščiai 😉

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, toks kalbėimas veda į niekur. jei policija dirba ir skao, kad gali susitvarkyti, o prokurorai, kurie neužtikrina viešojo suagumo, kalba priešingai, tai čia kas? medicinoje, jei būtų toks asmuo kaip teisėsauga, būtų pasakyta pparastai – šizofrenija.

  Atsakyti
 5. Aušra

  Sigitai, pralinksminai su tuo įsitikinimu 🙂 , kaip kažin tai turėtų vykti 🙂

  Atsakyti
 6. Aušra

  laikinasis generalinis mus labai toli gali nuvest su tokiais pareiškimais. Kaip savu aiku, vos E.Bičkauskas su savo įstatymu. Bet kokiu atveju, jei au prokuroras peržengia savo kompetencijos ribas, tai Konstituciją pažeidžia tikrai.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai ir Sigitai,
  kaip ten bebūtų, manau, jog eitynės nebūtų nieko blogo padarę. Dabar gi mes provokuojame viską dar labiau. ir komplikuojame. Varda ko? Ką mes apsaugosime?

  Atsakyti
 8. Simas

  Prisiminiau vieną dalyką. Visai neseniai teko šnekėti su buvusiu KGBistu. Tai buvome šiek tiek palietę seksualinių mažumų klausimą. Pasirodo KGB verbavo seksualinėms mažumoms priklausančius asmenis ir neretai juos naudodavo įvarioms provokacijoms rengti, nes jų statusas sovietiniais laikais buvo, gražiai šnekant, blogas… Taigi, kas paneigs, kad šis paradas BŪTENT ŠIUO METU naudojamas politiniais sumetimais? Juk ne paslaptis, kad politinė-socialinė padėtis visuomenėje yra tokia įtempta, kad bet kuriuo momentu gali sprogti…

  Atsakyti
 9. Simas

  Tiesą sakant aš labiau palaikau R. Žilinsko poziciją. Taip, tai savotiškas pralaimėjimas. Tačiau, manau, šiuo atžvilgiu konstitucija tikrai nebuvo pažeista. Teisingai elgiasi gen. prokuroras, kuris bando saugoti žmonių sveikatą, siekia išvengti beprasmių riaušių. Be to homoseksualų eitynių nepalaikau iš principo. Jie kovoja už savo teises, tai tegul tai pradžiai daro kitais būdais. Būtent dėl to, manau, ir yra savotiškas susiskaldymas net homoseksualų tarpe – dalis palaiko eitynes, dalis – ne. Ir nepalaiko dėl to, kad realiai nedaromi kiti, homoseksualų gyvenimui svarbesni darbai…

  Atsakyti
 10. sigitas

  Dainiau, visiškai tau pritariu. Lietuva dar kartą patvirtino įsigalėjusią Europoje nuomonę – tai laukinis, atsilikęs kraštas su tamsuoliais gyventojais. Aš taip pat ne homoseksualus (ir ne pedofilas 😉 jei kas norėtų tuo įsitikinti, maloniai prašome 😉

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *