Krizės ir jų iššūkiai Konstitucijos saugomoms žmogaus teisėms

pagal | 2010/10/26

Vakar švenčiau savo gimtadienį. Šventė prasidėjo puikia konferencija, skirta Konstitucijos dienos šventei, kurią organivo Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Teisės fakultete. Ačiū jaunimui už puikią iniciatyvą, už grąžią tradiciją ir už galimybę tą dieną pabūti kartu su jais ir jų pakviestais įdomiais žmonėmis.

Tradiciškai renginyje KoDi’10 dalyvavo ir jo globėjas Prezidentas Valdas Adamkus. Buvo įteikta Konstitucijos taurė (vardinė Konstitucija) buvusiam policininkui tauragiškiui Alfonsui Kunickiui už tai, kad įrodė savo konstitucinę teisę į teisingą apmokėjimą.

Tačiau bene įdomiausi buvo trys pranešimai. Doc. dr. Dainius Žalimas surado puikių pavyzdžių apie pasaulinės ekonominės krizės įtaką žmogaus teisių krizei Lietuvoje ir pasaulyje. Įvairių tyrimų duomenimis, lietuviams ir kai kurių kitų pakankamai gerai gyvenančių šalių žmonėms ekonominė gerovė tampa svarbesnė už kitas žmogaus teisių vertybes.

Socialinių mokslų daktaras Teodoras Medaiskis (buvęs ministras) auditoriją prikaustė su tema, kuri skaldo Lietuvą ir verčia politikus muistytis bei nuolatos priimti neaiškius ir keistus sprendimus – tai pensijų sistema ir jos reforma.

Tačiau išskirtinio renginio svečių ir dalyvių dėmesio susilaukė Aukščiausiojo teismo teisėjo Algio Norkūno pranešimas tema „Lietuvių mentaliteto krizė”. Pacituosiu tik keletą frazių:

Apie teisėjus ir jų taikomų įstatymų kokybę bandant vykdyti teisingumą
„Esame kažkokie kažkieno tarnai, bet turbūt jau tikrai ne teisingumo tarnai”

Apie viešas diskusijas ir jų kokybę
„Kai diskutuojama Lietuvoje, dažniausiai išgirsti visokių argumentų, tačiau dalykinių argumentų išgirsti rečiausiai.”

8 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Karoli,, o aš kaip tik žaviuosi teisėju, kuris tavirai dėtso savo poziciją ir įvardija problemas, o ne jas maskuoja. Kai teisėjas kalbėjo apie poliiktų sukurtus kvailus įstatymus, kurie dažnai dar ir logikos neturi, o jie taiko tokius įstatymus, tuomet tikėtis tikro teisingumo – sunku. ir tada išsikreipia pati idėja – teisingumo vykdymas tampa tik įstatymų taikymu. Tai tokia tarnystė tampa neaiškia.

  Atsakyti
 2. Karolis Jachimavičius

  Nesijaučiu turįs mentaliteto krizę, tai tik Norkūno sugedimo laispnis.

  Atsakyti
 3. sigitas

  Karoli, patį tai taip pat liečia..
  Dainiau, spaudžiu krabą ( su uogienės diena)

  Atsakyti
 4. Karolis Jachimavičius

  „Lietuvių mentaliteto krizė” buitiškai reiškia „Jūs durniai”. Norkūnas – taip pat lietuvis, tad ir jam mentaliteto krizė. Nematau, ko čia girtis prieš visus.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *