Kas yra Eurolyga? Sako, kad tai – gryna komercija

pagal | 2010/10/18

Krepšinis plius Eurolyga lygu gryna komercija

Naujienų agentūrai BNS aiškinantis peripetijas dėl siūlymų nemokamai tautiečiams rodyti per televiziją krepšinio turnyrą Eurolyga, televizijos TV3 atstovė spaudai Rita Markeliūnaitė paaiškino:

„Eurolyga yra absoliučiai komercinis turnyras, kurio pagrindinis tikslas – gauti pelną. Pelno čia siekia visi, pradedant žaidėjais, krepšinio klubais, pačia Eurolygos organizacija ir baigiant transliuotojais. Vien pažiūrėjus į Eurolygos komandų sudėtis, kuriose legionierių kartais būna daugiau nei vietos žaidėjų, tampa aišku, kad krepšininkai čia gina ne savo krašto, o savo ir privataus klubo garbę, todėl grynai nacionalinio intereso transliuoti šias varžybas nėra.”

Ką gi, turiu dėkoti už nuoširdų televizijos atstovų prisipažinimą ir tokį atvirą Eurolygos apibūdinimą. Panašu, kad šiemet Eurolygos nežiūrėsiu.

Tiesa, šiuo atveju aš nesu toks pasipiktinęs kaip Seimo narys ir uolus televizijos TV3 šokių projekto dalyvis Žilvinas Šilgalis, kuris net pateikė iniciatyvą, kad Eurolygos krepšinio turnyro rungtynes būtų privalu transliuoti tiesiogiai per nemokamą televiziją.

Žinoma, paskaičius tokius televizijos atstovo komentarus užjausti belieka tokias organizacijas kaip Lietuvos krepšinio federacija. Juk ši federacija vis dar yru užsibrėžusi (beveik) nerealią misiją ir idealistinius tikslus.

„Krepšinis, būdamas bendrosios kultūros, kūno kultūros daugiaplanis visuomenės socialinės veiklos reiškinys, yra svarbi žmogaus geros sveikatos išlaikymo, judesių kultūros tobulinimo, fizinių galių ugdymo, dvasinio ir dorovinio auklėjimo, patriotizmo formavimo priemonė.”

O štai koks gražus dar vienas iš tikslų:

„Plėtoti ir populiarinti krepšinio sportą Lietuvoje, panaudoti jį kaip fizinio auklėjimo, sveikatos stiprinimo, poilsio bei laisvalaikio pravedimo priemonę.”

Jei jau Eurolygos rungtynės yra komercija ir nebus rodomos per nemokamą TV3 kanalą, o tik per mokamą „VIASAT Sport Baltic”, tuomet galima rinktis šį kanalą ir pamiršti bet kokias misijas. Dar galima pasiimti alaus ir traškučių, kurie kažkodėl jau yra tapę kone kultiniu neatsiejamu krepšinio atributu.

Bet kaip rinktis sportą, kuriame viskas daroma tik dėl pinigų? Įsitikinau, kad galima tai daryti ir nesijaudinti. Netgi „sirgti” už savo komandą, atsiprašau, verslo įmonę. Galima netgi padėti jai „užsidirbti”: suburti dar daugiau fanų ir dar daugiau pinigų iš jų išpešti. Sujauditni klubo gerbėjus galima šai kad ir tokiu būdu, kaip tai daro vienas fanas populiarajame Yotube.com.

P.S. Dabar jau ir man pradeda aiškėti ir kiti krepšinio sporto užkulisiai ir priežastys, dėl kurių du Lietuvos stipriausi krepšinio klubai karaiuja matomą ir nematomą karą.

9 komentarai

 1. DM

  Dainiau, visas PROFESIONALUS sportas pirmiausia yra VERSLAS. Visa kita – po to. Visi profesionalūs klubai kuriami būtent su tikslu uždirbti. O kad uždirbti būtų lengviau, kuriamos komercinės lygos – NBA, Eurolyga, VTB, Baltijos ir panašios. Ir nesvarbu, apie kokią sporto šaką čia kalbėsime: krepšinį, futbolą, rankinį, regbį, tinklinį ar dar bet ką kitą.

  Taisykles transliuotojams nustato licencijas parduodanti organizacija. Šiuo atveju – Eurolyga. Jei Eurolyga nereikalauja rodyti per TV3, nelabai kas privers. Viasat lygiai taip pat perka pvz. Čempionų lygą iš UEFA. Ir rodo per visiems matomą TV6 ne pačias geriausias rungtynes, geriausias nukeldama į VSB. Beveik neabejoju, kad į Čempionų lygą patekus Lietuvos klubui, padėtis nepasikeistų – lietuvių rungtynės atsidurtų VSB. Nebent UEFA parduodama licenciją įtrauktų reikalavimą, kad turi būti kitaip. Eurolyga neįtraukė ir tema baigta.

  Sportu dėl sporto užsiima mėgėjų klubai ir jų lygos. Žalgiryje ir Lryte, kartu sudėjus, žaidžia tik gal kokie ~15 lietuvių. Tai yra labai, labai siaura ir maža didžiulio ledkalnio viršūnė. Va ten žemiau jau reikia kalbėti apie visus tuos gražius tikslus, misijas ir pan.

  Atsakyti
 2. Karolis Jachimavičius

  Aš to nei rašiau, nei minty turėjau, aš tik sakiau, kad Eurolyga prastai dirba. Visos žiniasklaidos priemonės yra negrynas verslas tik todėl, kad turi mokėti keistus mokesčius.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Karolis, tai ar aš sakau, kad verslas blogai? Esmę tu ir pats parašei – kad be kai kurių principų ir tai ir yra blogis. jei tik „grynas” verslas, tai potekstė aiški buvo…

  Atsakyti
 4. yssz

  siulyciau pasidometi, kur registruota kontora kuri turi teises transliuoti eurolyga lietuvoje, o tada tik kliedeti apie neteisybe =)

  Atsakyti
 5. Karolis Jachimavičius

  Ką tu čia Dainiau kalbi? Kad verslas yra blogai? Tai gal blogai ir tai, kad BNS pelno siekia?

  Eurolyga turi laisvę pasirašinėti sutartis su kuo nori. O kad lyga prasta, be sportinio principo, prastu pateikimu ir populiarinimu, tai čia jau kita kalba. 🙂

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, Liutaurai, o kam tada kalbėti apie garbę? Štai pasakityk, ką rašo apie save viena siš legendinių klubų:

  „2007 m. pripažinimo sulaukė Kauno „Žalgirio“ klubas. Lietuvos krepšinio lygos čempionai gavo kvietimą iš NBA ir Eurolygos spalio 13-19 d. sužaisti trejas rungtynes Šiaurės Amerikoje. Pasak Eurolygos vadovo Jordi Bertomeu, tokios garbės legendinis „Žalgiris“ yra vertas už garsų savo vardą ne tik Europoje, bet ir Amerikoje”

  Šaltinis – http://www.zalgiris.lt/LT/klubas/klubo-istorija/

  O dar įdomesnis man pasirodė kitas pažaidimas krepšinio ir religijos tema:
  A tikrai krepšinis gali būti vadinamas religija? – http://www.religija.lt/content/view/1066/48/

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Liutaurai, taigi ten žmonės SPORTUOJA. Kai kada netgi už labai mažus pinigus arba be jų. Bet visteik, sakoma, kad tai ne vien biznis.

  Atsakyti
 8. Liutauras

  Dainiau, paaiškink – kokios sąlygos leido anksčiau turėti mintį, kad klubinis sportas nėra tik (!) verslas?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *