Paskelbti žiniasklaidos konkurso „EuroMedija 2011“ laimėtojai

pagal | 2011/04/22

Šiemet konkursas Euromedija sulaukė rekordinio darbų skaiĨiaus

Vakar vakare buvo paskelbti Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje trečią kartą organizuoto konkurso „EuroMedija 2011“ laimėtojai. Prizai įteikti geriausiems Europos aktualijas nagrinėjusiems spaudos, televizijos, radijo ir interneto žurnalistams.

Septynių „EuroMedijos 2011“ nominacijų laimėtojų sąrašas:

Daugiausia darbų sulaukusioje „Eurožiniaus“ (aktualijų žurnalisto) nominacijojeI vieta – dienraščio „Verslo žinios“ apžvalgininkei Teresei Staniulytei už straipsnį „Dėl aklos meilės sirtakiui Europa šoka ties bedugne“.
II vieta – Alytaus radijo „FM 99“ vadovui Liudui Ramanauskui už laidą „Dienos tema: Inovacijų sąjunga“.
III vieta – žurnalo „Valstybė“ leidėjui Almantas Gliožeris už straipsnį „Europos Sąjungos direktyvos Lietuvą keičia prievarta“.

„Eurovirtualo“ (interneto vartų žurnalisto) nominacijojeI vieta – laisvai samdomai žurnalistei Jūratei Juškaitei už straipsnį „Vilniaus taboras: ar tikrai visi romai – vagys ir narkotikų prekeiviai?“
II vieta – portalo Delfi.lt žurnalistui Mindaugui Jackevičiui už straipsnį „Lietuva – vienintelė ES be žurnalistų Briuselyje“.
III vietą – laisvai samdomai žurnalistei Vijai Pakalkaitei už straipsnį „Sveiki atvykę į Europos sąjungą…Gvadelupoje“.

„Europos regioniečio“ (regioninės žiniasklaidos žurnalisto) nominacijoje I vieta – laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ redaktorė Rita Briedienė už straipsnį „Tarptautiniai pervežimai: verslas, kuriame nėra atsitiktinumų“.
II vieta – savaitraščio „Šiauliai plius“ vyr. redaktorei Jūratei Sobutienei už straipsnį „Nuo bendros politikos iki vieningos Europos“.
III vieta – laikraščio „Kėdainių mugė“ korespondentei Vilijai Mockuvienei už straipsnį „Šiuolaikiškos močiutės su anūkais žaidžia kompiuteriu“.

„Europos plunksnos“ (spaudos žurnalisto) nominacijoje
I vieta – dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistei Gabrielei Pečkaitytei už straipsnį „Pirmyn, A. Lukašenka!“
II vieta – savaitraščio „Šiauliai plius“ korespondentei Oksanai Laurutytei už straipsnį „Žmonių skirtumais galima mėgautis“.
III vieta – žurnalo „Transportas“ žurnalistui Stasiui Grigaliūnui už straipsnį „Baudas teks mokėti ir užsieniečiams“.

„Europos balso“ (radijo žurnalisto) nominacijoje
I vieta – Lietuvos radijo žurnalistei Giedrei Čiužaitei už konkursui pateiktą ciklo „Mes, moterys“ laidą apie Lietuvoje įsikūrusį Europos lyčių lygybės institutą.
II vieta – Lietuvos radijo žurnalistei Eglei Merkytei už laidą „Moterų namai Belgijoje ir Lietuvoje“.
III vieta – Alytaus radijo stoties „FM 99“ žurnalistei Vilijai Ramanauskienei už laidą „Pensinio amžiaus ilginimas“.

„Europos akies“ (televizijos žurnalisto) nominacijoje
I vieta antrus metus iš eilės pripažinta Domui Burkauskui už konkursui pateiktą reportažą „Atliekos tampančios energija“ (LTV laida „Idėjų metas“).
II vieta – LTV laidos „Pinigų karta“ redaktorei Rasia Tapinienei už reportažą „Motinystės džiaugsmai ir vargai Katalonijoje“.
III vieta – Tautvydei Andersen, kuri pateikė siužetą „Lietuvos mokslininkai – svajotojai ar realistai?“, kuris taip pat pasirodė LTV laidoje „Idėjų metas“.

„Eurotinkliaus“ (tinklaraštininko) nominacijoje iš pateiktų trijų darbų komisija atrinko vieną ir skyrė jam specialųjį prizą. Prizas atiteko tinklaraščio autoriui Andriui Rudeičiukui už straipsnį „Jungtinės Tautos uždegė žalią šviesą karinei intervencijai Libijoje“.

Visi pirmųjų vietų laimėtojai buvo apdovanoti Europos Komisijos atstovybės prizais – tinkliniais kompiuteriais (netbook), diplomais ir kelione į Briuselį Europos Vadovų Tarybos metu 2011 m. birželio mėn. Apsilankyti Briuselyje taip pat pakviesti antrųjų ir trečiųjų vietų laimėtojai.

Konkurso „EuroMedija 2011“ vertinimo komisiją sudarė konkurso partnerių atstovai iš Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių televizijų asociacijos, Interneto žiniasklaidos asociacijos, Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto ir Vytauto Didžiojo Universiteto Viešosios komunikacijos katedros.

Iš viso konkurse dalyvavo 60 žurnalistų, vertinimui pateikę 93 darbus. Pernai metais konkurse dalyvavo 47 žurnalistai, pateikę 113 darbų. 2009 m. konkursas sulaukė 70 darbų, kuriuos atsiuntė 40 autorių iš visos Lietuvos.

„EuroMedija 2011“ statistika

Nominacija Dalyviai Darbai
Eurožinius 32 32
Europovirtualas 20 20
Europos regionietis 12 12
Europos plunksna 11 11
Europos balsas 8 8
Europos akis 7 7
Eurotinklius 3 3

Pastaba: kiekvienas dalyvis konkursui galėjo pateikti tik po du darbus.

3 komentarai

  1. Dainius Radzevičius

    tendencija, visiškai klystate. Kodėl Jums taip atrodo? Ar pavardes matėte?

    Atsakyti
  2. tendencija

    iš laimėtojų pavardžių iš karto matosi, kad komisijoje nuo LŽS ir NŽKA buvo tie patys, kaip ir visada… ir laimėtojai tie patys, kaip ir visada…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *