Viešieji pirkimai, viešieji pinigai ir pasitikėjimo neverti mūsų rinkti politikai

pagal | 2011/01/25

Vakar Seimo pirmininkė Irena Degutienė viešai pareiškė, kad Viešųjų pirkimų tarnybos vadovą spausti mėgino visos partijos (taip pat ir konservatoriai – D.R.). Vien šis faktas man pasirodė vertas ne tik rimto teisėsaugos tyrimo. Artėjant savivaldos rinkimams tokia pasiųsta žinia visuomenei reiškia tik viena – negalima pasitikėti ir tikėti nė viena partija, kuri jau dalyvauja valdžioje.

Seimo pirmininkės pareiškimas ir atvirumas džiugina ir tuo pačiu glumina. Džiugina, nes yra vilties, kad viešai kalbėdami galime bent jau demaskuoti „blogiečius”. Glumina, nes jei jau visos valdžioje esančios partijos ir net ta, kuri garsiausiai kalba apie skaidrumą, elgiasi neskaidriai, tuomet tikėtis politinės valios ir permainų – sudėtinga. Seimo pirmininkė kalbėjo:

„Šiandien sutvarkyti viešuosius pirkimus yra didžiausia dalis kovos su korupcija. Reikia pasakyti, ką visi žino, kad pati neskaidriausia sistema yra viešųjų pirkimų sistema, tai yra labai dideli valstybės pinigai.”

Visi žino, pinigai dideli, o realios kontrolės sistema dar ir puolama tų pačių politikų. Manau, kad pilietinė visuomenė turėtų visomis įmanomomis priemonėmis palaikyti Viešųjų pirkimų tarnybos vadovą.

4 komentarai

 1. Dainius Radzevičius

  Vilnis, o kiap atsilaikyti, be potinmio palaikymo? Niekaip. O jei politinio nėra, kaip atsilaikyti be viešumo? Niekaip. Bet… LT dažnai būna taip, kad tokius žmones visteik „suvalgo” . Tikiuosi, šį kartą taip nebus.

  Atsakyti
 2. vilnis

  O ar nekyla prielaida, kad Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas nebrandžiai pašnekėjo? Neįsivaizduoju nė vieno aukštesnio posto valstybės tarnyboje, kurio turėtojo kas nors nesistengtų spausti ar paveikti. Arba atsilaiko, arba ne. O bėgti paverkti mamytei į skreitą…

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  Liutaurai, jei atvirai, esmės tai nekeičia. Bet atviras įvardinimas – tai nusikaltėlių paviešinimas. gal net tyrimui pakenktų. Kita vertus, įvardinus iki galo, pačiai belieka spjauti į Seimą ir palikti bent jau partiją ir pirmininkės postą.

  Atsakyti
 4. Liutauras

  kaži kodėl Seimo pirmininkė – drąsi moteris – nedrįsta įvardinti tiesiai? manding, visas pareiškimas labiau skirtas žiniasklaidai ir įvaizdžiui kurti, nei realiems darbams anonsuoti

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *