TV3 atskleidžia sąmokslą – Lietuvos valdžia suplanavo uždaryti šį kanalą

pagal | 2011/03/04

Kaip skelbia televizija TV3, šį sekmadienį, kovo 6 dieną, 19.00 val. TV3 eteryje bus rodoma „speciali tiesioginio eterio „Savaitės komentarų“ laida, kurioje bus diskutuojama apie suplanuotą valdžios akciją prieš televiziją siekiant atimti transliavimo licenciją”.

Tai – ne šiaip laida. Tai turėtų būti bomba. Tikrai žiūrėsiu šią laidą ir jau dabar nekantrauju sužinoti, kas ir kokius įrodymus surinko apie beveik valstybės perversmui prilygstančią akciją ir jos planuotojus bei vykdytojus. Televizija tvirtina, kad įrodymai tikrai yra:

„TV3 pavyko gauti įrodymus, kad Generalinėje prokuratūroje aukščiausiu lygiu buvo parengtas puolimo prieš televiziją planas, todėl televizija kviečia tiesioginei diskusijai žmones, kurie žino ir žiniasklaidos, ir politikos virtuvę bei gali įvertinti, kodėl praėjus 20 metų po žodžio laisvės atgavimo valdžios institucijos vietoje demokratinėms valstybėms būdingo valdžios ir žiniasklaidos dialogo imasi uždarinėti žiniasklaidos priemones.”

Mane nudžiugino, kad savo žurnalistų nepriklausomumu ir laisvu mąstymu neabejojanti televizija, siekdama išvengti interpretacijų dėl laidos objektyvumo, paparašė laidą vesti ne televizijoje dirbančią Indrę Makaraitytę, o žinomą „Žinių radijo” žurnalistą Giną Dabašinską. Šis kolega priklauso Lietuvos žurnalistų sąjungai, todėl tikiu jo kompetencija.

Nuoširdžiai tikiu ir tuo, kad siekiant užtikrinti diskusijos objektyvumą šiam kolegai už honorarą ar be jo buvo patikėta ne tik tapti laidos veidu, bet ir leista savarankiškai parengti pačią diskusiją, jos scenarijų. Taip pat turėjo būti patikėta ir jam pačiam parinkti bei sukviesti laidos pašnekovus, o televizijos TV3 vadovybė ir už turinį atsakingi asmenys nuo šio darbo nusišalino.

Skelbiama, kad laidoje diskutuos naujienų agentūros BNS redaktorius Artūras Račas, TV3 Žinių tarnybos vyriausiasis redaktorius Sigitas Babilius, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys bei visuomenėje plačiai žinoma ekonomistė Aušra Maldeikienė.

Nors nežinau laidos scenarijaus, tačiau noriu pasidalinti keliomis savo įžvalgomis:

1. Akivaizdu, kad laidos dalyviai turi žinoti reikalo esmę. Vadinasi, informacija apie sąmokslą ir jos dalyvius jiems jau žinoma. Mane tai intriguoja, nes kol kas net kolega Artūras Račas savo bloge dar nieko apie tai neparašė.

2. Kodėl į laidą nebuvo pakviestas nė vienas teisininkas ir nėra nė vieno Lietuvos radijo ir televizijos komisijos atstovo, kurie bene vieninteliai gali kompetetingai paaiškinti, kokie konkretūs veiksmai buvo vykdomi siekiant teisinėmis priemonėmis sustabdyti licenciją televizijai TV3?

3. Laidos dalyvių „komplektas” atskleidžia štai ką: valdžiai atstovauja vienintelis Seimo narys V. Stundys. Įdomu, ar jis suijęs su uždarymu, ar jis tik komentuos? Jei jis nesusijęs su sąmokslu, tada kyla klausimas, ar laidos redaktorius kvietė ir valdžios surengto sąmokslo dalyvius? Jei netyčia pamiršo, tuomet gali kilti abejonių dėl laidos objektyvumo. Jei jie atsisakė, vertėjo tai paskelbti.

3. Televizija tvirtina, kad „prokuratūros puolimo pretekstas tapo Kristupo Krivicko vedama laida „Akistata“, žiūrovai telefonų skambučiais galės pareikšti savo nuomonę apie ją”. Apie ką? Apie prokuratūrą ar apie laidą? Jei apie prokuratūrą, tai kodėl nieko nėra laidoje iš prokuratūros? Tuomet bent jau būtų išklausyta ir kita pusė. Jei apie laidą, tai skambučiai ir žinutės, palaikančios ar smerkiančios laidą, tėra subjektyvus ir visiškai nepatikimas vertinimo būdas. Geriausiu atveju tai gali būti tik nedidelės dalies ir tik televizijos TV3 žiūrovų vertinimas. Bet to niekas negalės patikrinti. Galime prisiminti dideles abejones dėl tokių vertinimų objektyvumo tų pačių komercinių televizijų organizuojamuose pramoginiuose šokių ir dainų projektuose. gal vertėjo pasirnkti kitą būdą. Objektyvesnį.

4. Manau, kad po tokios laidos-bombos turėtų Kažkas tokio įvykti mūsų visuomenėje. Jei bus atskleistas beprecedentis valdžios sąmokslas, visuomenė turėtų imtis priemonių prieš tokius veiksmus.

5. Laidos dalyvių koplektavimo principas kelia vieną klausimą – kodėl būtent šie žmonės yra parinkti kaip ekspertai ir vertintojai valdžios surengto sąmokslo? Formaliai žiūrinti parinkti tokie žmonės: TV3 atstovas, vienas privačios žiniasklaidos verslo kompanijos atstovas, vienas valdančiosios partijos narys ir viena ekonomistė. Visų jų kompetencija atstovaujant savo sritį ar instituciją yra labai
didelė. Tačiau ar to pakanka tokio pobūdžio viešai diskusijai?

6. Televizijai TV3 bus sunku save apginti viešumoje, nes būtent ši televizija elgėsi socialiai neatsakingai, kai iš darbo neteisėtai atleido žurnalistę Jolantą Butkevičienę, gynusią šios ir kitų žiniasklaidos priemonių žurnalistų teises naudotis žodžio laisve. Gaila, tačiau būtent tuomet kovoje prieš Seimo pirmininko Arūno Valinsko (buvusio TV3 produkcijos kūrėjo) veiksmus TV3 niekaip aktyviai nedalyvavo. Bus sunku viešai paaiškinti, kodėl sava licencija rūpi labiau nei kitų žurnalistų teisė rinkti informaciją.

Kol kas man kyla tik tiek klausimų, nes tema labai jau rimta.

O savo įžvalgas apie šią laidą, tikiuosi, ir apie sąmokslą, parašysiu po laidos.

Komentarą paskelbsiu pirmadienį 10 val. ryte.

P.S. Jaučiu, kad laida televizijai sugeneruos milžinišką auditoriją. Tikiuosi, kad komercinės reklamos bent jau šioje laidoje nebus.

7 komentarai

 1. Simas

  Nejaugi ir dabar, po girto Šapranausko išleidimo į sceną, TV3 niekaip neatsakys už savo veiksmus? Po velnių, kur ta televizija veda? Ji jau seniai turi būti paskelbta neetiška ir, galimybei esant, reiktų pristabdyti transliacijos licenziją. Kad vieną kartą išsišluotų nuo mėšlo…

  Atsakyti
 2. Atgalinis pranešimas: Kai bandoma pateisinti nepateisinamą | Mediatorius - nuo žodžio media

 3. sovietinė demokratija

  „Sovietinė Demokratija”
  Kažkas nori uždaryti kanalą 🙂

  Atsakyti
 4. Simas

  Dainiau, esate naivus 😀 Juk Artūras ir yra tas, kuris „siekia” uždaryti TV3… Juk net Kreivio „garsiojoje pažymoje” yra užuomina į tai, kad A. Račas prisidėjo prie Kreivio šmeižto… O ko verti jo blogo įrašai apie Krivickas ir Co? Juk tai totalus puolimas prieš tuos, kurie transliuoja „neginčijamą” tiesą… Vienu žodžiu, viskas bus išvartyta taip: kas prieš TV3, D. Kreivį, Krivcką, tas už pedofilų-valstybininkų-prokurorų klaną. Garantuoju. Stebint šią televiziją ir jos transliuojamus pseudožurnalistus gaunasi tokia nuosekli loginė seka…

  Atsakyti
 5. sigitas

  man tai įtartinai linksma, kad TV generolai napatikėjo laidą vesti savo darbuotojai Makaraitytei. Tai jau daug ką pasako apie pačius generolus. O dėl Jolantos Butkevičienės pastangų ginti laisvą žodį, aš , Dainiau , nebūčiau toks kategoriškas.

  Atsakyti
 6. bruno

  Dainiau, manrods 3 punktas net ir be teksto analizavimo sugebėjimo yra aiškus – nuomonę, žinoma, apie laidą.

  Atsakyti
 7. Tomas

  Gali ir nesugeneruoti tos auditorijos, nes dabar Lietuvoje vien skandalai, ir žmonės jau pavargo nuo to.
  Tik yra įdomu, kaip galima per 30 min. pravesti diskusiją?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *