V. Mitė: "Jokiu būdu nesiūlau, jog LRT taptų propagandos įrankiu"

pagal | 2010/10/28

Lietuvos demokratijos ateitis - mūsų rankose

Ilgametis Laisvosios Europos radijo (LER) Lietuvių tarnybos korespondentas, šiuo metu LER/Laisvės radijo Prahoje žinių skyriaus bendradarbis Valentinas Mitė naujienų portale Delfi.lt viešai pradeda demokratijos pradžiamokslio paskaitas:

„Nesustabdomai vykdomas visuomeninio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos – skurdinimas bei ignoravimas gresia valstybės egzistavimui, prieštarauja Lietuvos nacionaliniams interesams, bei Lietuvos, kaip normalios vakarietiškos valstybės, vystymuisi. <...> Vyriausybę galima kritikuoti už labai daug ką, bet apsiribosiu tik barbarišku bei anti-valstybiniu elgesiu su LRT.”

Perskaitęs visą komentarą, galėčiau pasirašyti po kiekvienu žodžiu. Ypač skaudus yra pastebėjimas apie 20 metų kurtą demokratiją laisvoje Lietuvoje:

„Vertybių hierarchija rodo, jog 50 okupacijos metų paliko neišdildomą paveldą smegenyse – savo mąstymu bei gyvenimo supratimu liekame tarybine respublika.”

Tačiau vis dar tikiu, kad galime ir privalome keistis. Nors esame užauginę ir išugdę per 20 metų jau net naujos kartos homo sovieticus, tačiau tai reiškia tik viena – Sąjudis i kova už laisvę vis dar reikalingi ir aktualūs.

6 komentarai

 1. sigitas

  nesutinku su tavimi Dainiau visiškai, tai ir džiugina 🙂

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, jau ne kartą ir reiškė. Tik labai jau keistai. Mitės įžvalgos labai taiklios, ns pakankamai nemažai užkulisinių klalbų tenka ir man girdėti iš poliitkų.

  Atsakyti
 3. sigitas

  Dainiau, taigi LRT visuomeninė.Gal klystu? Tai pabandyk įsivaizduoti koks vidurių polaidis kiltų lietuviškoje žiniasklaidoje, jei vyriausybės vadovas bent pabandytų išreikšti savo požiūrį į visuomeninį transliuotoją. „opozicija” su KomRytu priešakyje prakaituotų mėnesį.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, jei jau pradėjai vertinti atvirai, tai pasakyk man paprastai – ar matei nors vieną labai teigiamą Vyriausybės galvos pasisakymą apie LRT?

  Atsakyti
 5. sigitas

  nepasirašysiu nei po vienu žodžiu. Manau , kad kiekvienas turėtų kalbėti už save – kiti gimę ir užaugę sovietų sąjungoje netapo tarybukais, o kiti gimę laisvoje Lietuvoje yra visiški sovietukai. Tad visa tai ne geografinė savoka. Tegul Mitė, kaip vienas iš dabar madingų fatališkų traktatų kepėjų (trumpiau – šūdmalys (pardon) tegul vertina save. O dėl visų garsių lozungų – valdžia skurdina, alina, dusina, dubasina ir pan, tai bandau įsivaizduoti , kaip koks kubilius važiuoja į darbą ir galvoja – na štai , šiandien dar nuskurdinsiu visuomeninį transliuotoją, truputį užgriebsiu Akmenės sritį bei Trakus. Kažkoks briedas …

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *