"Dar pažiūrėsim" parodijuoja "Akistatą". Panašumų yra

Labai mėgstu parodijų laidas televizijoje. Todėl labai mėgstu TV3 laidas „Dar pažiūrėsim”. Prisipažinsiu, kad mane labai maloniai stebina šios laidos šmaikštumas ir taiklumas. Ypač, kai jie parodijuoja pačios TV3 laidas. Kartais galvoju, ar ne per drąsiai…

Taip jau sutapo, kad neseniai mačiau laidos „Kodėl?” parodiją. Patiko.

O štai praėjusią savaitę kažkodėl skausmingai sureagavo kai kurie žurnalistai ir net ne žurnalistai (tiesiog laidų rengėjai), kai išsakiau savo nuomonę apie laidą „Akistata”. Pasakiau, kad mano požiūriu, ši laida pagal informacijos teikimo formą yra neprofesionali ir dažnai peržengia žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso numatytas ribas. Viešai pateikdamas savo nuomonę net nenagrinėjau viso laidų turinio ir faktų atitikimo realybei. Informacijos (pa)rinkimo ir (pa)teikimo forma neretai lemia, kad turinys gali ir yra suprantamas visai kitaip.

Panašu, kad ne man vienam atrodo, jog laidos „Akistata” rengėjai dažnai siekia žūtbūt įteigti ar net primesti savo nuomonę ir savo versiją. Todėl mane labai įtikina TV3 laidos „Dar pažiūrėsim” parengta laidos „Akistata” parodija, kuri iš esmės minėta laidos savybė paryškinama dar labiau. Įdomi detalė – ši „Dar pažiūrėsim” laida pasiekė vartotojus daugiau nei prieš metus. Tada kaip tik prasidėjo tas didysis vadinamosios Kauno pedofilijos istorijos skandalas.

Siūlau pasižiūrėti ją ir pasidžiaugti kūrėjų profesionalumu. Juolab, kad vienas komentatorius youtube.com portale apie laidą nekukliai pasakė, kad „sita laida yra viena geriausiu kadanors sukurtu lietuvos istorijoje”.

17 komentarų

 1. Simas

  Nuobodu dėl ko? Kad reklama neerzina? Nejaugi ir Jums, Dainiau, trūksta skandalų? 😀

  Atsakyti
 2. Simas

  Na, dėl išsivystymo dar galima padiskutuoti… Nes teko diskutuoti tuo klausimu ir plačiau pasidomėti iš kur atsirado tokia sensacija. Na, viena JT organizacija teigia vieną, o kita (kas juokingiausia, jos abi tiria socialinius reiškinius JT erdvėje) – visai kitus dalykus… Ir kuo tikėti? Matomai viskas priklauso nuo to, kokius akinius nešioji – juodus ar rožinius. O aš stengiuos nenešioti jokių…

  Kalbant apie televizijas, tai aš galiu lyginti Skandinavijos televizijas, kurias, kartas nuo karto, pasižiūriu. Na, tokių produktų, kurie yra populiarūs Lietuvoje, čia su žiburiu nesurasi….

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, reitingai yra geras dalykas – jie rodo mases. Tad šiuo atveju nėra nieko varbesnio už masių poreikius. OO intelektualaus produkto reikia. Tik… Ne visimes. ir nebūtinai masėms. Tai normalus normalioje ES šalyje. P{ažiūrėk Vokietijos TV. O kur dar italai ir t.t. Tad viskas su Lietuva ok – esame tarp 40 labiausiai išsivysčiusių šalių. Tik dar pikti labai 🙂
  O šią laidą aš mėgstu labai. Gal ne visada jiems pavykdavo, bet man jie yra nerealūs 🙂 Jie pernai konkurse Nmedia padarė TOOOOOOkį spektaklį, kad vau vau vau. Ačiū Jimes labai labai. Ir sėkmės kitame fronte.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, iš teisų aš bandžiau tą patį pasakyti. Laida gali būti ir ji gali rodyti beveik viską. Tačiau etika ir įstatymas reikalauja ir formos laikytis. KK laidų forma yra už etikos ribų.

  Atsakyti
 5. Simas

  komentatoriau, pasivadinęs viršininku, tų laidų jau pradėjo nebesuprasti (nebetikėti) tie, kurie ja prieš tai ja aklai tikėjo… O reitingai nieko nereiškia – kad Grybauskaitės reitingai aukšti, bet vis daugiau jos rinkėjų, kaip bebūtų gaila, ja nebepasitiki…

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Viršininkui, krivickui ir pirdulevičiui norėjau parašyti, kad toks pat tonas ir kiti požymiai rodo, kad vienas ir tas pats piktas žmogus čia užklydo apdergti tinklaraščio autorių, kad tik KK būtų švaresnis. Žinoma metodika. Neveikia.

  Atsakyti
 7. Viršinininkui

  „Viršininkas” juokiasi iš laidos 🙂 Kas tas Radzevičius? Turbūt žino koks vienas procentas Lietuvos, o Akistata ir Krivickas? Turbūt žino dešimtys procentų Lietuvos mažiausiai. Tai kas čia juokingas? Veidrodyje dažniau žiūrėk…”viršininke”.

  Atsakyti
 8. Simas

  Supratau tai tik paskui, kai pažiūrėjęs Grinevičiūtės kalbą peržvelgiau kitas ir suradau Jūsų video 😀 Bet vis dėl to Grinevičiūtė aiškiai pasakė ką veikia… Jos veikla (kaip suprantu ir Kristupo) yra tik pinigų uždirbimas, o ne tiriamoji žurnalistika… Lygiai toks pats uždirbimas kokį daro puiki „Dar pažiūrėsim” komanda 😀

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *