Leidėjai patys susirūpino tiražų deklaravimu ir skaidrumu. Gerai

pagal | 2010/06/07

Penktadienį Palangoje vyko Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos visuotinis ataskaitinis susirinkimas. Nors susirinkimas truko vos keletą valandų, o kelionė pirmyn ir atgal truko beveik du kartus ilgiau, tačiau pasibendravimas su miestų ir rajonų laikraščių vadovais man buvo ir naudingas, ir įdomus.

Visų pirma labai nudžiugino tai, jog kolegos kalbėjo apie visiems žurnalistams ir leidėjams svarbius dalykus – tiražų deklaravimą ir žiniasklaidos veiklos skaidrumą. Kol laikraščisų tiražų auditavimo sistema neveikia visoje Lietuvoje, kolegos patvirtino savo sprendimu tai, jog jie patys ir deklaruos savo tiražus, ir reikalui esant galės net patikrinti, ar kas nors nemeluoja. Tai labai gražus žingsnis ir rodo, jog šie leidiniai siekia būti socialiai atsakingais.

Diskutuota ir apie ES pinigus viešinimui per projektus, apie trūkstamą skaidrumą tokių pinigų skirstyme. Mane tai nuliūdino, nes taip norisi, kad pinigai, kuriuos vienaip ar kitaip skirsto valstybinės institucijos, būtų paskirstyti teisingai.

Kita vertus, patys leidėjai daug kalbėjo ir apie leidėjų etiką. Buvo perskaitytas Žurnalistų etikos inspektorės kreipimasis į leidėjus. Kolegos labai aiškiai išreiškė apgailestavimą, kad dalis leidėjų regionuose vis dar tarpusavyje „suvedinėja sąskaitas” leidžiamuose laikraščiuose. Taip ne tik savo reputaciją gadina, bet ir atbaido skaitytojus nuo spaudos apskritai.

Beje, iki šiol vienintelė leidėjus vienijnati Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija yra pasirašius su Lietuvos žurnalistų sąjunga kolektyvinę sutartį. Tokio tipo šakinė sutartis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje užregistruota taip pat vienintelė. Nuoširdžiai dėkodamas žurnalistų darbadviams už pakvietimą į jų renginį (beje, renginyje kolegos pakankamai viešai pristatė savo veiklą, finansinius ir kitus organizacinius savo reikalus) ir pasitikėjimą, kuris padeda ieškoti sprendimų tuose situacijose, kuriose pasikliauti vien įstatymais ar valdžios malone negali.

2 komentarai

  1. sigitas

    kažin ar kas dalyvavo iš Lietručio, Respublikos ar LietŽinių?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *