WikiLeaks: ar dėl dokumentų paviešinimo kalta valdžia?

pagal | 2010/12/08

Lietuviškas wikileaks kol kas dar laukia savo šeimininko

Australijos užsienio reikalų ministras Kevin Rudd, kaip skelbia BBC, pareiškė, kad dėl tūkstančių diplomatinių dokumentų paviešinimo WikiLeaks kalta JAV valdžia, o ne šio projekto įkūrėjas, iš Australijos kilęs Julian Assange.

Sunku būtų nesutikti su tokiu vertinimu.

Juolab, kad panašiu klausimu buvo pasisakyta ir Lietuvoje dėl baudžiamosios bylos, kurioje ikiteisminio tyrimo duomenų neteisėtu atskleidimu buvo apkaltintas žurnalistas. Išnagrinėjęs bylą Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad žurnalistai nekalti, jei sužino ir skelbia ikiteisminio tyrimo paslaptį sudarančią informaciją. Už šį nusikaltimą įstatymas baudžiamąją atsakomybę numato tik pareigūnams, kuriems įstatymas patikėjo šią informaciją saugoti, ir tiems asmenims, kurie buvo įspėti, kad ikiteisminio tyrimo duomenų atskleisti negalima.

Tačiau tai mažai domina tuos, kurie dabar persekioja WikiLeaks įkūrėją. Panašu, kad šis skandalas visgi duos ir politinės naudos. Tereikia palaukti kokius metus kitus ir pamatysime, kas iš to turės naudos. Ten ir reikės ieškoti skandalo priežasčių.

2 komentarai

 1. Dainius Radzevičius

  Žiūrėkima paprasčiau. Ką dėl to praranda JAV? Kol kas nieko. Ką praranda kiti?

  Atsakyti
 2. marius

  Be jokios abejonės, kad tai nukreipiantis dėmesį, gerai apmąstytas, turintis tam tikrus tikslus MANEVRAS.
  Suinteresuoti asmenys kaip yla iš maišo išlis vėliau.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *