Žmonių žmonės iš Lietuvos istorijos puslapių. Petrui Vileišiui – 160 metų

pagal | 2011/01/24

Petras Vileišis

Štai tik dabar gavau kvietimą į rytoj vyksiantį grąžų renginį Vilniaus Rotušėje – bus minimos didžiojo Lietuvos kėlėjo Petro Vileišio 160-osios gimimo metinės.

Šiai istorinei asmenybei (tikrai žvaigždei Lietuvos padangėje) bus skirtas puikus vakaras, kurio metu vyks P. Vileičio skaitymai, TV dokumentinės apybraižos „Vileišiada. Šeimos ir valstybės istorija” pristatymas. Dar bus atidaryta Pasvalio krašto menininkių ir grupės RATS darbų paroda, o vėliau koncertuos Pasvalio muzikos mokyklos kanklininkės su Natalija bei Algridu Bagdonavičiais, Asta Krikščiūnaite ir Audrone Kisieliūte (vadovė Bronė Petrauskienė).

Kiek supratau, tiesioginės transliacijos nė prie vieną televizijos kanalą nebus… Matyt, net neverta, nes sms žinutėmis balsuoti nebereikės. Tačiau Dr. Jonas Šliūpas yra pasakęs:

„Petro Vileišio nuopelnai Lietuvai yra milžiniški ir nesuklysiu pasakydamas, kad jis yra Lietuvos atgimimo tėvas. Jo darbų ir pasišventimo pėdsakai neišdils ligi lietuvių tauta bus gyva”.

Gražiai pasakyta. Ir taikliai.

P.S. Nesinori lyginti P. Vileišio su šių dienų vadinamosiomis viešojo gyvenimo (politikos ir kitų sričių) žvaigždėmis. Nėra su kuo lyginti.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *