Pasaulinis pamišimas dėl britų princo vestuvių. Pasaulis globalus

pagal | 2011/04/24

Britų princo Viljamo vestuvės pritrauks 2 mlrd. žiūrovų prie televizorių

Šiandien skrisdamas į Vieną (Austrija) gavau žurnalą „News”. Viršelyje šypsosi britų princas Viljamas ir jo sužadėtinė Keit Midlton. Tema aiški – jų vestuvės, kurios vyks balandžio 29 dieną

Jei tikėtume žurnale skelbiama informacija, tai mažiausiai 8000 žurnalistų Londone stebės šį spektaklį ir pasakos apie jo detales visam pasauliui. Sunku patikėti, kad žymiai svarbesni dalykai, pvz., branduolinė katastrofa Japonijoje, tokio dėmesio nesulaukia. Pasak NEWS, JAV kompanija CNN žada atsiųsti bemaž 400 žmonių komandą, kuri turėtų užtikrinti tinkamą renginio „nušvietimą”. O štai į Japoniją ta pati kompanija CNN po nelaimės nusiuntė tik 50 darbuotojų komandą.

Britų visuomeninis transliuotojas BBC tam skyrė arti 100 kamerų, kurios filmuos įvairias spektaklio detales. Manoma, kad bemaž 850 šios kompanijos žmonių dirbs su „karališkomis vestuvėmis”. Ne be reikalo tvirtinama, kad šias vestuves stebės apie 2 milijardai žiūrovų prie televizorių ekranų. Savo žiūrovus su šiuo įvykiu linksmins ir Vokietijos visuomeninis transliuotojas kanalais ARD ir ZDF. Lietuvoje tai darys LRT. Aišku, apie šias vestuves žinos bet kurio pasaulio kampelio gyventojas, tad lietuviui turistui po balandžio 29 dienos bus apie ką paplepėti atostogaujant Egipte ar Tailande.

Tačiau man įdomiausia informacija, kuri skelbiama tame pačiame NEWS, buvo apie Britanijos „pelną” iš karališkų vestuvių. Manoma, kad šaliai tai duos 700 milijonų eurų „pliusą”. Taip teigia ekonomikos ekspertai.

Biznis yra biznis. Globalus pasaulis leidžia iš vienos šalies princo ir jo nuotakos vestuvių uždirbti milijonus. Pas mus karalių ir princų nėra. Todėl ir bandome uždirbti iš krepšinio čempionatų, VEKS’ų… Deja, ne visi tą „uždarbį” pajaučia.

5 komentarai

 1. Dainius Radzevičius

  Karoli, 2ia yra ir kita b4da. Ne problema pa2ios transliacijos. @ia klabama apie balans1 ir apimtis d4msio tokiems 5vykiams. Tegul rodo, bet rodymo apimtys yra daug svarbiau.

  Atsakyti
 2. Karolis

  Gaila, kad melodramos (o šios transliacijos kitaip ir nepavadinsi) vis dažniau randa vietą visuomeniniuose kanaluose. Žmonių „bukinimas”, ne kitaip.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  Rodys ir kiti. Komerciniai man visai neįdomūs, nes jie gali rodyti nors ir kasdien įvairias vestuves. Komentare bandžiau atkreipti dėmesį, kad ir visuomeniniai kanalai Europje skria tam neproporcingai didelį dėmesį.

  Atsakyti
 4. varnenas

  tai kad ne tik LRT, bet ir Lryto TV, ir TV3 rodys vestuves.

  Atsakyti
 5. Mykolas

  Kiek žinau, Lietuvoje šį šou rodys ne tik LRT, bet dar dvi komercinės televizijos. 😉

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *