J. Banys: "Antikristas Krivickas ir kitos žiniasklaidos nuodėmės"

pagal | 2011/02/23

Jonas Banys FB tinkle

Kolega Jonas Banys socialiniame tinkle Facebook paskelbė įrašą „Antikristas Krivickas ir kitos žiniasklaidos nuodėmės”. Autoriui leidus jis atsidūrė Lietuvos žurnalistų sąjungos interneto svetainėje.

Šis tekstas, mano nuomone, puikiausias veiksmų planas visoms žiniasklaidos savireguliacijos institucijoms sprendžiant daugelį medijų turinio kokybės problemų. Pasirašau po kiekvienu Jonu žodžiu ir vis dar nuoširdžiai galiuosi, kad šis kolega kažkada paliko LRT.

Siūlau Jūsų dėmesiui Jono teksto ištrauką.

„Daug kas pastaruoju metu bėdavoja dėl lietuviškos žiniasklaidos kokybės. Bet daugeliu atveju tie pabėdavojimai pabėdavojimais ir lieka. Kaip pagrindinės žiniasklaidos nuopolio priežastys dažniausiai įvardijama bendra vertybių kizė ir žurnalistikos antikristas K.Krivickas.

Šiame kontekste norėčiau pasiūlyti kitas galimas problemų su žiniasklaida priežastis. Jų yra bent trys:

1. Visiškas žiniasklaidos nebaudžiamumas;
2. Visiškas žiniasklaidos savireguliavimo mechanizmų neveiksnumas;
3. Iškreipta rinkos situacija, kai informacinė žiniasklaida yra priversta lygiomis teisėmis konkuruoti su pramogine.

Jei šioje valstybėje kas nors principingai žiūrėtų į įstatymų vykdymą, TV3 licencija turėtų būti sustabdyta bet jau trumpiausiam įstatymų numatytam laikotarpiui. Būtų geriausia, kad tai nuspręstų ne LRTK, o teismas. Ne už tai, kad “Akistata” neva reguliariai ir begėdiškai tyčiojasi iš įstatymų, o už tai, kad TV3 vadovybė tokią veiklą besąlygiškai remia. Būkime teisingi – “Akistatoje” nėra jokios kritikos, kurios kas nors turėtų bijoti – tokiose ir panašiose laidose tiesiog blevyzgojamos nesąmonės, kurios kartais, kaip rodo įvairių institucijų sprendimai, peržengia įstatymų ribas. Tokiais atvejais įstatymų pažeidimai turi būti įvardijami, pažeidėjai baudžiami. Geriausia – per kišenę.”

Visą teksta galite skaityti štai čia.

8 komentarai

 1. Apgailėtina

  „Vadovui” patinka kai prokurorai „lupa” jo nemėgstamas televizijas ir laidas, bet niu niu niu blogi prokurorai būna tada, kai „lupa” jo draugus ir jį patį. Kaip apgailėtina. Ir kaip tipiška. Visi kiti blogi, kurie man nepatinka ir geri kurie man patinka, berniukas pyksta ant tų, kas jį nuskriaudė 🙂

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius

  Artūrai, gal tu neskaitei LŽS teksto? Mano ir LŽS Valdybos pozicija labai aiški – prokurorai turi dirbti svao darbą ir tai turi daryti kompetetingai. Mano nuomone, licencija galėjo būti sustabdyta ar imtasi kitų priemonių. teiisnių. Tai turi turėti teisinius argumentus, o ne šiaip sau sugalvota -tai siunčiu raštelį, tai atsiimu.
  O grėsmę prokurorai kelia būtent savo neveiklumu, keistu veikimu ir tūpčiojimu – tai jie nori stabdyti, tai nebenori. Taip negali būti. Akivaizdu, kad čia ne vien teisė veikė, bet ir kažkokia politika. Klausimas toks – kas iš teisų pasaktino generalinį prokurorą persigalvoti? Kas jam turi tokią įtaką?
  Beje, Artūrai, panašu, kad tu neatidžiai skaitei LŽS poziciją. Ten labai aiškiai buvo pasakyta, kad atsakingų instituvcijų sprendimų prieš K. Krivicką LŽS jų visai nekvestionuoja. Gaila, bet šį kartą, panašu, pakomentavai net nesigilindamas…

  Atsakyti
 3. sigitas

  belieka , kad čia dar ateitų Užkalnis su savo pozicija… 🙂

  Atsakyti
 4. Artūras Račas

  Dainiau, nepyk, bet aš nesuprantu Tavo pozicijos. Čia Tu sakai, kad pasirašai po kiekvienu J.Banio žodžiu (jis, be kita ko, sako, kad TV3 licencija turėjo būti sustabdyta), o kitur kaip tribūnas nuo bačkos šauki, kad prokurorų veiksmaikelia grėsmę demokratijai ir laisvai spaudai.

  Gal apsipręsk vs dėlto, kokia yra tikrji Tavo pozicija, o tai truutį juokingai atrodo…

  Atsakyti
 5. Simas

  Mintys geros. Bet dar reikėtų pagalvoti ar tokie dalykai iš principo gali veikti Lietuvoje. Aš tuo labai abejoju…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *