Valdžia be mūšio užima spaudos plotus

pagal | 2010/09/28

Tyrimo bendrovės UAB „SIC Gallup Media”/TNS (skelbia dienraštis „Verslo žinios” (2010-09-27), valstybė institucijos yra antros pagal dydį reklamos užsakovės šalyje.

Kadangi tas pats šaltinis pažymi, jog valdžios institucijų išlaidos sudaro net 8 procentus visų reklamos išlaidų Lietuvoje (užsakomiesiems straipsniams jos skiria 83 procentus savo reklamos biudžeto spaudoje), man kyla paprastas klausimas – negi valdžia be jokio karo ir mūšio taip lengvai užėme spaudos plotus?

Formaliai vis dar neturime valstybinės žiniasklaidos. Tačiau jei atidžiai pavartysime spaudą, tai vien reklaminiai/užsakomieji straipsniai kai kuriuose leidiniuose iš esmės yra vienintelis informacijos šaltinis apie kai kurias gyvenimo sferas ir temas. Ypač susijusias su ES pinigais.

Tad praėjus vos 20 metų nuo atkurtos laisvos Lietuvos gyvavimo naujo periodo vėl grįžtame į laikus, kai „muziką” spaudoje užsako valdžia. Kol kas dar ne visą.

6 komentarai

 1. marius

  Esmė ne tame, kiek užsako reklamos ar kiek ji efektyvi. Esmė – ar dėl to žiniasklaidos priemonė užčiaupia kritiką tos ministerijos ar kitos institucijos atžviliu. Drįstu sakyti, kad kol kas dar ne. O dėl ateities nespėliosiu. Kita vertus, valstybiniai pinigai kai kurioms medijoms leido per krizę nenumirti. Lazda su dviem galais.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Liutaurai, bet ms turime kelti šį klausimą. Turiu omenyje NVO tai tikrai. tame tarpe net ir politinė valdžia, nes čia kalbama apie tam tikrą suverenumą ir teisę į pliuralizmqą. Iš esmė sdabatr vsiaks vyskta taip, kad ES nustatė tokį užpirkimo standartą ir mūsų politikams.

  Atsakyti
 3. Liutauras

  ir tu tiki, kad jie galėtų leisti prisiimti riziką? taigi ES popierių tvarkytojai niekada nesutiks rizikuoti – jiems jau geriau brangiau, bet su 100% garantija

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Liutaurai, o gal reikėtų inicijuoti Lietuvai (Vyriausybei, Kultūros ministerijai) pasiūlymus EK ar net EP dėl tokios praktikos keitimo?

  Atsakyti
 5. Liutauras

  sakiau ir sakysiu – pagrindinis tokį reiškinį skatinantis veiksnys yra „ES reikalavimai”. jiems nesvarbus rezultatas (informavimas), svarbus „straipsnis laikraštyje” (priemonė) – tada reklamos tekstas yra 100% garantuotas atsakymas. o biurokratija rizikuoti nėra linkusi, faktas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *