PBK investuoja, LRT taupo. Kas užkariaus informacinį lauką?

pagal | 2010/07/29

Delfi.lt paskelbė, kad Pirmasis Baltijos kanalas, baltiškasis Pirmojo kanalo analogas, nuo 2010 m. pabaigos pradės transliuoti laidas skaitmeninės televizijos žiūrovams dviem kalbomis – lietuvių ir rusų.

Sunku ką ir bepridurti, nors minčių gali kilti visokių. Pvz., galima galvoti, kad tai yra paprasčiausia ir logiška žiniasklaidos verslo investicija į didesnę auditoriją, į perspektyvą.

Galime pradėti galvoti ir apie tai, kad taip stiprinama rusiškai kalbančios žiniasklaidos įtaka Lietuivoje. O tai jau lyg ir yra politiniai motyvai.

Tačiau DELFI apie tokius Pirmojo Baltijos kanalo planus pasakojęs „Baltic Media Alliance“ vykdomasis direktorius Ivaras Beltė atmetė politinius tokio sprendimo motyvus.

Vadinasi, mes galime bergždžiai negaišti laiko spėlionėms, kaip ir kodėl PBK leidžia pinigus.

Tuo pačiu galime konstatuoti akivaizdų faktą – kol Lietuvos valdžia vis mažindama biudžeto išlaidas nacionaliniam transliuotojui bando taupyti, LRT dalį auditorijos po truputį atims tie, kas investuoja, o ne aklai taupo. Kas iš to išloš? Kol kas sunku pasakyti, bet akivaizdu, kad mūsų valstybė nemato jokio tikslo stiprinti viusomeninį transliuotoją ir jo vietą bendrame žiniasklaidos lauke ramia sąžine užleidžia kitiems, komerciniams projektams.

2 komentarai

  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    Sigitai, Seime, tikėtina, rudenį pradėsime apie tai vėl kalbėtis su politikais. Juolab, kad nebūtina patį mokestį tieisogiai įvedinėti kaip paildomą – galima skaičiuoti nuo elektros, nuo ko nori. tik būtų gerai, jog politikai negalėtų jo tieiosgiai įtakoti.

    Atsakyti
  2. sigitas

    sakiau ir sakysiu – problemą galima gana lengvai išspręsti įvedant mokestį. Tikrai nemanau, kad 10 lt per mėnesį būtų didelė suma. Gautumėm tikrai (tikiuosi) visuomeminį radiją ir TV ,taip pat išsispręstų (tikiuosi) amžians pinigų klausimas. Nereikia nieko išradinėti – viską jau seniai išrado protingesnės tautos. T.s. ir dviratį 😉

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *